Статті Ази трейдингу
Що таке кредитне плече для торгівлі криптовалютою криптою?

Що таке кредитне плече

У криптотрейдингу існує концепція, відома як кредитне плече, яка належить до використання кредитних коштів під час операцій. Кредитне плече дає трейдерам можливість збільшити розмір своїх інвестицій, а саме, дає можливість їм зайняти певну суму для збільшення обсягу торгових операцій.

Особливості кредитного плеча

Головна ідея кредитного плеча полягає в тому, що воно дозволяє користувачам торгувати з більшою кількістю грошей, ніж у них є насправді. У деяких випадках користувач може отримати до 100-кратного збільшення балансу свого рахунку. Розмір кредитного плеча, яке може використовувати трейдер, залежить лише від криптовалютної біржі.

Коефіцієнт, що становить рівень кредитного плеча, наприклад 1:5 (5x), 1:10 (20x) або 1:50 (50x), відображає кратність вашого стартового капіталу. Припустимо, ви відкрили позицію на $10,000. $10,000 на вашому біржовому рахунку матимуть таку саму купівельну спроможність, як $1,000 з кредитним плечем 10x.

Припустимо, ви інвестували $1,000 в актив (BTC, ETH, або DOGE), використовуючи кредитне плече 1:10. У цьому випадку необхідне забезпечення позиції становитиме 1:10 від $1,000, тобто $100, які стануть гарантією запозичених коштів. У випадку якщо ціна активу зросте на 30%, ви отримаєте прибуток у розмірі $300, що значно більше ніж $30, які можливо було б отримали, якби ви торгували лише своїм капіталом.

У випадку якщо ціна активу впаде на 30%, то ваша позиція впаде на $300. Оскільки забезпечення становить лише $100, падіння на 30% призведе до ліквідації (баланс забезпечення знизиться до нуля). Тому, ще один фактор, про який вам слід знати, полягає в тому, що кожному трейдеру необхідний додатковий рівень забезпечення позиції для кожної угоди на додаток до початкового забезпечення. Важливо додавати більше коштів на торговий рахунок, у випадку якщо ціна активу йде проти вашої позиції та забезпечення падає, щоб ваша позиція не була ліквідована.

Переваги та недоліки кредитного плеча

Нижче ми наведемо переваги використання кредитного плеча в торгівлі:

  • Додаткова купівельна спроможність. Ця перевага є, мабуть, найцікавішою і найвигіднішою. Завдяки їй трейдери можуть торгувати значно більшою кількістю активів.
  • Гнучкість. Трейдери можуть використовувати кредитне плече, щоб користатися короткостроковими коливаннями ринку або утримувати позиції протягом тривалого часу. Ця гнучкість може допомогти трейдерам адаптуватися до мінливих ринкових умов і підвищити загальну ефективність торгівлі.
  • Доступ до більшої кількості торгових можливостей. Трейдери, які мають досвід роботи з кредитним плечем, вважають його ефективним і стверджують, що знання торгівлі з використанням кредитного плеча дозволяє їм торгувати на нових рівнях, до яких вони не могли б просто так отримати доступ. Торгівля з використанням кредитного плеча дозволяє застосовувати нові техніки та поглибити свої знання.

Ризики, безперечно, є і при торгівлі з кредитним плечем. Серед них:

  • Небезпека для новачків. Ефективна торгівля з використанням кредитного плеча дозволяє диверсифікувати інвестиції. Але щоб правильно застосовувати техніку торгівлі з використанням кредитного плеча, необхідно мати певний досвід і знання в цій галузі.
  • Підвищений ризик втрати капіталу. Торгівля з використанням кредитного плеча ще більш ризикована, ніж сама криптовалютна торгівля. У сукупності результат може виявитися критичним та зрештою призвести до ліквідації позиції. В такому випадку користувач може опинитись у значно більшому боргу, оскільки доведеться сплачувати та позикові кошти, і всі поточні умови погашення, такі як відсотки та комісії.
  • Стійкість до підвищеного ризику. Торгівля з використанням кредитного плеча є доцільною для інвесторів, які усвідомлюють пов’язані з нею значні небезпеки. Це пов’язано з тим, що використання кредитного плеча має численні ризики для ваших активів, що потребує психологічної стійкості до високого ризику. Потрібно готувати надійні стратегії, щоб уникнути несприятливих ситуацій. Для тих, хто не готовий ризикувати та відчувати адреналін від угод, це явно не найкращий варіант.

Завершальні думки

Підсумовуючи, торгівля з кредитним плечем може бути привабливим варіантом для трейдерів, які шукають більшого потенційного прибутку з меншими початковими інвестиціями. Однак дуже важливо підходити до торгівлі з кредитним плечем обережно та повністю розуміти пов’язані з цим ризики.

Волатильність ринку може призвести до швидкої ліквідації, особливо при використанні високих коефіцієнтів кредитного плеча, таких як 1:100. Важливо оцінити свою толерантність до ризику та розподіляти лише ті кошти, які ви можете дозволити собі втратити, беручи участь у торгівлі кредитним плечем.

Пам’ятайте, що торгівля завжди несе в собі невіднятні ризики, а використання плечей посилює ці ризики. Практикуйте відповідальну торгівлю та ніколи не інвестуйте більше, ніж готові втратити.