Статті Крипто активи
Що таке коїни та токени?

Що таке коїни та токени?

Для простоти сприйняття, та, як прийнято в ком’юніті, коїни та токени – це все слова синоніми та використовуються як взаємозамінні. Реальна ж відмінність полягає у способі створення, де коїн – це монетка, що використовує власний блокчейн, а токен будується на чужій блокчейн-інфраструктурі.

Коїн (Coin) – є активом або монетою блокчейну. Найпопулярніші та найвідоміші серед коїнів можна назвати – Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Solana (SOL). Вони знаходяться у своєму блокчейні, який носить їхню назву. Всередині мережі користувачі можуть передавати один одному монети, але фізичного обміну не відбувається. Coin – виражений у цифровому коді, який пересувається всередині мережі свого блокчейну.

Coin часто використовується як аналог валюти в платіжній системі. Як ним користуються:

  • Перекази. Швидкі, дешеві та транскордонні. Це відмінна риса крипти від традиційних платежів.
  • У низці країн криптовалютою можна розраховуватись купуючи товари та послуги.
  • Також коїни – хороший фінансовий інструмент. Тут вже за вашими бажаннями: трейдинг чи інвестиції.

Токен є монетою, яка створюється у мережі блокчейну. Найпопулярнішим майданчиком для створення токенів є Ethereum. Тому найчастіше у токені можна побачити стандарт ERC-20. Є й інші платформи, на базі яких можна створити токени, але він вже буде менш затребуваним.

Практично всі охочі можуть створити свій власний токен, якщо мати певні знання про крипту, в екосистемі якої розгортатиметься проект. Переваги використання токенів:

  • У мережі може бути створено багато проектів, які пропонують велику різноманітність послуг. Вони у свою чергу можуть охопити величезну аудиторію та збирати велику кількість інформації. Це може дозволити створити велику базу знань на блокчейні, де інформацію неможливо видалити або змінити.
  • Завдяки значному функціоналу децентралізованих додатків можна втілити в реальність будь-який проект.
  • Простота взаємодії користувачів і творців можна всередині однієї мережі – це мінімізує ризики і оптимізує запропоновані послуги.

З цієї статті ви тепер маєте розуміння, що собою являє токен і коїн. Варто розуміти, що токени не поступаються коїнам у своїх перевагах. Все ж таки створення свого блокчейну недешеве заняття. Завдяки тому, що вже були реалізовані функціональні мережі, крипто-сфера побачила безліч проектів, які не запустилися через брак коштів або відсутність чіткого планування.