Статті Верифікація та безпека
Як захистити себе від скаму?

Як захистити себе від скаму?

Якщо навіть в реальному житті після крадіжки поліція далеко не завжди може допомогти повернути кошти власнику, то у віртуальному світі навіть немає відповідного органу, що займається розслідуванням і покаранням злочинців. З розвитком DeFiDeFi - децентралізовані Фінанси — це узагальнювальний термін, що використовується для позначення сервісів та інфраструктури, що надають децентралізовані фінансові послуги за допомогою смартконтрактів та блокчейн технологій., а разом з ними всієї криптоіндустрії, кількість і складність різноманітних афер та шахрайських схем буде зростати, ускладнюватися і видозмінюватися. Сками стають все більш витонченими та переконливими, проте ми знаємо дієві способи як уникнути шахрайства. У цій статті ми зібрали для вас гайд по захисту своїх віртуальних активів від скамерівСкамер - шахрай, зловмисник, непорядна людина.

6 простих порад, що захистять вас від скаму:

  1. Захистіть свій гаманець.  В більшості випадків приватний ключ використовується для доступу до вашого крипто-гаманця. Якщо хтось просить вас поділитися своїми приватними ключами, за будь-якої причини, це, скоріш за все, шахрайство. Ніколи не діліться своїм приватним ключем ні з ким та не зберігайте його в легкому доступі для сторонніх осіб.
  2. Не поспішайте. Якщо будь-хто намагається змусити вас швидко інвестувати чи просить надіслати йому кошти – це, швидше за все, шахраї. Деякі шахраї навіть пропонують бонуси або знижки, щоб переконати вас негайно інвестувати. Не поспішайте та ретельно зважте ваші дії, перш ніж приймати рішення. 
  3. Завжди перевіряйте джерела та посилання. Щоб не стати жертвою фішинга перевіряйте або взагалі не використовуйте неперевірені посилання. Особливо ретельно перевіряйте їх, якщо це стосується ваших активів або взаємодії вашого гаманця з сервісами. 
  4. Уникайте реклами в соціальних мережах. Скамери часто використовують соціальні мережі для реклами шахрайських можливостей інвестування криптовалюти. Деякі також використовують зображення знаменитостей (часто без їхньої згоди) і високопоставлених людей, щоб підвищити рівень довіри до свого скаму.
  5. Ігноруйте холодні дзвінки (приватні повідомлення від незнайомців). Якщо з вами раптово зв’язалися щодо можливості інвестування в криптовалюту – це, швидше за все, є шахрайством. Ніколи не давайте свою особисту інформацію та не переказуйте гроші незрозумілій особі. Найрозповсюдженішим прикладом є приватні повідомлення в телеграм від незнайомців – одразу блокуйте їх, не витрачайте ваш час.
  6. Перевіряйте адресу смарт-контракту токена. При купівлі криптовалют на децентралізованих майданчиках треба бути обачним, оскільки шахраї можуть створити фейкову торгову пару відомого проекту з ідентичною назвою та тікером. Ви можете перевірити назву контракту на таких ресурсах, як CryptoRank, Coingecko або Coinmarketcap.

Ба більше, інколи шахраї відправляють токени на ваш гаманець, які неможливо продати або обміняти. При спробі зробити це, ви компрометуєте свій гаманець і, швидше за все, втратите всі гроші, що зберігаються на ньому. Тому взаємодійте лише з тими криптовалютами, походження яких ви точно знаєте.

Будьте уважними до того, куди саме ви вводите свої паролі та підключаєте гаманець. Завжди необхідно пам’ятати, що втратити кошти в крипто-просторі можна багатьма способами, тому їх збереження залежить лише від ваших знань та досвіду. Буде прикро, якщо кошти буде втрачено через неуважність або надмірну довірливість.