Статті Ази трейдингу
Стратегія HODL. Додаткові можливості HODL. Переваги та недоліки HODL. "тримати монету до останнього" або "триматися так, ніби від цього залежить твоє життя".

Що таке HODL?

Термін “HODL” вперше з’явився на криптовалютному онлайн-форумі у 2013 році як помилкове написання слова «hold», коли користувач повідомляв іншим, що буде тримати біткоїн до останнього, попри падіння ціни. З того часу помилкове написання стало мемом, потім сленговим словом, а ще через деякий час прижилося як термін, що позначає стратегію тривалого утримання активів. HODL – це криптовалютний мем, суть якого полягає приблизно в наступному: “тримати монету до останнього” або “триматися так, ніби від цього залежить твоє життя”.

Стратегія HODL

Якщо розглядати історію цін на Біткоїн, то за останні десять років його ріст настільки вражає, що термін “HODL” став невіддільною частиною криптовалютної спільноти. Проте його походження не пов’язане з криптовалютами. Цей метод інвестування, відомий як стратегія “купи і тримай”, вже давно існує на традиційних фінансових ринках. Він ігнорує короткострокові коливання або спади ринку та спрямований лише на довгостроковий ріст та дохідність.

Стратегія “купи і тримай” – це пасивний метод інвестування, який не вимагає жодних додаткових операцій. Логіка, що лежить в основі цієї стратегії, полягає в тому, що фінансові ринки, як правило, зростають з плином часу, тому інвестори можуть насолоджуватися дивідендами економічного зростання, просто купуючи основні об’єкти інвестицій.

Не до всіх криптовалют можна застосовувати стратегію HODL. Насправді лише декілька десятків криптовалют можуть вижити на ринку після кількох циклів бичого та ведмежого ринків і зберегти тенденцію до підвищення ціни. Будь-яка криптовалюта — це лише частина проєкту, основного на технології блокчейн. З часом на ринку з’являються кращі рішення або такі рішення реалізуються в топових проєктах. Це призводить до того що вартість замінених проєктів падає і вже серйозно не відновлюється. Тому стратегія довгострокового зберігання актуальна для Bitcoin та альткоїнів, що входять до топу 50-100 за ринковою капіталізацією.

Додаткові можливості HODL

HODL відкриває для користувачів нові способи заробити на крипті. Серед них:

  • Стейкінг. Це система, в якій власники криптовалют одержують винагороду у тих самих монетах за те, що зберігають крипту у своїх гаманцях або блокують у смарт-контрактах. Так вони забезпечують стабільну роботу блокчейну. Стейкінг працює на блокчейнах побудованих зі структурою Proof of Stake (PoS).
  • Фармінг криптовалют. Щоб мати можливість фармити, потрібно мати дві криптовалюти які додаються у пул ліквідності (пара токенів у співвідношенні 50 на 50). Як і у випадку з банківським депозитом, ви не можете забрати свої гроші, доки не закінчиться термін договору (фармінг умови регулюються смарт-контрактами).

Переваги та недоліки HODL

HODL – це не тільки криптовалютний мем, але й цілком робоча стратегія, яка має свої плюси та мінуси. Серед переваг довгострокового володіння цифровими активами можна виділити такі:

  • Зберігаєте час та нерви. Немає сенсу стежити за щоденними котируваннями, як це роблять звичайні трейдери та спекулянти. У довгостроковій перспективі ціна одного дня не має значення.
  • Не треба знати технічний аналіз. Як працює блокчейн, що таке смарт-контракти, та інше — все це вам не особливо потрібно. Закони трейдингу теж знати необов’язково: у довгостроковій перспективі ви заробите так чи інакше, головне не інвестувати в скам.
  • Пасивний дохід. Деякі криптовалюти надають можливість стейкінгу та фармінгу задля отримання прибутку.
  • Інші бонусі. Ходлери криптовалют деяких блокчейнів іноді можуть отримати додаткові монети під час хард форку блокчейну.

Але, як і у всього в цьому світі, HODL має свої недоліки:

  • Втрачені можливості. Якщо ви не стежите за ситуацією на ринку, то можете пропустити можливість заробити тут і зараз.
  • Гра в довгу. Експерти рекомендують ходлити хоча б п’ять, а то й десять років. Проте, в цьому і є весь сенс HODL, не у кожного інвестора вистачить терпіння тримати актив роками.
  • Відсутність способів контролювати ризики. Наприклад, трейдери мають стоп-лосс – автоматичний продаж активів, якщо курс опустився занадто низько. У ходлерів такої можливості немає.
  • Ризик зламу гаманця. Для захисту від цього рекомендується зберігати більшу частину коштів на холодних гаманцях, які не підключені до інтернету.

Що робити, якщо ви не хочете HODL?

Натхненна неправильним написанням HODL, криптоспільнота також запровадила такі нові терміни як SPEDN (витрачати) та BUIDL (будувати). 

SPEDN заохочує людей використовувати криптовалюти в реальному світі для купівлі товарів і послуг або просто для оплати рахунків криптовалютою. Це важливо, оскільки сприяє прийняттю криптовалюти як методу оплати. В той час як BUIDL заохочує людей створювати децентралізовані програми, платформи та інструменти, які покращують крипто-екосистему.

Завершальні думки

HODL перетворився на репрезентативну культуру в криптпросторі, несучи ідеологію багатьох членів спільноти, а також створюючи безліч мемів. Ходл — це також стратегія управління інвестиціями та фінансами.

Якщо у вас немає досвіду у криптоінвестиціях, ви можете використовувати стратегію HODL. Це дасть вам можливість отримати прибуток у довгостроковій перспективі. Ходлінг можна порівняти з вкладенням у коштовності або дорогий годинник. Вони просто зберігаються у вашому сейфі та зростають у ціні з плином часу.