Статті Крипто активи
Що таке стейблкоїни?

Що таке стейблкоїни?

Стейблкоїн — це цифрова валюта, яка прив’язана до «стабільного» резервного активу, такого як долар США або золото. Стейблкоїни пов’язують світ криптовалюти та повсякденної фіатної валюти, оскільки їх ціни прив’язані до реального резервного активу. Стейблкоїни майже не мають волатильностіВолатильність - (англ. volatility – мінливість) – статистичний фінансовий показник, який використовується для опису того, наскільки ціна активу змінюється протягом певного періоду часу. порівняно з іншими криптовалютами, таких як біткоїн.

Поєднання стабільності традиційних активів з гнучкістю цифрових активів виявилося надзвичайно популярною ідеєю. Мільярди доларів вартості перетекли в стейблкоїни, такі як Tether (USDT) або USD Coin (USDC), оскільки вони стали одними з найпопулярніших способів зберігання та торгівлі в крипто-екосистемі, здійснення переказів без участі банків чи фінансових посередників.

До найрозповсюдженіших стейблкоїнів належать:

  • Tether (USDT) є найбільш використовуваним стейблкоїном у крипто-просторі протягом кількох років. Tether – це стабільна монета, яка прив’язана до фіатної готівки – долара США. Загалом USDT забезпечений не лише доларом США, а й низкою активів та фінансових інструментів, що знаходяться в резервах Tether.
  • Binance USD (BUSD) також є одним з найпопулярніших стейблкоїнів на ринку криптовалют. Цей стейблкоїн створений найбільшою крипто-біржою Binance. По суті, ця криптовалюта прив’язана до фіатної готівки, точніше, до долару США.
  • USD Coin (USDC) — це популярний стейблкоїн, який випускає компанія під назвою Centre, яка є спільним підприємством Circle та Coinbase. Цей стейблкоїн прив’язаний до долару США.
  • TrueUSD (TUSD) є повністю забезпеченою стабільною монетою. Цей стейблкоїн забезпечений доларом США, і, як і більшість популярних стейблкоїнів, він підтримується у співвідношенні 1:1.

Незважаючи на те, що стейблкоїни є менш волатильними, ніж інші форми криптовалют, вони все ще використовують технології, які можуть мати невідомі помилки або вразливості. Завжди є ймовірність того, що ви можете втратити приватні ключі, які дають вам доступ до вашої криптовалюти, через злом або помилку користувача.

Тим часом стейблкоїни стикаються з високим рівнем невизначеності нормативно-правового регулювання. У листопаді 2021 року звіт, підготовлений адміністрацією Байдена, закликав до додаткового державного нагляду за стейблкоїнами. Хоча такі зміни можуть призвести до додаткового захисту споживачів, вони також можуть по-різному вплинути на різні стабільні монети або призвести до обмежень, які впливають на власників монет.