Статті Зберігання криптовалюти
Де зберігати криптовалюту? Гаряче та холодне зберігання криптовалюти

Де зберігати криптовалюту? Гаряче VS холодне зберігання криптовалюти

Для всіх новачків, хто хотів розібратися у світі цифрових активів, згодом постає питання: де зберігати криптовалюту?

На першому етапі інвестування в криптовалюту свої кошти можна передати в довірче управління фондам або компаніям, які займаються покупкою і зберіганням монет, що цікавлять вас, а можна самостійно зберігати та управляти своїми цифровими активами.

Два типи зберігання крипти: гаряче VS холодне

Більшість пересічних користувачів, які вибирають шлях самостійного використання, починають знайомство зі зберіганням криптовалюти після її покупки на біржі. 90% початківців крипто-інвесторів створюють обліковий запис на одному з торгових майданчиків, вигадують логін і пароль, отримуючи вхід в особистий кабінет, де надалі бачать кількість та назву придбаних токенів. Коли сума для користувача стає значною, він починає замислюватися про альтернативні методи зберігання, і тоді він знайомиться з тим, що крипто індустрія ділить способи зберігання на два протилежні за змістом види: гаряче та холодне. Насправді це умовні назви, пов’язані з тим, що гарячі гаманці постійно підключені до інтернету, а холодні – ні.

Принцип роботи

Для роботи з криптовалютою, не дивлячись на спосіб зберігання, вам необхідні приватні та публічні ключі шифрування. Якщо говорити простими словами: публічний ключ – це індивідуальна адреса, на яку пересилаються цифрові активи. Приватний – це ключ, який підтверджує транзакцію. У разі гарячого зберігання ваші приватні ключі зберігають сервіси та біржі, а у разі використання холодного зберігання приватні ключі зберігає апаратний гаманець або ви особисто. Для відновлення приватних ключів використовують так звані сід-фрази, це згенерована спеціальним чином послідовність слів, що є так званим бекапом при втраті або поломці пристрою.

Гаряче зберігання

До гарячого зберігання можна віднести різні програмні гаманці, додатки та біржі. У більшості випадків доступ до активів аналогічний доступу до звичайної електронної пошти або мобільного додатку встановленому на ваш смартфон, для взаємодії з якими необхідне підключення до мережі. Біржі та різні майданчики ще називають кастодільними послугами, ну а такі гаманці — кастодіальні. Програмні ж, це ті, котрі ви завантажуєте на комп’ютер чи смартфон.

Плюси зберігання криптовалюти на гарячих гаманцях:

  • дає вам більше інструментів використання ваших монет (обмін, покупка, інша торгівля)
  • мобільність використання без додаткових пристроїв
  • підходить для конвертацій з фіатними грошима, торгівлі.

Мінуси зберігання криптовалюти на гарячих гаманцях:

  • вразливість на атаки хакерів
  • втрата коштів у випадку шахрайств власників бірж або сервісів.

Приклад гарячих гаманців: Біржі  Binance, Coinbase  Програмні MetaMask, Trust Wallet. 

Холодне зберігання

Холодне  зберігання — це зберігання криптовалюти без доступу в інтернет, підключення до мережі потрібно лише в той момент, коли користувачеві необхідно зробити операцію. До таких гаманців слід зарахувати просто записи на папері або апаратні гаманці – фізичні пристрої, котрі зберігають ваші приватні ключі, підпис транзакцій ведеться у ручну натисканням кнопок безпосередньо власником гаманця. Приватні ключі на папері у більшості випадків зберігають у вигляді Сід-фрази.

Плюси зберігання криптовалюти на холодних гаманцях:

  • захищеність від кіберзлочинності, приватні ключі належать тільки вам
  • це ідеальний варіант для довгострокового зберігання великих сум

Мінуси зберігання криптовалюти на холодних гаманцях:

  • не завжди є всі інструменти для швидкого обміну та інших можливостей, що дають біржі та додатки.

Приклад холодних гаманців: апаратні пристрої Ledger, Trezor. Металеві планшетки для ручного запису сід-фрази.

То який спосіб зберігання криптовалюти вибрати?

Серед користувачів популярні обидва варіанти взаємодії з цифровими активами. Гаряче зберігання цифрових активів можна порівняти з банківськими програмами, через які зручно робити покупки, конвертувати валюту, оплачувати послуги та інше. Холодне ж порівняти з сейфом, до якого маєте доступ тільки ви. Виходячи з вище переказного, ви повинні самостійно приймати рішення та оцінювати плюси та мінуси способів зберігання.

На нашу думку, ідеальним варіантом використання буде вибір апаратного гаманця з подальшою можливістю підключення до сервісів гарячого зберігання, тоді ви будете користуватися всіма можливостями гаманців, що надаються онлайн, з фізичним підтвердженням транзакцій на вашому пристрої. Інвестиції в цифрові активи повинні бути захищені та розподілені таким чином, щоб у потрібну хвилину у вас не було проблем до доступу та використання ваших коштів.