Статті Операції з криптовалютою
Як відправляти криптовалюту без ризику втратити гроші?

Як відправляти криптовалюту без ризику втратити гроші?

Необхідність переказу криптовалют рано чи пізно виникає майже в кожного користувача нашої сфери. Для активних трейдерів це звичайна операція. Початківці стикаються з відсиланням монет рідше, проте ще не важко якщо ви обачні.

Точна процедура буде залежати від того що ви використовуєте гаманець чи біржу, але головне, що вам потрібно знати, — це яку саме криптовалюту ви відправляєте та «адресу» одержувача. Адреса користувача — це буквено-цифровий рядок, який виглядає приблизно так для

  • мережі Ethereum (ETH) (0xe5CD3faF000D6295e32B4a94735D6FBe30dC5C2B)
  • мережі Bitcoin (BTC) (1BoatSLRHtKNngkdXEeobR76b53LETtpyT)
  • мережі Tron (TRX) (TNUC9Qb1rRpS5CbWLmNMxXBjyFoydXjWFR)

Процедура переказу криптовалют досить проста. Вона передбачає наступний порядок дій:

  1. Ви вибираєте криптовалюту, яку плануєте відправити;
  2. Потім ви або той кому ви відправляєте крипту відкриває біржу або гаманець та копіює адресу саме для обраної криптовалюти. Важливо обрати правильну мережу оскільки деякі криптовалюти підтримують декілька мереж;
  3. Після того як ви отримали адресу, ви її вказуєте та вписуєте суму переказу;
  4. Завершальний крок – підтвердження виведення коштів. Якщо монети відправляються з біржі, швидше за все, доведеться підтвердити операцію електронною поштою та через двофакторну ідентифікацію (2FA).

Проте цей процес не є складним, втратити цифрові активи дуже легко з багатьох причин достатньо помилитися в одній літері або цифрі адреси. Тому, ми склали список можливих проблем які можуть виникнути при переказі криптовалют та розповідаємо, як їх уникнути.

Під час надсилання криптовалюти потрібно перевіряти багато даних. Якщо щось упустити, з грошима доведеться попрощатися — адже всі транзакції в блокчейні є незворотними. Важливо, щоб монети та гаманець, куди надійдуть кошти, належали до однієї криптовалюти. Якщо ви спробуєте перевести Ethereum на адресу Bitcoin, монети будуть втрачені безповоротно. Зараз вже багато бірж мають вбудовану функцію, яка не допускає таких помилок: висвічується попередження, що вказана неправильна адреса.

Переконайтесь, що адреса скопійована повністю

Зазвичай користувачі копіюють адресу, виділяючи її курсором. Є ризик, що не всі символи будуть захоплені, наприклад, випаде перший або останній знак. Переведення криптовалюти на неправильну адресу призведе до повної втрати коштів.

Ми рекомендуємо копіювати адресу за допомогою вбудованої функції

На багатьох майданчиках можна натиснути кнопку, яка скопіює вашу адресу в буфер обміну. Але й у цьому випадку додаткова увага не завадить. Іноді біржі підвисають і копіювання не відбувається. Через це кошти підуть не на потрібний гаманець, а, наприклад, номер телефону, сайт або просто набір слів, що залишався в буфері обміну.

Будьте обережні та остерігайтесь фішингових сайтів

Шахраї можуть присвоїти вашу криптовалюту ще одним способом: створити підроблену сторінку біржі, платформи, гаманця, обмінника чи будь-якого іншого сервісу. У таких випадках сайт шахраїв відрізнити від реальних дуже важко. Якщо вказати на ньому свої дані або переказувати кошти на вказаний там гаманець кошти, вони будуть втрачені.

Вкажіть та перевірте тег (MEMO), якщо він потрібний

Тег (MEMO) може знадобитися при надсиланні криптовалют Cosmos (ATOM), EOS (EOS), Ripple (XRP), Stellar Lumens (XLM), Binance Coin (BNB), NEM (XEM), and Monero (XMR). При надсиланні цих криптовалют на біржі в деяких випадках потрібно вказувати тег. Це невеликий код, який дозволяє торговим майданчикам розрізняти облікові записи користувачів. Тег можна знайти у своєму біржовому акаунті поряд з адресою гаманця. Якщо його не вказати, кошти надійдуть на біржу, але не зарахуються до вашого балансу. Можливо, проблему вдасться вирішити, якщо звернутися до техпідтримки, але ймовірність цього низька.

Використовуйте стейблкоїни

При надсиланні криптовалюти можна втратити частину капіталу на коливаннях курсу. Цього можна уникнути, якщо переказувати кошти в стейблкоїнах, таких як USDT, BUSD, USDC та інші. Їхня ціна прив’язана до долара і не може раптово впасти на 15-20%, як це відбувається з багатьма цифровими активами.

Перевіряйте комісії

Зазнати незначних витрат можна на комісіях. Біржі беруть їх за виведення коштів. Однак у кожної монети зазвичай свій тариф на зняття, що дає можливість заощадити. Наприклад, вивід BTC або ETH зазвичай коштує від декількох до декількох десятків доларів, тоді як витрати на переказ токенів BNB і TRX становлять кілька центів.

Не усі біржі підтримують смарт-контракти

Зазвичай відповідне попередження платформа вказує на адресу гаманця користувача. Якщо його проігнорувати, кошти дійдуть до біржі, але не будуть зараховані на баланс трейдера. Зазвичай це питання вирішується за допомогою техпідтримки.

Починайте з невеликої суми (тестової транзакції)

Перший переказ, особливо якщо мова про незнайомі сервіси, краще робити на невелику суму. Це допоможе не втратити кошти, якщо виявиться, що платформа належить шахраям або на ній не працює ваш гаманець. Також є ризик, що при виведенні монет транзакція зависне через навантаження мережі. Затримка може становити кілька годин, на цей час кошти будуть заморожені. Відповідно, можна втратити гроші через  падіння вартості відправленого активу.

У 2020 році користувач відправив $1 млн у стейблкоїнах USDT на адресу смарт-контракту замість гаманця. Кошти вважалися втраченими назавжди. Але трейдеру пощастило – йому допоміг Паоло Ардоіно, технічний директор компанії Tether, яка є емітентом USDT. Він повернув йому всі кошти та закликав бути обачнішим.