Статті Способи заробітку
Що таке крипто-аірдроп (ейрдроп)?

Що таке крипто-аірдроп (ейрдроп)?

Аірдроп в криптовалютному бізнесі — це маркетинговий хід, який передбачає надсилання монет або токенів поточним або потенційним користувачам, щоб підвищити обізнаність про нову віртуальну валюту. Іноді треба виконати якісь дії, після виконання яких ви зможете отримати винагороду, наприклад, підписатися на акаунти проекту в соціальній мережі та поділитися їх публікаціями.

Оскільки, кількість нових монет постійно зростає, інвесторам і трейдерам складно відстежувати нові проекти. Таким чином, деякі криптопроекти пропонують аірдропи, щоб підвищити обізнаність. Всім подобається «халява», тому шахраї цим часто користуються. Ви завжди повинні проводити власне дослідження DYORDYOR - (Do Your Own Research – Проведіть власне дослідження) – дуже розповсюджена фраза у світі криптовалют, яка нагадує, що ніколи не можна сліпо довіряти будь-якій інформації або інвестиційним порадам. Кожна особа має приймати власні рішення, попередньо зваживши всю інформацію та усвідомивши всі ризики. перед реєстрацією в будь-якому аірдропі, особливо коли вам потрібно підключити свій гаманець до вебсайту.

Існують різні типи аірдропів, але зазвичай вони складаються з невеликої кількості криптовалюти, що розподіляється на декілька гаманців  (зазвичай, на блокчейнах Ethereum або BNB Chain). Існують також проекти, які роздають NFT замість звичайної крипти, але ця практика є менш поширеною.

Деякі проекти розподіляють монети без специфічних умов, в той час, як інші проекти закликають користувачів виконати певні завдання, перш ніж отримати нагороду. Ці завдання часто включають підписку на акаунти в соціальних мережах, розсилку новин або зберігання мінімальної кількості монет у вашому гаманці. Проте, отримання токенів з аірдропу не є гарантованим. 

Крім стандартного аірдропу, який просто переказує криптовалюту на декілька гаманців, є кілька інших типів:

  • Баунті аірдроп. Баунті аірдроп вимагає від користувачів виконання певних завдань: зробити публікацію про проєкт у Twitter, долучитися до офіційного Telegram‒каналу проєкту або створити повідомлення та відмітити декількох друзів в Instagram. Щоб отримати винагороду за аірдроп, вас швидше за все попросять заповнити форму з адресою вашого гаманця та надати підтвердження того, що ви виконали завдання.
  • Ексклюзивний аірдроп. Ексклюзивний аірдроп відправляє криптовалюту лише на вказані гаманці. Як правило, одержувачі брали участь у проєкті, наприклад, вони були активними членами спільноти або одними з перших користувачів продукту. У вересні 2020 року децентралізована біржа Uniswap нарахувала 400 UNI на кожен гаманець, який взаємодіяв із їхнім протоколом до певної дати (на момент написання статті 400 UNI = ~$3,600).
  • Аірдроп для холдерів. Аірдроп для холдерів розподіляє безкоштовні токени тим, хто має в гаманці певну кількість цифрових валют. Команда проєкту зазвичай робить знімок активів користувачів на певну дату та час. Якщо баланс гаманця відповідає мінімальним вимогам, одержувачі можуть отримати безкоштовні токени відповідно до їх активів на момент знімку. Наприклад, Stellar (XLM) роздав 3 мільярди XLM (на момент написання статті близько $600 мільйонів долларів) власникам BTC у 2016 році, причому розподіл був ексклюзивним для користувачів у мережі Bitcoin.

Аірдропи дозволяють проектам привернути увагу публіки та набрати обертів. Для інвесторів це хороший спосіб для розширення свого портфеля шляхом отримання перспективних безкоштовних монет. Однак шахрайських аірдропів, можливо, навіть більше, ніж справжніх, тому будьте обережні та обов’язково проводьте власне дослідження, перш ніж брати у них участь.