Статті Ази трейдингу

Що таке лімітний стоп-ордер?

Для активних торгів на біржі вам скоріш за все знадобиться такий інструмент як лімітний стоп-ордер. Цей інструмент пропонує більший контроль та можливості для індивідуальних налаштувань. Для новачків інструмент може здатися важким, тому розглянемо різницю між звичайними лімітними ордерами та лімітними стоп-ордерами.

Розміщення механізмів лімітного та стоп-лімітного ордера на Binance

Лімітний стоп-ордер об’єднує стоп-триггер та лімітний ордер. Коли ви створите лімітний стоп-ордер і ринок досягне вказаної ціни, лімітний ордер буде розміщений автоматично, навіть якщо ви будете офлайн без доступу до акаунта. Також, можна розміщувати лімітні стоп-ордери враховуючи рівні супротиву і підтримки, або волатильності активу.
Стоп ціна в лімітному ордері — це ціна, за якої біржа розміщує лімітний ордер.
Лімітна ціна  — це ціна, за якої буде виконано ваш ордер.
Трейдер може налаштувати лімітну ціну, яка зазвичай встановлюється вище стоп-ціни для ордера на купівлю і нижче для ордера на продаж. Ця різниця між цінами підвищує шанси того, що ви купите/продасте обраний актив якщо волатильність буде високою.

Різниця між лімітним ордером та лімітним стоп-ордером

Лімітний Ордер

При створенні лімітного ордера, трейдер встановлює бажану ціну покупки або продажу. Біржа автоматично спробує виконати лімітний ордер за умови досягнення ринком вашого ліміту. Лімітні ордери будуть корисні для трейдера, якщо у нього є чітко визначена (бажана) ціна входу або виходу і він готовий очікувати на виконання цієї умови.

Зазвичай трейдери розміщують лімітні ордери вище поточної ринкової ціни на продаж та нижче ринкової ціни на покупку. Лімітний ордер за поточною ціною скоріш за все буде виконаний через декілька секунд, та за умови достатньої ліквідності.

Приклад розміщення лімітного ордера на купівлю активу BTC за ціною $20,050 USD з поточною ціною $21,699 USD на Binance

Приклад розміщення лімітного ордера на продаж активу BTC за ціною $23,050 USD з поточною ціною $21,681 USD на Binance

Лімітний стоп-ордер

Лімітний стоп-ордер поєднує у собі стоп-триггер і лімітний ордер. Механізм включає додатковий параметр у вигляді ціни активації (Стоп-триггер), що впливає на розміщення лімітного ордера на біржі. Для кращого розуміння роботи лімітного стоп-ордера розглянемо кроки цього процесу.

Стоп-ціна працює тригером для розміщення лімітного ордера. За умови досягнення стоп-ціни, лімітний ордер створюється автоматично із зазначеною раніше ціною (Лімітною ціною).

Приклад розміщення лімітного стоп-ордера на продаж активу BTC за лімітною ціною $25,420 USD, за умови досягнення стоп-ціни у $25,500 USD при поточній ціні активу BTC у $21,652 USD на Binance

Зверніть увагу, що лімітний стоп-ордер буде розміщений лише за умови досягнення стоп-ціни, а лімітний ордер буде виконанний лише за умови досягнення вашої, або більшої лімітної ціни у випадку продажу активу.

Також існують ситуації, коли ціна активу падає занадто швидко, а лімітний стоп-ордер не виконується. В такому випадку рекомендуємо створювати лімітні ціни із невеликою різницею у меншу сторону (~50 USD у випадку активу BTC) та користуватися ринковими ордерами у випадку невиконання лімітного стоп-ордера для швидкого виходу з угоди.

Переваги та недоліки лімітного стоп-ордеру

Лімітний стоп-ордер дозволяє налаштовувати та планувати велику кількість ринкових угод за умови динамічної зміни цін на активи. Також, однією з переваг є встановлення потрібної ціни для фіксації прибутку, за умови досягнення ринком необхідного рівня. Серед головних недоліків — відсутність гарантій виконання ордера. Лімітний ордер може бути виконанний лише за умови досягнення ринком вказаної або більшої ціни. Але ціна може не досягти зазначеного тригера.
Також, із зазначених вище рекомендації, навіть різниця у 0.05% між лімітною та стоп-лімітною ціною не гарантує купівлю або продаж активу, через високу волатильність.

Поради при користуванні лімітними стоп-ордерами

– Аналізуйте волатильність активу та створюйте ордер з різницею між лімітною та стоп-лімітною ціною
– Розуміння величини волатильності допоможе розмістити більш точну ціну покупки або продажу і таким чином збільшить ймовірність виконання ордера.
– Оцініть ліквідність активу з яким проводите торгові операції. Використовуйте технічний аналіз для визначення рівня цін. Основна рекомендація полягає у створенні стоп-ціни на рівні спротиву або підтримки активу.

Підсумки

Лімітний стоп-ордер — це суттєвий інструмент для трейдерів, який допомагає контролювати велику кількість угод одночасно, навіть перебуваючи офлайн, із завчасним плануванням. Стоп-ордер відкриває набагато більше переваг та можливостей аніж звичайний ринковий ордер. Своєю чергою, комбінування декількох лімітних стоп-ордерів допоможе із контролем великої кількості активів, попри падіння або ріст ціни у момент відсутності трейдера на робочому місці.