Статті Що необхідно мати для початку
Якщо ви вирішили поринути у світ криптовалют та здобути нову спеціалізацію, вам необхідно мати ряд базових інструментів, що допоможуть вам у майбутньому

Що необхідно мати для початку?

Якщо ви вирішили поринути у світ криптовалют та здобути нову спеціалізацію, вам необхідно мати ряд базових інструментів, що допоможуть вам у майбутньому. Криптовалютна індустрія – глобалізована. З власного досвіду можемо сказати, що знання англійської мови є основним інструментом. Біржі, гаманці, проекти та продукти, переважна більшість джерел актуальної та корисної інформації використовують англійську мову як універсальну та зрозумілу усьому світу. Звичайно, найбільші проекти намагаються локалізувати свої продукти, але, все ж для більшого комфорту, краще мати базові знання англійської мови або хоча б вміти ефективно користуватися гугл перекладачем

До пізнання крипто-світу треба ставитися як до опанування нової спеціалізації (професії). Більшість часу ви будете проводити онлайн, саме тому вам просто необхідно мати комп’ютер (ноутбук) з доступом в інтернет. Для більшого комфорту та цифрової безпеки варто відокремити особисте/професійне життя від криптовалютного. Рекомендується придбати окремий номер телефону (наприклад, eSim через Monobank) для подальших реєстрацій, проходження верифікацій тощо. 

Варто почати зі створення окремої пошти Gmail, на яку встановити двофакторну аутентифікацію. Необхідно створити та заповнити акаунти в наступних соціальних мережах:

  • Telegram – для комунікації, пошуку інформації, участі в АМА сесіях, конкурсах тощо.
  • Twitter – для пошуку інформації, участі в баунті, гівевеях, конкурсах тощо.
  • Додаткові соціальні мережі: Medium, Reddit, Facebook

Більшість компаній і проектів у крипто-просторі змушені дотримуватися певних законів і правил регулювання ринку. Біржі, деякі проекти та обмінники збирають дані про своїх користувачів з метою дотримання норм, збільшення лімітів на операції, розширення спектра дій, запобігання створенню багатьох облікових записів однією особою. Існує процедура проходження КУС (Know your customer – “Знай свого клієнта”)KYC - процедура KYC (від англ. Know Your Customer – «знай свого клієнта») зобов’язує всі фінансові організації, зокрема біржі криптовалют, ідентифікувати та верифікувати особистість кожного клієнта. Ця процедура не є всюди обов’язковою. Але краще бути готовим до її проходження. Вам знадобиться ваш дійсний закордонний паспорт (або водійське посвідчення), селфі фото, селфі з паспортом, виписка  рахунку з банку (або квитанція) англійською мовою та терміном не більше 3 місяців. Цих документів зазвичай достатньо для проходження КУС, варто мати їх під рукою. Ми більш детально розберемо процедуру КУС в окремій статті.

Попри те,  якою операційною системою ви користуєтеся (Windows, Mac чи Linux), вам варто встановити Google Chrome браузер. Через його популярність, більшість крипто-проектів в першу чергу створюють свої продукти на базі чи з урахуванням специфіки Google Chrome. Наступними кроками буде створення гаманця Metamask та аккаунту на Binance. Metamask та Binance закривають майже всі потреби початківців. Ми розкажемо як створювати гаманець та реєструватися на біржі в більш детальних інструкціях.

Останнім, але не менш важливим, є створення власного переліку ресурсів та джерел, звідки можна отримувати корисну інформацію. Як приклад, ми створили для вас свій – Корисні ресурси та джерела інформації для початківців.

Перерахованих вище інструментів має вистачити на перших етапах.