Як зберігати, обмінювати та витрачати крипту зручно: Trustee Plus, Binance Card, Coinbase Card, Bybit Card, CL Card Powered by Ledger, Wirex

З’явившись у 2009 році як новий та малорозповсюджений клас активів, сьогодні криптовалюта стала популярним способом заробітку й інвестування серед інтернет-користувачів. Близько 5 мільйонів людей володіють цифровими активами тільки в Україні. 

Однак для використання цифрових активів в повсякденному житті потрібні зручні та звичні інструменти, до прикладу — платіжні картки з прив’язкою до криптовалюти. По суті, це аналоги звичайних банківських карток, які дозволяють використовувати крипту для оплати товарів і послуг у звичайних магазинах, ресторанах, онлайн-маркетах. 

Географія роботи й умови використання таких карт залежать від емітента. Однак загальний принцип роботи криптокартки зводиться до того, що вона конвертує цифрові монети у фіатні гроші для подальшої оплати за товари чи послуги й все це в автоматичному режимі.

Поки, на жаль, зручних та безпечних продуктів не так багато, втім в цій статті ми зібрали 7 кращих на нашу думку криптовалютних карток на 2024 рік. Під час формування рейтингу головним критерієм для нас стала репутація емітента, бо від цього напряму залежить безпека ваших коштів. Окрім того, ми врахували, що зараз така картка може бути корисною в будь-якій частині світу, особливо, якщо у вас обмежений доступ до традиційної банківської системи з чим зіткнулися багато українців.

Trustee Plus

Український продукт, емітований криптокомпанією Trustee в партнерстві з MasterCard. Це віртуальна криптовалютна картка за допомогою якої можна оплачувати товари й послуги криптоактивами по всьому світу — вони автоматично конвертуються в потрібну валюту.

Інструмент працює, як звичайна дебетова картка. Плата за поповнення рахунку чи обслуговування не стягується. Додатково команда пропонує реферальну програму й регулярні акції. Курс конвертації крипти в фіатну валюту визначається емітентом картки і його можна переглянути в застосунку Trustee Plus, або на офіційному сайті Mastercard.

Переваги Trustee Plus:

Недоліки Trustee Plus:

Binance Card

Binance Card — це дебетова карта від криптобіржі Binance, випущена для Європейської Економічної Зони (ЄЕЗ). Однак з 20 грудня 2023 року компанія припинить підтримку цього платіжного інструменту в ЄEЗ, тобто фактично інструмент стане недоступним. 

Замість цієї картки Binance анонсувала запуск нового платіжного інструменту сумісно із партнерами “cardB”. Ця карта буде доступна для випуску в країнах колишнього СНД (окрім росії), зокрема і в Україні. 

Переваги Binance Card:

Недоліки Binance Card:

Bybit Card

Ще одна дебетова криптовалютна картка, однак від криптовалютної біржі Bybit. Доступна у вигляді фізично та віртуальної карти та працює на території ЄЕЗ. Продукт прив’язаний до біржового балансу користувача й автоматично конвертує криптовалюту у фіат для здійснення платежів. 

Активація, підтвердження особистості та налаштування карти проводяться через додаток або сайт біржі Bybit. Можливі різноманітні ставки комісій та бонуси залежно від виду картки та поточних акцій. 

Переваги Bybit Card:

Недоліки Bybit Card:

Coinbase Card

Платіжна криптокарта випущена біржею – Coinbase. Підтримує всі криптовалюти, які представлені на цьому майданчику. Для оплати криптоактиви конвертуються в долари США чи стейблкоЇн USDC. За обслуговування карти відповідає компанія Visa. 

Coinbase позиціонує картку як зручний інструмент для платежів по всьому світу, втім доступ до самої платформи, як і її продуктів можливий по суті тільки для резидентів США, тому у мешканців інших регіонів можуть виникнути труднощі при реєстрації чи верифікації.

Переваги Coinbase Card:

Недоліки Coinbase Card:

Crypto.com Visa Card

Платіжна криптовалютна карта випущена біржею Crypto.com й емітована Visa. Має досить широку географію роботи, включаючи США, Австралію, Сінгапур, Канаду, Бразилію і ЄЕЗ, а також пропонує цілу лінійку карток різного рівня, кожна з яких має свої бонуси та привілеї. Цим дуже схожа до традиційних банківських карт.

Однак варто враховувати, що це так звана препейд картка, яка не прив’язується до біржового акаунту Crypto.com. Тобто для платежів потрібно попередньо поповнити картку за допомогою криптовалюти або фіату. 

Переваги Crypto.com Visa Card:

Недоліки Crypto.com Visa Card:

Wirex card

Криптовалютна картка, випущена компанією Wirex — відомим постачальника електронного гаманця, зокрема і з підтримкою криптовалют. Працює в ЄЕЗ та Британії і повністю прив’язана до вашого гаманця Wirex. Обслуговуються компанією Mastercard, хоча на сайті заявляють і про підтримку для Visa. 

Головною особливістю є те, що за потреби Wirex може видати вам кредит під заставу криптовалюти, що в якомусь сенсі дозволяє використовувати картку як кредитну. Окрім того, є нативна система кешбеку. 

Переваги Wirex card:

Недоліки Wirex card:

CL Card Powered by Ledger

Криптовалютна картка, випущена постачальником апаратного гаманця для зберігання криптовалют Ledger в партнерстві з Baanx. Обслуговується Visa. CL Card доступна у вигляді пластикової карти яка конвертує цифрові монети у фунти стерлінгів чи євро для оплати товарів і послуг. Працює у Британії та країнах ЄЕЗ.

Варто звернути увагу в першу чергу користувачам Ledger, оскільки картку зручно поповнювати за допомогою апаратного гаманця. 

Переваги CL Card:

Недоліки CL Card:

Завершальні думки

Тепер ви знаєте, які 7 криптовалютних карток будуть мати попит у 2024 році. При виборі майбутнього платіжного засобу для використання своїх цифрових активів порівняйте умови емітента й зважайте на географію роботи. 

Що таке криптокредитування? Як працює криптокредитування? Переваги та недоліки отримання криптозайму. Де можна взяти крипто-кредит?

Розквіт ринку криптокредитування відбувся у 2020 році коли світова економіка різко зупинилася через COVID. Пандемія призвела до різкого скорочення кредитування по всьому світу. Багато людей шукали інший спосіб змусити свої активи працювати на них. Криптовалютні кредити стали швидким та простим способом для власників криптовалют отримувати пасивний прибуток від їхніх криптоактивів з порівняно високою відсотковою ставкою.

Ринок криптокредитування стрімко зростав до середини 2022 року, проте відсутність норм і регуляторів в індустрії призвела до багатьох проблем, серед яких криза ліквідності кредиторів та банкрутства великих лендінгових компаній, таких як Celsius Network, Voyager Digital, Holdnaut та Babel Finance.

Що таке криптокредитування?

Криптокредитування — це процес тимчасової передачі права власності на криптоактив позичальнику в обмін на процентні платежі або комісію.

Криптокредитування найчастіше здійснюється через криптовалютні кредитні платформи – це централізовані або децентралізовані посередники, які пов’язують позичальників та кредиторів.

Однією з основних переваг крипто-займів є те, що ваш кредитний рейтинг тут не оцінюється, на відміну від того, як у традиційних банки. Таке кредитування є доступним для людей, які не мають фінансової історії, не мають банківського рахунку та самозайнятих працівників, яким складно отримати доступ до кредитів, тому що їх непостійні доходи не відповідають вимогам банку.

Щоб оформити кредит, вам необхідно надати певну суму в заставу, після чого можна відразу отримати бажану суму на свій гаманець. Зазвичай, криптокредити є надзаставними, тобто ви можете отримати позику більше, ніж сума застави. За своєю природою криптокредитування схоже на банківське, тільки замість бюрократизованої організації виступає DeFi платформа або інші власники криптовалют. При цьому позичальник може вибрати будь-яку з представлених криптовалют на майданчику: від біткоїна до нових коїнів, які тільки виходять на ринок.

Як працює криптокредитування?

Починається все з того що кредитор вносить на депозит зазначену суму криптовалюти, після чого позичальник передає обумовлену заставу, яка зберігається в умовному депонуванні на сторонній платформі криптокредитування.

При наданні застави за криптовалютним кредитом позичальник повинен надати активи, що становлять від 70% до 100% вартості кредиту. У деяких випадках, залежно від платформи, це правило встановлюється на рівні 150%, що стимулює позичальника утримуватися від невиконання зобов’язань і дає кредитору впевненість у тому, що він отримає назад всю суму кредиту. Крім того, це допомагає впоратися з коливаннями ринкових умов та вартості активів.

Переваги та недоліки отримання криптозайму

Серед переваг криптокредитування:

Серед недоліків криптокредитування:

Де можна взяти крипто-кредит?

Нині є приблизно 240 децентралізованих майданчиків готових надати послуги кредитування, але далеко не всі є сильними та надійними гравцями на ринку. Якщо обирати 3 найкращих майданчики, то ми б виділили:

Aave

Платформа Aave постійно знаходиться у Топ-3 найпопулярніших DeFi додатків за показником TVL (загальна кількість заблокованих коштів у протоколі). Однією з головних переваг майданчика є підтримка різних блокчейнів. Aave підтримує токени, створені на різних блокчейнах, а спеціальний функціонал мостів дозволяє обмінювати один токен на інший, навіть якщо вони створені в різних мережах. На сьогодні платформа підтримує понад 10 різних блокчейнів, включаючи Ethereum, Polygon, Fantom та інші.

MakerDAO

MakerDAO – це кредитна платформа, створена на блокчейні Ethereum. Компанія почала надавати широкий спектр послуг на ринку DeFi однією з перших, чим і заслужила широку популярність та репутацію. Майданчик також є емітентом стейблкоїна DAI, в якому видаються криптовалютні позики. Монета прив’язана до долара США у співвідношенні 1:1, а користувачі можуть запозичувати DAI до 66% вартості своєї застави.

Compound

Лендінг-платформа Compound входить до трійки лідерів ринку криптокредитування. На цій платформі можна оформити криптозайм у топових криптомонетах, залишивши в заставу свої альткоїни. Також компанія постійно розвиває свою екосистему, пропонуючи нові можливості клієнтам.

Завершальні думки

Платформи криптокредитування приносять користь як позичальникам, так і кредиторам. Також вони пропонують власникам криптовалют ще один варіант пасивного доходу, а інвесторам — можливість отримувати максимум вигоди від своїх коштів, використовуючи їх як заставу. Незалежно від того, який проєкт ви оберете для управління своїми кредитами – DeFi або CeFi, обов’язково вивчайте умови кредитування та віддавайте перевагу надійним платформам. Технологія блокчейну спростила процес кредитування, подарувавши нам новий потужний інструмент для отримання прибутку.

Холодне зберігання криптовалюти

Нещодавно холодні гаманці використовували лише для довгострокового зберігання криптоактивів, як гроші «під подушкою». Цей варіант вважається найбезпечнішим, тому що такі гаманці зберігають ваші ключі без доступу до інтернету та представлені, зазвичай, у вигляді апаратних пристроїв, схожих на флешки або міні-смартфони. Але світ криптовалют так стрімко розвивається, що останніми роками холодні гаманці дали більше можливостей та функцій ніж просто зберігання, про це згодом.

Як працює холодний гаманець?

Керування холодним гаманцем проходить через звичайну комп’ютерну програму чи мобільний додаток, створені виробником апаратного пристрою. Вони мають доволі зручні інтерфейси та різноманітні функції для операцій з криптою. Після підключення свого апаратного гаманця до програми ви зможете додавати потрібні монети, створювати адреси, переводити чи отримувати крипту, відстежувати свій баланс та його динаміку. Верифікація особи, додаткові сервіси чи сайти вам не потрібні. Сам же холодний гаманець – це апаратний пристрій, який має всередині захищений чіп, ізольований від інтернету, тобто усі важливі дії, а саме генерація сід-фрази, згода та підпис транзакцій, відбуваються офлайн, і вже потім передаються в зашифрованому вигляді в мережу.

Ізольованість від інтернету. Чому це так важливо?

Інтернет – це невіддільна частина нашого сучасного життя, гігабайти інформації проходять через наші смартфони та ноутбуки: захопливі фото, жахливі новини чи кумедні відео. Ця інформація вживається користувачами без будь-якого контролю чи перевірки з добрими, чи корисливими намірами. Будь-яка сторінка в інтернеті може бути заражена шкідливим, фішинговим або шпигунським ПЗ, яке може роками сидіти «мовчки». Але під час підпису транзакції підмінити суму та адресу отримувача на свою. Саме щоб цього не сталося, апаратні пристрої потребують вашого ручного підтвердження на кожному кроці.

Що таке сід-фраза?

Сід-фраза або слова відновлення, або резервна копія – це найважливіше, що ви маєте, користуючись криптогаманцем. Сід-фраза – це складний математичний код, для легкості користування переведений в англійські слова зі спеціального словника (найпоширеніший формат BIP39), генерується холодним гаманцем при першому налаштуванні, зазвичай більше ніде не зберігається та не показується.

Це – ваш доступ до усіх криптовалют, адреси яких ви будете створювати на вашому гаманці. Завдяки словам відновлення ви зможете відкрити доступ до свого балансу на будь-якому криптогаманці, який підтримує цей формат, та розпоряджатися ним. І це може зробити будь-хто, хто знає вашу сід-фразу, саме тому надважливо навчитися зберігати її правильно.

Що буде, якщо загубити апаратний гаманець?

Нічого, якщо він не потрапить у руки хакера. Тому що із деяких гаманців можна вилучити якусь інформацію через фізичний доступ. А взагалі, зазвичай холодні гаманці додатково захищені пін-кодом від 4 символів. Та якщо цей пін-код ввести тричі неправильно, пристрій скидається до заводських налаштувань. А відновити доступ до своїх накопичень можна використовуючи сід-фразу на такому ж або аналогічному пристрої.

Як обрати криптогаманець?

Ledger, Франція – лідер галузі, найпопулярніші криптогаманці у світі. Trezor, Чехія. SafePal, Китай. Ellipal, Китай. BitBox (Shiftcrypto), Швейцарія. Все це – найвідоміші виробники.

Взагалі то, виробників холодних криптогаманців дуже багато, але вони мають різний рівень безпеки та підтримки. Тому при виборі криптогаманця треба уважно вивчити виробника: скільки років він на ринку, які мають чіпи, яку ОС використовують, результати сторонніх тестувань, яка реакція виробника на знаходження вразливостей і багато іншого.

До прикладу, була дуже перспективна китайська компанія Cobo, вони виготовляли криптогаманці преміумсегмента з Air-Gapped (повітрянний зазор), але в один день вони закрилися і припинили підтримку. У людей залишилися їх криптогаманці (які можна використовувати), але вони більше не вдосконалюють рівень безпеки, не оновлюються, відповідно не підтримують нові функції та додавання нових криптовалют.

Також при виборі холодного гаманця, вам треба визначитися з питанням, як ви будете використовувати крипту. Якщо ви хочете лише HODL (зберігати її на довгий термін), то вам ідеально підійдуть більш примітивні та водночас дешеві моделі, які керуються з ПК. Але якщо ви мобільний користувач, часто робите все “на ходу” та далеко від комп’ютера, тоді зверніть увагу на бездротові пристрої, якими можна керувати зі смартфона, наприклад, з функцією блютуз.    

Додаткові можливості холодних гаманців.

Компанії, що йдуть у ногу з часом, додали безліч функцій у свої програми для керування криптою (і не тільки). Такі як: покупка крипти, обмін, стейкінг, лендінг, paraswap, створення та зберігання NFT, U2F для деяких програм (не пов’язаних з криптою) та інше. Майже все, що можуть вам дати біржі або програмні гаманці тільки безпечно. Єдине чого немає, так це – прямого виводу на карту в фіатні гроші.

Інтеграція з сервісами гарячого зберігання.

Деякі гаманці мають можливість інтегруватись з біржами та веб-програмами, наприклад, такими як MetaMask. Тобто ви користуєтесь звичайним гарячим гаманцем, але важливі операції, такі як відправка крипти тощо, потребують вашого фізичного підтвердження на апаратному пристрої. Це значно підсилює безпеку користування гарячими гаманцями та таке поєднання даю вам ще більше можливостей та свободи.

Про холодне зберігання все звучить дуже привабливо, але ж мають бути мінуси. Які вони?

Апаратні гаманці – це доволі складні пристрої, які потребують постійної підтримки та вдосконалення з боку виробника, тому іноді можуть виникати якісь програмні збої, усунення яких потребує часу. Або звичайні фізичні пошкодження, або втрата пристрою приведе до того, що ви не зможете нічого зробити, поки не придбаєте новий девайс. Також до мінусів можна віднести стрімкий розвиток. Наприклад, девайси, випущені п’ять років тому вже є застарілими, не можуть підтримувати оновленні функції та їм на заміну прийшли більш сучасні моделі.

Також для недосвідчених користувачів може стати мінусом стовідсоткова відповідальність за свої гроші. Користуючись холодним гаманцем, ви залишаєтесь анонімним, не маєте жодних договорів, персональних менеджерів чи відділів зв’язку. Ніхто не допоможе вам, якщо ви загубили сід-фразу або відправили гроші за неправильною адресою. Служба підтримки допоможе лише в питаннях програмного характеру.

Висновки.

Холодні гаманці – це єдине правильне рішення для довготривалого збереження будь-яких криптовалют, але важливо усвідомити свою стовідсоткову відповідальність за свої гроші та дії з ними.

Сід-фраза – єдина резервна копія вашого гаманця. Лише вона відновить доступ до ваших грошей.

Балансом зручності та безпеки повсякденного використання крипти буде вибір апаратного гаманця з блютуз. Його надалі можна під’єднати до сервісів гарячого зберігання, так ви зможете використовувати всі можливості онлайн-гаманців більш безпечно, тобто з фізичним підтвердженням транзакцій на вашому пристрої.        

Як вивести кошти на Binance P2P?

Що треба мати для початку, вимоги до облікового запису та налаштування облікового запису для P2P торгівлі були описано у попередній статті. (“Як купити криптовалюту на Binance P2P?”)

Для того, щоб продати криптовалюту на P2P, вона повинна бути на балансі вашого гаманця поповнення, а не на спотовому.

Якщо ви здійснюєте депозит у криптовалюти з інших сервісів, то для того, щоб поповнити свій баланс на Binance, перейдіть до “Фіат і спот” і натисніть “Депозит”.

Після того, як ваш баланс буде поповнений криптовалютою, необхідно зробити переказ активів на гаманець поповнення. Для цього натисніть: “Переказ”, вкажіть гаманець поповнення, необхідну суму, яку ви бажаєте переказати на P2P, та підтвердіть переказ.

Як продати криптовалюту на P2P?

Перейдіть на головну сторінку Binance P2P і виберіть вкладку “Продаж”:

Кожне рекламне оголошення містить інформацію про ціну, доступний об’єм в криптовалюті, який користувач готовий купити, а також, мінімальний і максимальний ліміт за одну транзакцію. Виберіть слушну для вас пропозицію за ціною, обсягом та лімітами, потім натисніть “Продати”.

Зверніть увагу на “Умови угоди”. У цьому розділі вказано додаткову інформацію від покупця. Приділіть особливу увагу даному розділу. Якщо Вам не підходять умови покупця, знайдіть інше оголошення. Якщо умови покупця не суперечать Політиці Транзакцій між користувачами, то вважається, що продавець за умовчанням приймає умови покупця під час відкриття угоди.

Будьте уважні: Користувачам не дозволено стягувати додаткові комісії. Ціна оголошення є остаточною, і повинна включати всі можливі комісії міжбанківських і міжрегіональних переказів. При цьому продавець повинен використовувати лише той метод оплати, який зазначено в оголошенні. У разі ігнорування умов покупця, продавець має право подати апеляцію та відмовитися від проведення угоди.

Виберіть відповідну пропозицію та натисніть “Продати”.

Ви можете вказати скільки криптовалют ви хочете продати, або вказати суму у фіатній валюті, яку ви хочете отримати — у такому випадку, ви побачите скільки монет ви отримаєте за цією ціною. Натисніть “Продати”, щоб розмістити замовлення.

Зверніть увагу:

У ордері, що відкрився, ви побачите час, протягом якого покупець повинен здійснити платіж. Використовуйте вбудований чат для спілкування з покупцем. Після того як покупець здійснить переказ на реквізити, зазначені у вашому акаунті, він відзначить замовлення як оплачений.

Будьте уважні: НІКОЛИ не переводьте активи до фактичного отримання грошей на ваш рахунок. Жодні аргументи, поспіх і навіть надіслані чеки з підтвердженням оплати не повинні спонукати вас перевести активи. Перевірте баланс вашого банківського рахунку через онлайн-банкінг, щоб переконатися у надходженні коштів. Тільки після того, як ви переконаєтеся, що оплата отримана, натисніть кнопку “Підтвердити переказ”.

На цьому етапі скасувати замовлення неможливо. У разі, якщо покупець відзначив замовлення як оплачене, а ви не отримали гроші, то відкрийте апеляцію на замовлення, і служба підтримки розгляне даний випадок, і ухвалить рішення на користь правої сторони. Якщо в процесі розгляду апеляції буде доведено, що покупець не відправив гроші, то замовлення буде скасовано, і ви отримаєте ваші активи.

Як купити криптовалюту на Binance P2P?

Binance P2P – багато в чому унікальний сервіс, що дозволяє купувати та продавати криптовалюту, здійснюючи угоди безпосередньо на сайті з іншими користувачами без участі третьої сторони. Цей спосіб торгівлі підходить для початківців та досвідчених трейдерів, основні переваги сервісу – нульові комісії та безпека через ескроу-сервісуЕскроу - це технологія, в якій третя сторона є гарантом угоди. На практиці працює так: покупець має отримати свій товар, а продавець оплату в повному обсязі. Поки цього не станеться, гроші як депозит зберігаються на рахунку посередника..

Binance P2P як глобальний маркетплейс відрізняється від більшості аналогічних майданчиків, дозволяючи легко продати та купити криптовалюту за лічені секунди на найвигідніших умовах. Однак, попри інтуїтивність функціонала, сервісом P2P теж потрібно вміти користуватися, щоб заробляти гроші з найбільшим зиском.

Що треба мати для початку? (Вимоги до облікового запису та правила торгівлі + налаштування облікового запису для P2P торгівлі)

Для початку вам треба знати, що для здійснення торгових операцій на Binance P2P необхідно мати верифікований обліковий запис в Україні, під’єднати SMS або Google аутентифікацію.Також усі користувачі до початку торгівлі на Binance P2P повинні обов’язково ознайомитися з Політикою Транзакцій між користувачами на Binance P2P.

Щоб розпочати торгівлю вам необхідно налаштувати методи оплати. Додати потрібний вам спосіб оплати ви можете перейшовши за цим посиланням або натиснувши “Більше” – “Способи оплати” на головній сторінці Binance P2P.

Binance P2P підтримує понад 100 способів оплати. Популярні методи оплати відображаються на топі списку, в “Рекомендованих”. Наразі комісії за використання P2P-платформи на біржі Binance не стягуються (вони дорівнюють нулю).

Як купити криптовалюту на P2P?

Після того як всі приготування були виконані ви можете розпочинати. Для початку вам потрібно перейти на сторінку P2P з головної сторінки, натиснувши “Купити” – “P2P торгівля”.

Оголошення сортуються за ціною та за часом оновлення. Це означає, що в топі розміщуються оголошення з найкращою ціною на продаж.

Кожне рекламне оголошення містить інформацію про ціну, доступний торговий об’єм у криптовалюті, мінімальну та максимальну суму за одну транзакцію, та статистику трейдера.

Ви можете скористатися фільтром, щоб вибрати оголошення за ціною, обсягом та відповідним методом оплати. Після цього натисніть “Купити”.

Зверніть увагу на “Правила та угоди”. У цьому розділі вказано додаткову інформацію від продавця. Приділіть особливу увагу даному розділу. Якщо Вам не підходять умови продавця, знайдіть інше оголошення. Якщо умови продавця не суперечать умовам торгівлі на платформі, вважається, що покупець за умовчанням приймає умови продавця під час відкриття угоди.

Вкажіть скільки криптовалюти ви хочете купити. Ви можете вказати конкретний обсяг у криптовалюті, або вказати суму, яку ви хочете заплатити у фіатній валюті. Натисніть “Купити”.

Після того як ви розмістите замовлення, в ордері буде вказано необхідну інформацію для здійснення оплати, а саме:

– реквізити продавця для здійснення переказу

– точна сума

– тимчасове вікно для оплати (час, протягом якого необхідно завершити платіж, або замовлення скасовується системою автоматично)

Вбудований чат дозволяє користувачам зв’язуватися один з одним і, при необхідності, уточнити деталі транзакції.

Як тільки ви завершите оплату, позначте замовлення як оплачене, натиснувши на кнопку “Переведено, далі” та чекайте переказу криптовалюти від продавця.

Не натискайте “Оплачено” до фактичної оплати! Якщо ви натиснули “Оплачено” випадково, ви можете скасувати замовлення, натиснувши на кнопку “Скасувати замовлення”.

Якщо після закінчення часу продавець не перевів вам криптовалюту, натисніть кнопку “Апеляція”, і дочекайтеся відповіді служби підтримки електронною поштою.

Важливо, що на даному етапі необхідна кількість криптовалюти вже заморожена на балансі продавця, тому ви можете бути впевнені, що навіть якщо продавець, з якоїсь причини не здійснить переклад, служба підтримки зможе завершити транзакцію в ручному режимі за наявності у вас підтвердження фактів оплати.

Після завершення угоди, куплені вами цифрові активи будуть зараховані на ваш P2P баланс автоматично.

Рекомендації щодо P2P торгівлі:

Що таке стейблкоїни?

Стейблкоїн — це цифрова валюта, яка прив’язана до «стабільного» резервного активу, такого як долар США або золото. Стейблкоїни пов’язують світ криптовалюти та повсякденної фіатної валюти, оскільки їх ціни прив’язані до реального резервного активу. Стейблкоїни майже не мають волатильностіВолатильність - (англ. volatility – мінливість) – статистичний фінансовий показник, який використовується для опису того, наскільки ціна активу змінюється протягом певного періоду часу. порівняно з іншими криптовалютами, таких як біткоїн.

Поєднання стабільності традиційних активів з гнучкістю цифрових активів виявилося надзвичайно популярною ідеєю. Мільярди доларів вартості перетекли в стейблкоїни, такі як Tether (USDT) або USD Coin (USDC), оскільки вони стали одними з найпопулярніших способів зберігання та торгівлі в крипто-екосистемі, здійснення переказів без участі банків чи фінансових посередників.

До найрозповсюдженіших стейблкоїнів належать:

Незважаючи на те, що стейблкоїни є менш волатильними, ніж інші форми криптовалют, вони все ще використовують технології, які можуть мати невідомі помилки або вразливості. Завжди є ймовірність того, що ви можете втратити приватні ключі, які дають вам доступ до вашої криптовалюти, через злом або помилку користувача.

Тим часом стейблкоїни стикаються з високим рівнем невизначеності нормативно-правового регулювання. У листопаді 2021 року звіт, підготовлений адміністрацією Байдена, закликав до додаткового державного нагляду за стейблкоїнами. Хоча такі зміни можуть призвести до додаткового захисту споживачів, вони також можуть по-різному вплинути на різні стабільні монети або призвести до обмежень, які впливають на власників монет.