Як купити криптовалюту купити біткоїн

Отже, ви відкрили для себе світ цифрових активів та готові вкласти в нього гроші. Для цього потрібно купити свою першу крипту, тобто конвертувати фіатну (національну) валюту у віртуальні токени чи монети. Для цього доведеться вдатися до послуг посередників — оскільки криптоіндустрія децентралізована, тут немає жодної «офіційної компанії» або будь-якої іншої інстанції, яка перерахує вам біткоїни за ваші гроші з картки.

Принцип обміну зводиться до того, що покупець переказує гроші на карту посереднику з розрахунку встановленої ним ціни криптовалюти. Посередник приймає платіж, а потім робить переказ на криптовалютний гаманець свого клієнта. Такий бізнес дуже вигідний, оскільки посередники непогано заробляють на комісіях із конвертації. Але як знайти найшвидший і надійний спосіб купити свою першу криптовалюту? Це можна зробити використовуючи кілька типів посередників:

Купівля криптовалюти на біржі

Багато бірж надають своїм клієнтам можливість купити крипту шляхом банківського переказу. При цьому криптовалюта залишається зберігатися на гаманці криптовалютного користувача всередині біржі, який автоматично присвоюється йому при створенні облікового запису. Головний мінус цього способу покупки — необхідність створення облікового запису та (у більшості випадків) проходження процедури KYC.

Онлайн-гаманці для криптовалют

Цифрові активи також можна купити через мобільні програми криптовалютних гаманців. У Google Play та App Store їх досить багато, але ми рекомендуємо одне з найпопулярніших і найзручніших — це Trust Wallet. Гаманець для величезної кількості різних криптовалют із зручним поповненням через банківську картку.

Купівля криптовалюти через обмінники

Знайти потрібний вам обмінник найпростіше через агрегатори – спеціальні сайти, які сортують обмінники за їхньою репутацією та вигодою для клієнта. Одним із найвідоміших агрегаторів у СНД є платформа Bestchange. Виходячи із запиту, Bestchange формує список обмінників за найближчою до ринкової ціни активу. Вибираємо відповідний для нас виходячи з балансу ціни/кількості відгуків обмінника. Рекомендуємо придивлятися до платформ, які мають як мінімум тисячу відгуків. Це сайти з гарною репутацією.

Купівля криптовалюти на P2P-платформі

P2P-платформи – це централізовані майданчики, на яких незалежні продавці (вендори) можуть розміщувати свої послуги з купівлі/продажу монет. Від агрегатора вони відрізняються тим, що безпосередньо підтримують діяльність вендорів та їх просування, а не лише розміщують інформацію про них. При здійсненні конвертації криптовалюта блокується на спеціальному рахунку депонування і потрапляє на гаманець клієнта у разі, якщо він виконав усі умови продавця щодо переведення йому реальної валюти.

На цей час практично всі шляхи введення валюти в крипторинок проходять через посередників. Вони вимагають підтвердження особистості клієнта, оскільки це стандартні норми безпеки для централізованих платформ із гарною репутацією. В цілому ж, без KYC зараз у крипті досить складно, так що будьте готові, що доведеться часто використовувати своє селфі та фото документів. Проте, практично в кожному великому місті є офлайн обмінники та ви можете купити криптовалюту за кеш уникнувши фінмоніторингу.

Фіатні гроші – UAH, USD, EUR

Фіатні гроші (або просто — фіат): валюти, які отримують свою вартість в основному завдяки довірі до урядів, які їх випускають

Простими словами, фіатні гроші — це узаконений платіжний засіб, цінність якого встановлюється урядом. Авторитет уряду є ключовим моментом у визначенні цінності фіатних грошей. Більшість країн використовують систему фіатних грошей для купівлі товарів та послуг, інвестування та заощаджень. Фіат замінив золотий стандарт та інші системи, засновані на товарних відносинах. Весь світ перейшов на розрахунок фіатними грошима в кінці 20-го століття.

Тобто, фіатні гроші — це традиційні валюти, якими люди можуть розрахуватися в магазині. До найбільш відомих відносять долар, євро та гривню 🙂

Відносна стабільність фіатних грошей і здатність центральних банків контролювати пропозицію та керувати економікою є однією з їх найбільших переваг. Однак ці зусилля не завжди є успішними. Деякі критики стверджують, що замість того, щоб забезпечити подушку проти економічних потрясінь, фіатні гроші іноді можуть посилити їх, якщо політики друкують занадто багато грошей.

До переваг фіатних грошей належать:

До недоліків належать:

Фіат та криптовалюта мають схожість через відсутність підкріплення фізичним товаром, але на цьому їх подібності закінчуються. У той час як фіатні гроші контролюються урядами та центральними банками, криптовалюти є децентралізованими переважно завдяки розподіленому цифровому реєстру під назвою Blockchain (Блокчейн).

Іншою помітною відмінністю між цими двома валютними системами є спосіб генерування грошей. Bitcoin, як і більшість криптовалют, має контрольовану та обмежену пропозицію – на відміну від фіатних грошей, які банки створюють в основному виходячи зі своїх суджень про економічні потреби країни.

Як цифрова форма грошей, криптовалюти не мають фізичного аналога, що робить їх майже необмеженими для транзакцій по всьому світу в мережі Інтернету. Крім того, особливості криптовалют значно ускладнюють їх відстежування у порівнянні з системою фіатних грошей.

Слід зазначити, що ринок криптовалют набагато менший, отже, більш волатильнийВолатильність - (англ. volatility – мінливість) – статистичний фінансовий показник, який використовується для опису того, наскільки ціна активу змінюється протягом певного періоду часу., ніж традиційні ринки. Вірогідно, це одна з причин, через яку криптовалюти ще не отримали загального визнання, але в міру зростання та розвитку криптовалюти волатильністьВолатильність - (англ. volatility – мінливість) – статистичний фінансовий показник, який використовується для опису того, наскільки ціна активу змінюється протягом певного періоду часу., ймовірно, зменшуватиметься.

Майбутнє обох форм валюти аж ніяк не визначено. Хоча криптовалютам ще доведеться пройти довгий шлях і зіткнутися з проблемами, історія фіатних грошей демонструє вразливість цієї форми грошей. Це є основною причиною, через яку багато людей вивчають можливості переходу до криптовалютної системи для своїх фінансових операцій.

Одна з головних ідей створення Bitcoin та інших криптовалют є вивчення нової форми грошей, заснованої на розподіленій піринговій мережі (від англ. Peer-to-peer, P2P – сам на сам / віч-на-віч). Швидше за все, Bitcoin був створений не з метою повної заміни фіатної системи, а як альтернативна фінансова мережа, яка, безумовно, може створити кращу систему для кращого суспільства.