Статті Крипто активи
Що таке альткоїни?

Що таке альткоїни?

Термін «Altcoin» є комбінацією двох слів: «alt» і «coin», де alt означає «альтернатива», а coin — «криптовалюта». Тобто, мається на увазі категорія криптовалюти, яка є альтернативою цифровій валюті Bitcoin.

На прославленому «дикому заході» криптовалют, біткоїн завоював свою репутацію задовго до того, як будь-які інші типи монет були викарбувані в блокчейні. Це залишило в черзі інші монети, відомі як «альткоїни». Простіше кажучи, альткоїни, яких вже налічують сотні різновидів, виступають як покращені альтернативи біткоїна. Вони пропонують користувачам ті чи інші рішення, відсутні у першої криптовалюти. 

Всі криптовалюти, окрім біткоїна, є альткоїнами. Ефіріум є найпопулярнішим альткоїном. Першим альтернативним біткоїну цифровим активом став Namecoin (NMC). Серед альткоїнів виділяються також Binance Coin (BNB), Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Near (NEAR) та багато інших.

За даними сайту трекеру цін та інформації про криптовалюти CryptoRank.io, на момент написання статті існує понад 16,000 криптовалют. Біткоїн становить більше 1/3 від загальної капіталізаціїКапіталізація - це сумарна ринкова вартість всіх монет у обігу. криптовалютного ринку. Ефіріум — 1/5, а інші альткоїни займають решту частини ринку.

Ключові причини зростаючого потоку нових альткоїнів – це пошук нових більш ефективних технологій, підтримка децентралізації всієї крипто-екосистеми, потреба в нових способах масштабування блокчейну та збільшення швидкості транзакцій.

Існує кілька різних способів класифікації альткоїнів. Деякі навіть можуть бути включені в кілька категорій. Нові криптовалюти постійно розвиваються, і їх категорії разом з ними. 

Ось деякі з поточних основних груп, в які можуть потрапити альткоїни: 

  • Стейблкоїни — це цифрова валюта, яка прив’язана до «стабільного» менш волатильногоВолатильність - (англ. volatility – мінливість) – статистичний фінансовий показник, який використовується для опису того, наскільки ціна активу змінюється протягом певного періоду часу. резервного активу, такого як долар США або золото.
  • Токени управління — це тип токена, який має певні привілеї голосування, наприклад, можливість брати участь в прийнятті рішень з приводу певного блокчейну проекту та його особливостей функціонування.
  • Токенізований цінний папір (Security Token) — це цифровий ліквіднийЛіквідність - (від лат. liquidus “рідкий, перетікає”) – властивість активів бути швидко проданими за ціною, близькою до ринкової. контракт, що представляє частки реального активу з вартістю, як-от нерухомість або бізнес. Оскільки записи блокчейну незмінні, Security Tokens є способом зафіксувати частку власності на щось.
  • Форк відбувається щоразу, коли учасники блокчейну вносять зміни в протокол, а тобто в основний набір правил. Коли це відбувається, ланцюг роздвоюється — створюється інший (копіюється) блокчейн, який у основі має повністю ідентичну історію з оригіналом, але рухається в новому напрямку
  • Мем-коїни — це тип популярних альткойнів, цінність яких більше залежить від участі спільноти, аніж від чогось іншого. На відміну від біткоїна, чия вартість безпосередньо пов’язана з такими фундаментальними факторами, як дефіцит і загальна потенційна ринкова капіталізація, мемкоїни часто потрапляють у крипто-екосистему у великій кількості і їх купують ревні послідовники тенденцій та впливові особи.