Статті Ази трейдингу
DCA (англ. Dollar cost averaging) – це інвестиційна стратегія, що спрямована на зменшення впливу волатильності при купівлі крипто-активів.

Cтратегія DCA

DCA (англ. Dollar cost averaging) – це інвестиційна стратегія, що спрямована на зменшення впливу волатильності при купівлі крипто-активів. Ця стратегія передбачає купівлю бажаного активу з регулярною частотою на частину заздалегідь виділеної суми коштів. 

Що це означає? Наприклад, ви маєте суму, яку ви хочете вкласти в криптовалюти, але ви не знаєте, якою є ідеальна точка входу в активІдеальна точка входу в актив - найбільш приваблива ціна активу, за якою купивши актив, ви з великою ймовірністю отримаєте прибуток. Розбиваємо нашу суму (наприклад, $1200 USD) на 12 місяців і ділимо на 4 тижні. Отже, ви можете вкладати по $25 доларів в криптовалюту щотижня незалежно від курсу обраного активу. Ця стратегія дозволить вам протягом року купити певну кількість крипто-активу з усередненою ціною. Більш того, якщо ви бачите, що ціна вашого криптоактиву різко виросла, скажімо через 4 місяці, ви вільні зафіксувати прибутки та відкоригувати свою стратегію, залежно від стану ринку. Ця стратегія перш за все вберігає початківців, що хочуть інвестувати в криптовалюти, але не знають коли і за якими цінами краще купляти той чи інший криптоактив. 

У цьому стратегія позитивно впливає на психологічний стан. Адже ви не закинули всі свої гроші одразу і не слідкуєте щохвилини за курсом вашого активу. Якщо ринок почав падати – у вас ще багато покупок попереду за більш вигідними цінами. До речі, на цьому ресурсі ви можете перевірити історичну дохідність цієї стратегії – dcabtc.com.

Більш того, вам не треба кожен раз в один і той самий час заходити і вручну купувати актив. Багато бірж та гаманців розробили спеціальний інструмент, що допомагає автоматизувати процес. Наприклад, Binance надає можливість своїм користувачам налаштувати план автоматичного інвестування в будь-який актив з запропонованих. Більш того, ви можете одночасно тримати стейблкоїни на “балансі безстрокових заощаджень”* та використовувати ці самі стейблкоїни для автоматичної купівлі криптовалюти. На скріншоті знизу представлена DCA стратегія на прикладі, що ми розглянули раніше, за допомогою використання плану автоматичного інвестування в BTC.

Багатьом з вас здається, що така стратегія є довготривалою та не принесе надприбутків. Це так. Мета цієї стратегії зменшити ризики купити переоцінену криптовалюту через згладжування ціни та зекономити ваш час і нерви. Якщо зважати на цикли ринку крипто-активів, то ця стратегія є виграшною в довгостроковому контексті. І останній, але не менш важливий нюанс цієї стратегії, НЕ ЗАБУВАЙТЕ ФІКСУВАТИ ПРИБУТОК! Пам’ятайте про таке поняття, як ФОМОФОМО - (англ. FOMO — «Fear of missing out») — синдром втрачених можливостей. Нав’язливий страх пропустити гарну можливість або недоотримати прибутки.. Цей психологічний стан може затуманити розум кожного початківця, що може обернутися для нього тотальним провалом.