Статті Крипто активи
Що таке Біткоїн? Історія виникнення та особливості роботи

Що таке Біткоїн? Історія виникнення та особливості роботи

Ми впевнені, що ви багато разів чули про біткоїн – найпершу і найпопулярнішу криптовалюту в світі. Нове покоління валют, які працюють лише в Інтернеті, знайшли своїх прихильників більше 10 років тому і продовжують розширювати спектр своєї популярності.

У 2008 році анонімна особа під псевдонімом Сатоші Накамото опублікувала концепцію Біткоїна у  вайтпейперіВайтпейпер - це інформаційний документ, який зазвичай видається компанією або неприбутковою організацією для просування чи висвітлення особливостей рішення, продукту чи послуги, які вона пропонує чи планує запропонувати.. Ніхто не знає справжнє ім’я автора чи, можливо, навіть групи людей. У документі описано як працюватиме Біткоїн. Перша криптовалюта була офіційно запущена 3 січня 2009 року.

Біткоїн був створений на противагу корумпованій банківській системі, яка у 2008 році викликала світову фінансову кризу. Концепція Біткоїна надзвичайно проста: Біткоїн — це цифрові гроші, які дозволяють здійснювати безпечні однорангові транзакції в Інтернеті, незалежні від будь-якого центрального банку, зокрема примх тих осіб, які приймають рішення, а також правової системи. Біткоїн не є компанією і не орієнтований на отримання прибутку.

Кожна транзакція, пов’язана з Біткоїнами, відстежується в блокчейні, який схожий на банківську книгу або журнал коштів клієнтів, які надходять і виходять з банку. Простіше кажучи, це запис кожної транзакції, коли-небудь здійсненої за допомогою Біткоїна. До речі, блокчейн має однойменну назву з валютою, проте його слід писати з великої букви. Якщо йдеться про криптовалюту, то ми пишемо біткоїн з маленької букви, як долар, або користуємось абревіатурою BTC.

На відміну від банківської книги, блокчейн Біткоїна розподіляється по всій мережі, тобто у блокчейні немає єдиного контролера, система керується багатьма учасниками. Жодна компанія, країна чи третя сторона не контролюють це; і будь-хто може стати частиною цієї мережі. Система, що була побудована на математичних обчисленнях, надійно захищає цифрові активи від підробки або хаку.

Наприклад, на відміну від такого сервісу, як PayPal, який покладається на традиційну фінансову систему для отримання дозволу на переказ грошей і на наявні дебетові/кредитні рахунки, Біткоїн є децентралізованим: будь-які дві людини в будь-якій точці світу можуть надсилати біткоїни один одному без участі банку, уряду чи іншої установи.

Буде тільки 21 мільйон біткоїнів. Це цифрові гроші, які не можна надрукувати необмежену кількість разів, як, наприклад, у реальній банківській системі, чи якимось чином ними маніпулювати. Їх можливо лише намайнитиМайнінг - (англ. mining – “видобування корисних копалин”) – виробництво криптовалюти за рахунок потужностей комп’ютерного обладнання.. Майнінг біткоїнів – це процес, за допомогою якого нові біткоїни вводяться в обіг. Це також спосіб, яким мережа підтверджує нові транзакції, і є критичним компонентом підтримки та розвитку блокчейна. Тобто, біткоїни “з’являються на світ” завдяки майнерамМайнер - – людина, яка займається майнінгом.

Станом на серпень 2022 року було згенеровано більше 90% біткоїнів. Останній біткоїн буде здобутий приблизно 8 жовтня 2140 року, стверджує генеральний директор EMCD Міхаель Джерліс.

Необов’язково купувати цілий біткоїн: ви можете купити лише частку одного, якщо вам це потрібно.