Статті Що необхідно мати для початку
Криптовалютна індустрія – це цифровий дикий захід

Криптовалютна індустрія – це цифровий дикий захід

Криптовалютна індустрія – це цифровий дикий захід.  Криптовалютній індустрії виповнилося всього 13 років з моменту створення першого Біткоїна (Bitcoin) у 2009 році. За цей час біткоїнБіткоїн - перша в світі та найбільша за ринковою капіталізацією криптовалюта. значно виріс в ціні, було створено понад 100 блокчейнів та понад 10,000 криптовалют, вартість всього ринку оцінюється в трильйони доларів, а сама індустрія невпинно розвивається. 

Криптовалютна індустрія досить доступна та дає можливість будь-кому (від студента до людини похилого віку) з будь-якої точки світу зануритися у сферу та спромогтися отримати тут прибуток. У цій індустрії є багато різних способів заробляти: трейдинг, майнінг, активності з нагородами, інвестування та багато іншого. Прибуток є ключовою мотивацією. Але, не все так просто, є нюанси. Кожному початківцю необхідно знати певні факти та розуміти правила гри.

Відсутність чітких світових юридичних норм регулювання, глобалізація та велика кількість початківців робить індустрію привабливою для шахраїв. Лише за 2021 рік шахраї викрали у жертв по всьому світу криптовалют на суму понад $7,7 мільярда доларів. Саме тому, необхідно підсвідомо ставити під сумнів інформацію та критично ставитися до всіх дій (#DYOR – Do Your Own Research), і не забувати про цифрову безпеку. Кожний аспект ми розберемо в окремих статтях. 

Можливо, ви чули подібні факти: “За статистикою, лише 5% людей, які приходять у трейдинг, одержують прибуток” та “80% дей-трейдерів звільняються протягом перших двох років”? Ці фрази є передусім абстрактними та стосуються трейдерів фондового ринку, але є безумовно доречними та для криптовалютної індустрії.

Спрощено, трейдер може отримати прибуток у двох випадках:

  • Якщо актив був недооцінений учасниками ринку та справедлива ринкова ціна є вищою.
  • Якщо інші трейдери втратили / зазнали збитки / програли. Простий приклад: 95 трейдерів втратили по $10 -> 5 успішних трейдерів заробили $9,500. Одні заробляють на інших.

Саме через другий випадок, більшість збиткових трейдерів покидають індустрію в перший рік. А ті, хто залишаються та розвиваються в цьому напрямку, отримують значні прибутки. Серед причин чому трейдери зазнають збитків можна виділити три наступні:

  • Ставлення як до «гри» (халатність), покладаються на удачу – найрозповсюдженіша проблема.
  • Недостатньо знань і досвіду. Брак часу та бажання розбиратися.
  • Перекладають відповідальність за свої дії на інших: експертів, лідерів думок, інсайдерів.

Якщо ви справді вирішили занурюватися в тему блокчейну та криптовалют, вам необхідно усвідомити одну важливу річ: ви самі маєте приймати всі рішення і нести за них відповідальність. Навіть прочитання цієї статі та наступних має бути вашим свідомим вибором 😀