Статті Крипто активи
Що таке мем-коїни? Найпопулярніші мем-коїни

Що таке мем-коїни?

Мемні криптовалюти або мем-коїни – це цифрові активи, які часто виникають з популярних інтернет-мемів і, крім іншого, відомі своєю волатильною природою.

Першою мем-монетою була Dogecoin (DOGE). Її створили у 2013 році як жарт. DOGE була натхненна популярним мемом Doge про японського собаку породи шіба-іну.

Експерти називають мемні криптовалюти яскравим прикладом фінансового активу, який набуває вартості лише завдяки цінності в очах учасників ринку — жодних фундаментальних факторів для формування ціни немає.

Чим мем-коїни відрізняються від інших криптовалют?

Всі криптовалюти покладаються на свої спільноти користувачів та підтримку інфлюенсерів. Однак мем-коїни набули популярності багато в чому завдяки сильним асоціаціям із впливовими людьми на зразок Ілона Маска. Директору Tesla досить просто зробити твіт на будь-яку тему (хоч про дитячу пісню Baby Shark), як ціна заснованого на цій темі токена почне злітати зі швидкістю світла.

Тим часом творці нових мем-коїнів всіма силами намагаються потрапити до новин, щоб збільшити ціну токенів. Так, автори Shibu Inu вирішили віддати половину всіх токенів SHIB співзасновнику Ethereum Віталіку Бутеріну. Але він зруйнував їхні плани, знищивши більшу частину отриманих токенів (і пообіцявши передати залишок на благодійні потреби), після чого публічно звернувся до всіх розробників криптовалют, попросивши не перераховувати йому токени без його згоди.

Найпопулярніші мем-коїни

  • Dogecoin (DOGE). Дітище розробників Біллі Маркуса і Джексона Палмера спочатку мало стати жартом, але після дій Ілона Маска перетворилося на повноцінний комерційний проєкт. В цей час платформа Doge постійно покращується.
  • Shibu Inu (SHIB). Мем-монета, випущена у середині 2021 року. Своєю популярністю проєкт також завдячує Ілону Маску. Спочатку Shibu Inu мала виступити як експеримент зі спонтанної побудови спільноти.
  • Dogelon Mars (ELON). Цей мем-коїн прагне повторити формулу успіху «собачого дуету». Назва монети ELON відсилає нас до Ілона Маска та його компанії SpaceX. Хоча, розробник Dogelon Mars стверджує, що його теж звати Ілон. Крім цього, на своєму сайті він залишив замітку, що це зовсім не мем-коїн, а монета з певним розвитком. Основна ціль проєкту – допомога людям, які постраждали від скаму, причому кому допомагати, а кому ні, має вирішувати ком’юніті.
  • Floki Inu (FLOKI). Це ще один мем-коїн, пов’язаний з Ілоном Маском — цього разу завдяки його назві, яка відтворює те, як Маск назвав свого собаку шіба-іну. Використовуючи це як важіль, команда Floki Inu створила велику екосистему з кількома функціями, головною з яких є «Valhalla» — метавсесвітня гра, за допомогою якої користувачі можуть створювати аватари та заробляти токени FLOKI.
  • Baby Doge Coin (BABYDOGE). Як випливає з назви, Baby Doge Coin є дочірнім продуктом Dogecoin, але він не пов’язаний з ним напряму – лише використовує назву. BABYDOGE побудовано на основі Binance Smart Chain (BSC), пропонуючи більшу швидкість та меншу ціну транзакцій, ніж на Ethereum. Головною особливістю BABYDOGE є дефляційний механізм, який з часом зменшує пропозицію токенів, роблячи решту токенів дедалі меншою та цінною.
  • Catecoin (CATE). Це децентралізована криптовалюта на основі мемів з котячою тематикою, яка надає платформу для творців мемів. Catecoin дозволяє творцям мемів заробляти на них. Catecoin існує з травня 2021 року і був запущений із наміром підвищити реальну цінність ринку мемів.
  • Kishu Inu (KISHU). KISHU це ще один мем-коїн побудований на базі Dogecoin, Shiba Inu та інших криптовалют-мемів. Його мета – популяризація криптовалют. Kishu Inu та токен KISHU пропонують своїм власникам нагороди, децентралізовану платформу для обміну та свою колекцію NFT.

Чи безпечні мем-коїни?

Як і в будь-яких інвестиціях, інвестування в мем-коїни має свої ризики. Ці криптовалюти дуже волатильні, їх вартість може сильно коливатися, тобто ви можете втратити всі свої інвестиції миттєво. До того ж оскільки більшість мем-коїнів створюються як жарт чи соціальний експеримент, вони можуть не забезпечувати такий самий рівень безпеки та надійності.

А враховуючи їх «веселий» характер, вони приваблюють шахраїв, які провертають афери, як тільки вартість токена досягне певної точки залишаючи інвесторів ні з чим.

Завершальні думки

Варто відзначити, що попри безглуздість мем-коїнів, популярність і кількість всіляких монет не перестає зростати. Насамперед це пов’язано з тим, що платформи для створення подібних валют стають доступними для всіх охочих. 

Наприклад, вже з’явився сайт Meme.com – торговий майданчик, на якому користувачі можуть порівнювати мем-криптовалюти та створювати власні мем-коїни, цінність яких повністю залежатиме від того, наскільки актуальні тренди та меми вони відображають.