Статті Способи заробітку
хто такий амбасадор?

Амбасадорські програми і як на них заробити?

Амбасадор — це людина, яка займається просуванням проєкту в маси та його рекламою. Він може виконувати безліч функцій — контент-мейкінг, піар проєкту, адміністрування чатів, переклади текстів і багато іншого. В цій статті ми розглянемо наступні питання: 

 • Навіщо потрібні амбасадори?
 • Які функції вони виконують?
 • Які потрібно мати навички, щоби стати амбасадором? 
 • Як стати амбасадором?
 • Нагороди 

Навіщо потрібні амбасадори?

Постає питання — навіщо платити юзерам за піар компанію, не завжди найкращої якості, коли б на ці кошти можна було б придбати рекламу, або залучити спеціалістів у цій сфері? Відповідей на це питання декілька: 

 1. Людина влаштована так, що вона з більшою ймовірністю придбає ту чи іншу криптовалюту, якщо їй порадить його близький друг, а не рандомнаРандомно - навмання реклама в інтернеті. Оскільки стати амбассадором може кожен, інфополе в якому будуть обговорювати проєкт збільшується. 
 2. Якщо в результаті проєкт дасть винагороду амбассадорам, то це також спрацює як маркетингових хід, і почнеться ефект “сарафанного радіо”.

Які функції виконують амбасадори?

Головною задачею амбасадора є просування проєкту. Це можна робити багатьма способами: 

 • Контентмейкінг
 • Організація мітапів, змагань та конкурсів для проєкту
 • Менеджмент чатів або комьюніті 
 • Піар проєкту в соціальних мережах 

Які потрібно мати навички, щоби стати амбасадором? 

Загалом, щоб стати амбасадором не потрібно мати особливих навичок. Потрібно бути товариським, креативним та амбітним. Але також виділяємо декілька основних пунктів, які допоможуть вам бути топовим амбасадором:

 • Знання багатьох мов. Думаю для всіх зрозуміло, що це допоможе розширити ваші можливості в спілкуванні та активностях. 
 • Власний медіапростір (телеграм канал, твіттер і т.п.). При відборі амбасадорів більшість проєктів звертають на це увагу та надають пріоритет таким учасникам. 
 • Початковий капітал. Наприклад, в майбутньому буде потреба в створенні красивого арту для проєкту. Найнявши людину на фрілансі, ви сильно спростите собі задачу. 
 • Час який ви готові приділяти проєкту. Чим більше — тим краще. 

Як стати амбасадором?

Як правило, від звичайного учасника комьюніті проєкту, до його амбасадора дуже велика відстань. Цей напрям став досить конкурентним. Потрібно справді виділятися поміж інших охочих, створювати контент, допомагати іншим учасникам в чатах та просто приносити (або намагатися) користь для проєкту. Я виділяю наступні етапи, для того, щоб стати амбасадором:

 1. Знайомство з проєктом. Проводимо аналіз, вивчаємо технологію та знаходимо всю необхідну інформацію. Перекладаємо статті, створюємо меми, пишемо власні статті та спілкуємось з іншими учасниками — тобто проявляємо активність. Це дуже важливий етап, оскільки проєкти приділяють велику увагу вашій активності. 
 2. Заповнення форми амбасадора. Під час оголошення амбасадорської програми, як правило, проєкти потребують заповнення заявки (резюме). До цього потрібно ставитись максимально відповідально та описувати всі свої вміння. До прикладу, можна представити, що ви створюєте резюме для своєї майбутньої роботи. Потрібно вказати чітко що ви вмієте робити, яку вже користь принесли проєкту, прикріпити свої найкращі роботи і т.п. 

       2.1. Якщо не попадаємо в амбасадорську програму, то повторюємо етап 1, 2 знову.  

 1. Виконання ролі амбасадора. Це, як не дивно, найпростіший етап. Потрібно просто чітко виконувати всі завдання,  поставленні проєктом, продовжувати бути активним учасником комьюніті та тому подібне.

Нагороди

Нагородами найчастіше бувають: алокаціяАлокація - найчастіше використовується як позначення допустимо можливої суми інвестицій в певний проект для однієї особи. на токенсейл, токени проєкту, NFT, привілеї, стейблкоїни. Інколи проєкт відразу заявляє, що буде винагороджувати амбасадорів стейблкоїнами, інколи про нагороди мова зовсім не йде. Наприклад, проекти Moonbeam та Goldfinch не обіцяли величезних нагород, але за результатами роздали учасникам програми по декілька тисяч доларів у токенах. Але є й інша сторона, коли проєкти майже ніяк не винагороджують амбасадорів та вся робота була нанівець. Потрібно працювати над багатьма проєктами, і ви обов’язково виграєте свій “лайфчендж”.