Статті Зберігання криптовалюти
Зберігання криптовалюти на централізованих біржах

Зберігання криптовалюти на централізованих біржах

Окремої уваги в такому питанні, як зберігання криптовалюти, заслуговують Біржі, які можна віднести до Гарячого зберігання або кастодіальних послуг. Як вже висвітлювалось  раніше, більшість пересічних користувачів, які вибирають шлях самостійного використання, починають знайомство зі зберіганням криптовалюти після її покупки на біржі. 90% початківців крипто-інвесторів створюють обліковий запис на одному з торгових майданчиків, вигадують логін і пароль, отримуючи вхід в особистий кабінет, де надалі бачать кількість та назву придбаних токенів.

Недоліки зберігання криптовалюти на централізованих біржах

З принципу роботи такого зберігання витікає, що ви не володієте приватними ключами, іншими словами – не маєте доступу до Сід фрази, що є найбільшим, але не єдиним недоліком використання бірж, як місця зберігання. Другим небезпечним фактором є те, що ви уразливі до хакерських атак на ваші місця аутентифікації та авторизації при вході на біржу: електронна пошта, підтвердження через мобільний номер та інше – це все може бути схильне до атаки зі сторони.

Перед використанням будь-якої Біржі, ви повинні зробити аналіз ринку постачальників таких послуг: як довго біржа працює; який обсяг ліквідності має; чи чули ви якісь погані новини, пов’язані з біржею чи її власниками; чи є в неї стабілізаційні фонди, на випадок зломів чи крадіжок; які варіанти безпеки вона пропонує користувачам та сама використовує. Це все є важливі моменти, тому що ви передаєте свої гроші в чуже користування, а натомість по суті отримуєте лише логін і пароль. Не треба й забувати, що більшість бірж вимагають проходження верифікації свого клієнта, що є важливим моментом конфіденційності.

Переваги зберігання криптовалюти на централізованих біржах

Ну, а якщо вам нема чого приховувати, то розгляньмо позитивні моменти, які надають вам криптовалютні біржі:

Зазвичай Біржі – це найбільший вибір інструментів для використання криптовалюти: звичайна конвертація, спотова та маржинальна торгівля, депозити, опціони, стейкінг, біржовий калькулятор, хмарний майнінг, тестова торгівля, реферальні програми, торгівельні турніри кредитування, навчальні посібники, роздачі токенів (аірдропи) та багато іншого.

Ще одним із головних плюсів використання бірж як місць зі зберігання ваших активів є можливість конвертації та торгівлі з фіатними грошима. Використання бірж, заздалегідь є найвигіднішим при покупці-продажі крипти за фіат. Через велику кількість користувачів та значну ліквідність, біржі пропонують малі комісії при конвертації та завод-виведення на біржу. А функції акаунтів (вашого кабінету) дозволяють моментально створювати адреси для отримання (депозитів) потрібної вам крипти, як і швидко відправити крипту на потрібну вам адресу.

Завершальні думки

Висновок: зберігайте на біржах незначні для вас кошти, таким чином ви будете застраховані від банкрутств цих установ або втратите небагато, якщо раптом опинитися під прицілом хакерських атак. Біржі – ЦЕ про торгівлю та зручність використання фіатних валют у парі з криптою, поповнення балансів місцевими грошима, малі комісії при торгівлі та великий вибір монет, та звичайно професійний трейдинг. Перераховуйте туди великі для вас суми лише тоді, коли треба робити якісь операції з ними. 

За можливості використовуйте інтеграцію холодних гаманців з біржами, тоді ви будете робити операції з комісіями бірж не відправляючи кошти зі своїх пристроїв. Використовуйте біржі за їх прямим призначенням – торгівля та трейдинг, але не для безпечного зберігання.