Статті Що необхідно мати для початку
ЦеКрипто є освітньо-навчальною платформою про криптовалюти та блокчейн технології

Про ЦеКрипто – бекграунд, ідея, місія, сайт

В цій статті ми хочемо розказати про наш бекграунд, ідею та місію ЦеКрипто і як правильно поринути у світ криптовалют за допомогою ЦеКрипто. Отже, розпочнемо. 

Наш бекграунд

Ми команда криптоентузіастів, що оперують у сфері криптовалют з 2018 року. За цей час ми власними силами розібралися у сфері, набили досить гуль, розуміємо як влаштована індустрія зсередини (завдяки співпраці з багатьма проектами, біржами, членами їх команд тощо) і ми з впевненістю вважаємо, що можемо поділитися нашими практичними знаннями з початківцями. На момент написання статті, в основному над проектом працює команда CryptoDiffer, а в майбутньому плануємо підключати інших проактивних українських крипто ентузіастів з інших компаній. 

Актуальність та ідея проекту

Після початку повномасштабної суттєво збільшилась актуальність питання криптовалют. Тут можна виділити декілька напрямів:

  • Благодійність. Ми побачили як безліч благодійних фондів почали збирати кошти в криптовалюті. І дійсно, донори з усього світу задонатили вже сотні мільйонів доларів в криптовалюті на нашу перемогу (читати як: зброю та амуніцію) та допомогу потерпілим. Ми також фінансово допомагали та будемо допомагати далі через спеціалізований криптофонд ‒ Top 7 for Ukraine
  • Міжнародні розрахунки. Достатньо гуманітарної та військової амуніції, що закупається за кордоном, оплачується криптовалютою чи готівкою отриманою в місцевих обмінниках в країнах Європи. Коли необхідно зробити закупівлю на суттєву суму, не хочеться витрачати безліч часу на бюрократію та різні обмеження, криптовалютні платежі ‒ найкращий вихід. Це перевірено на власному досвіді.
  • Міжнародні валютні операції. Різко збільшилися запити на дешеві та швидкі міжнародні платежі у ВАЛЮТІ ‒ будь то заробітна плата працівнику, що тимчасово знаходиться за кордоном, чи грошовий переказ своїм близьким. З подібними питаннями нам часто писали наші знайомі та друзі.
  • Спосіб диверсифікації. Через нестабільну фінансову ситуацію, не тільки в Україні, а у всьому світі, багато людей почало задумуватися про диверсифікацію своїх збережень. Ми отримали досить багато повідомлень від знайомих та друзів, які цікавилися інвестуванням в крипто-активи та не розуміли з чого почати.

Саме через вищенаведені причини й виникла ідея створити ресурс ЦеКрипто — освітньо-навчальну платформу про криптовалюти та блокчейн технології. 

Звичайно, існують схожі ресурси, що навчають початківців, але дійсно якісні коштують $1,000 за курс. Все інше — непотріб від аматорів. Є інформація та навчальні статті у відкритому доступі. Але як визначитися з чого почати, як не натрапити на шахраїв та не втратити свої кошти?

Ми ж створюємо проект ЦеКрипто на некомерційних засадах та витрачаємо на нього свій вільний час. Наша ціль — це направити всіх, хто хоче розбиратися в криптовалюті, у правильному напрямку, дати інструмент для безкоштовного отримання якісних знань та загалом створити українську спільноту криптоентузіастів. 

Місія ЦеКрипто

Місією ми вважаємо розвиток загального економічного добробуту України та українців. Після перемоги буде необхідно розбудовувати економіку України і, ми вважаємо, що криптовалютний кластер займе своє місце в ній. 

Криптовалютна сфера дає унікальні можливості фінансового світу всім охочим, хто ретельно та свідомо до цього ставиться. Зростання добробуту тих, кому вийде успішно займатися криптодіяльністю прямо вплине на загальний добробут населення. Адже, зростання купівлі українських товарів, сплата податків (сподіваємося, що уряд все ж таки створить нормативно правову базу щодо криптовалют) та благодійні внески внаслідок прибутку з криптодіяльності ‒ позитивно плинуть на економічний добробут України. Ми хочемо навчити охочих фінансовій грамотності та альтернативним фінансам. DYORDYOR - (Do Your Own Research – Проведіть власне дослідження) – дуже розповсюджена фраза у світі криптовалют, яка нагадує, що ніколи не можна сліпо довіряти будь-якій інформації або інвестиційним порадам. Кожна особа має приймати власні рішення, попередньо зваживши всю інформацію та усвідомивши всі ризики.

А зараз про сайт. 

Ми намагалися зробити мінімалістичний та простий у використанні ресурс ‒ цей вебсайт. Тут ми будемо публікувати навчальні матеріали (статті), що допоможуть вам послідовно поринути у світ криптовалют. Ми розпочинаємо зі статей «Для початківців», а у міру наповнення вебсайту та розвитку проекту почнемо зачіпати складніші теми та питання. 

Чому статті, а не відеоролики? Тут все просто. Відеоролики часто сприймаються як розважальний матеріал, люди ставляться до них не достатньо серйозно. На цьому етапі відразу відсіються ті, хто не готовий приділяти достатньо часу та уваги самонавчанню. Адже варто пам’ятати ‒ криптовалютна індустрія дійсно не для всіх. Це не про легкі гарантовані гроші ‒ такого точно не буде. Криптовалютна індустрія ‒ це про можливості для тих, хто свідомо до цього ставиться. 

На сторінці Статті ви зможете знайти перші навчальні матеріали. Ми намагалися структурувати подачу інформації та згрупували статті за тематикою у Курси. Ви можете відкрити курс, опрацювати всі статті, а після курсу пройти тест для самоперевірки на засвоєння інформації.

Станом на момент публічного релізу вебсайту ми маємо наступні Курси та радимо їх проходити в цій послідовності:

  1. Що необхідно мати для початку
  2. Верифікація та безпека
  3. Крипто активи
  4. Блокчейни
  5. Вступ в ДеФі (DeFi)
  6. Способи заробітку

Сторінку Словник ми будемо постійно наповнювати новими та актуальними термінами. Тут ви зможете легко знайти значення специфічного терміну чи невідомого вам слова. Також, для спрощення, ми будемо відмічати нові слова у статтях. Ви наводите курсор на слово і вам з’явиться його пояснення. 

Ми також будемо використовувати соціальні мережі для популяризації нашого ресурсу та контенту. А також соціальні мережі допоможуть нам краще зрозуміти аудиторію, почути фідбек та пропозиції стосовно нашого проекту. Ми намагатимемося відповідати на ваші питання, пояснювати незрозумілі моменти, корегувати структуру нашої платформи згідно з вашими побажаннями.

Запрошуємо всіх доєднатися до нашого телеграм чату. Збудуймо сильне українське крипто-ком’юніті разом 🇺🇦💪🏽