Статті Вступ в ДеФі (DeFi)
DeFi – Децентралізовані Фінанси

DeFi – Децентралізовані Фінанси

DeFi – Децентралізовані Фінанси — це узагальнювальний термін, що використовується для позначення сервісів та інфраструктури, що надають децентралізовані фінансові послуги за допомогою смарт-контрактів та блокчейн технологій. За допомогою DeFi ви можете робити більшість речей, які пропонують традиційні банки — отримувати відсотки на депозит, брати активи під заставу інших активів, позичати кошти, купувати страхування, торгувати деривативами, активами тощо.

DeFi використовує основну характеристику біткоїна — цифрові гроші — і розширює її, створюючи повну цифрову альтернативу Уолл-стріт, але без усіх пов’язаних із цим витрат (оренда офісів, утримання персоналу, операційні витрати). Це має потенціал для створення більш відкритих, вільних і справедливих фінансових ринків, доступних для всіх, хто має підключення до Інтернету.

Зазвичай, користувачі взаємодіють з DeFi через програмне забезпечення, яке називається dapps («децентралізовані програми»). На відміну від звичайного банку, тут не потрібно заповнити заявку чи відкривати рахунок, заповнювати та підписувати тонни макулатури. Всі ці дії відбуваються автоматично за допомогою цифрових підписів ваших крипто-гаманців.

Нижче наведено кілька способів, як люди можуть взаємодіяти із DeFi:

  • Кредитування: надавайте свою криптовалюту та отримуйте відсотки та винагороди щохвилини – не раз на місяць.
  • Отримання позики: отримайте позику миттєво, не заповнюючи документи, включаючи надзвичайно короткострокові «миттєві позики», які традиційні фінансові установи не пропонують.
  • Торгівля: Здійснюйте однорангові операції з певними криптоактивами — купити, продати, обміняти. Ви можете виконувати ці дії без брокера чи іншого посередника.
  • Заощадження на майбутнє: покладіть частину своїх криптовалют на альтернативні ощадні рахунки та заробляйте кращі відсоткові ставки, ніж у традиційному банку.
  • Купівля деривативів: робіть довгі або короткі ставки на певні криптовалюти.

До переваг DeFi належать:

  • Відкритість: вам не потрібно подавати ніяких заявок або «відкривати» обліковий запис. Ви просто отримуєте доступ, створивши гаманець.
  • Конфіденційність: вам не потрібно вказувати своє ім’я, адресу електронної пошти чи будь-яку особисту інформацію.
  • Гнучкість: ви можете переміщати свої активи в декілька кліків куди завгодно та в будь-який час – криптовалютна індустрія працює 24/7 😀
  • Швидкість: відсоткові ставки та винагороди часто оновлюються досить швидко (наприклад, з кожним новим блоком – кожні 15 секунд) і вони можуть бути значно вищими, ніж в традиційних фінансах.
  • Прозорість: кожен може бачити всі транзакції будь-якого гаманця (приватні корпорації рідко надають такий вид прозорості). Але, водночас, ви ніколи не дізнаєтеся хто саме є власником певного гаманця, якщо тільки власник сам не підтвердить це вам особисто.