Як зберігати, обмінювати та витрачати крипту зручно: Trustee Plus, Binance Card, Coinbase Card, Bybit Card, CL Card Powered by Ledger, Wirex

З’явившись у 2009 році як новий та малорозповсюджений клас активів, сьогодні криптовалюта стала популярним способом заробітку й інвестування серед інтернет-користувачів. Близько 5 мільйонів людей володіють цифровими активами тільки в Україні. 

Однак для використання цифрових активів в повсякденному житті потрібні зручні та звичні інструменти, до прикладу — платіжні картки з прив’язкою до криптовалюти. По суті, це аналоги звичайних банківських карток, які дозволяють використовувати крипту для оплати товарів і послуг у звичайних магазинах, ресторанах, онлайн-маркетах. 

Географія роботи й умови використання таких карт залежать від емітента. Однак загальний принцип роботи криптокартки зводиться до того, що вона конвертує цифрові монети у фіатні гроші для подальшої оплати за товари чи послуги й все це в автоматичному режимі.

Поки, на жаль, зручних та безпечних продуктів не так багато, втім в цій статті ми зібрали 7 кращих на нашу думку криптовалютних карток на 2024 рік. Під час формування рейтингу головним критерієм для нас стала репутація емітента, бо від цього напряму залежить безпека ваших коштів. Окрім того, ми врахували, що зараз така картка може бути корисною в будь-якій частині світу, особливо, якщо у вас обмежений доступ до традиційної банківської системи з чим зіткнулися багато українців.

Trustee Plus

Український продукт, емітований криптокомпанією Trustee в партнерстві з MasterCard. Це віртуальна криптовалютна картка за допомогою якої можна оплачувати товари й послуги криптоактивами по всьому світу — вони автоматично конвертуються в потрібну валюту.

Інструмент працює, як звичайна дебетова картка. Плата за поповнення рахунку чи обслуговування не стягується. Додатково команда пропонує реферальну програму й регулярні акції. Курс конвертації крипти в фіатну валюту визначається емітентом картки і його можна переглянути в застосунку Trustee Plus, або на офіційному сайті Mastercard.

Переваги Trustee Plus:

Недоліки Trustee Plus:

Binance Card

Binance Card — це дебетова карта від криптобіржі Binance, випущена для Європейської Економічної Зони (ЄЕЗ). Однак з 20 грудня 2023 року компанія припинить підтримку цього платіжного інструменту в ЄEЗ, тобто фактично інструмент стане недоступним. 

Замість цієї картки Binance анонсувала запуск нового платіжного інструменту сумісно із партнерами “cardB”. Ця карта буде доступна для випуску в країнах колишнього СНД (окрім росії), зокрема і в Україні. 

Переваги Binance Card:

Недоліки Binance Card:

Bybit Card

Ще одна дебетова криптовалютна картка, однак від криптовалютної біржі Bybit. Доступна у вигляді фізично та віртуальної карти та працює на території ЄЕЗ. Продукт прив’язаний до біржового балансу користувача й автоматично конвертує криптовалюту у фіат для здійснення платежів. 

Активація, підтвердження особистості та налаштування карти проводяться через додаток або сайт біржі Bybit. Можливі різноманітні ставки комісій та бонуси залежно від виду картки та поточних акцій. 

Переваги Bybit Card:

Недоліки Bybit Card:

Coinbase Card

Платіжна криптокарта випущена біржею – Coinbase. Підтримує всі криптовалюти, які представлені на цьому майданчику. Для оплати криптоактиви конвертуються в долари США чи стейблкоЇн USDC. За обслуговування карти відповідає компанія Visa. 

Coinbase позиціонує картку як зручний інструмент для платежів по всьому світу, втім доступ до самої платформи, як і її продуктів можливий по суті тільки для резидентів США, тому у мешканців інших регіонів можуть виникнути труднощі при реєстрації чи верифікації.

Переваги Coinbase Card:

Недоліки Coinbase Card:

Crypto.com Visa Card

Платіжна криптовалютна карта випущена біржею Crypto.com й емітована Visa. Має досить широку географію роботи, включаючи США, Австралію, Сінгапур, Канаду, Бразилію і ЄЕЗ, а також пропонує цілу лінійку карток різного рівня, кожна з яких має свої бонуси та привілеї. Цим дуже схожа до традиційних банківських карт.

Однак варто враховувати, що це так звана препейд картка, яка не прив’язується до біржового акаунту Crypto.com. Тобто для платежів потрібно попередньо поповнити картку за допомогою криптовалюти або фіату. 

Переваги Crypto.com Visa Card:

Недоліки Crypto.com Visa Card:

Wirex card

Криптовалютна картка, випущена компанією Wirex — відомим постачальника електронного гаманця, зокрема і з підтримкою криптовалют. Працює в ЄЕЗ та Британії і повністю прив’язана до вашого гаманця Wirex. Обслуговуються компанією Mastercard, хоча на сайті заявляють і про підтримку для Visa. 

Головною особливістю є те, що за потреби Wirex може видати вам кредит під заставу криптовалюти, що в якомусь сенсі дозволяє використовувати картку як кредитну. Окрім того, є нативна система кешбеку. 

Переваги Wirex card:

Недоліки Wirex card:

CL Card Powered by Ledger

Криптовалютна картка, випущена постачальником апаратного гаманця для зберігання криптовалют Ledger в партнерстві з Baanx. Обслуговується Visa. CL Card доступна у вигляді пластикової карти яка конвертує цифрові монети у фунти стерлінгів чи євро для оплати товарів і послуг. Працює у Британії та країнах ЄЕЗ.

Варто звернути увагу в першу чергу користувачам Ledger, оскільки картку зручно поповнювати за допомогою апаратного гаманця. 

Переваги CL Card:

Недоліки CL Card:

Завершальні думки

Тепер ви знаєте, які 7 криптовалютних карток будуть мати попит у 2024 році. При виборі майбутнього платіжного засобу для використання своїх цифрових активів порівняйте умови емітента й зважайте на географію роботи. 

Джастін Сан - одна з найсуперечливіших та найвпливовіших фігур криптоіндустрії. Poloniex Huobi JustLend SunSwap. створення TRON

Джастін Сан. Одна з найсуперечливіших та найвпливовіших фігур криптоіндустрії

Джастін Сан, засновник блокчейну TRON, міцно зарекомендував себе як провідна фігура у світі криптовалют. Його репутація є суперечливою, часто викликаючи у спільноти неоднозначну реакцію на його рекламні трюки та відвертість у соціальних мережах. 

Завдяки своєму статусу, він є важливою рушійною силою в нашому секторі володіючи армією понад 3,4 мільйона підписників у Twitter. Його досягнення ставлять його в ряд найплідніших підприємців у сфері сучасних технологій.

Ранні роки життя

Джастін Сан, народжений 30 липня 1990-го року в китайському місті Сінін, завжди мав сильну тягу до слави та уваги. Хороший студент, Сан був захоплений ліберальними ідеями та ніколи не цурався протистояти владі.

У старому профілі Сана у журналі GQ, опублікованому в Китаї, він згадував свої шкільні роки, кажучи, що часто був «лідером думок у студентському містечку», який часто йшов проти мейнстриму. Яскравий критик освітньої політики, він також був плідним письменником, який публікував статті, сповнені жорсткої критики китайського уряду.

Вперше Сан відчув смак слави після того, як його рідна школа оголосила про плани адаптувати навчальні посібники для учнів відповідно до різних категорій. Це означало, що студенти з сімей з низьким рівнем доходу та ті, хто, як вважають, мають екстремістські погляди, отримають альтернативне керівництво та викладачів. Сан різко розкритикував це рішення в онлайн-дописі, який облетів весь Китай. Він назвав спробу жорстокою і спрямованою на інституціоналізацію жорсткого контролю над учнями, та порівняв шкільну систему з нацистською Німеччиною.

Саме такі дописи допомогли йому отримати популярність як в Інтернеті, так і в друкованих ЗМІ. Він був зображений на обкладинці гонконзького журналу Yazhou Zhoukan, який описав його як молодого «лідера громадської думки».

Сан продовжив навчання та здобув ступінь Бакалавра Історії в Пекінському Університеті у 2011, а 2013-го Магістра вивчення Східної Азії в Університеті Пенсільванії. Обсяг його інвестицій у криптовалюти досі невідомий, але після повернення до Пекіна у 2013 році він уже був одним із наймолодших криптомільйонерів.

Шлях у технологічній сфері та створення TRON

Повернення Сана до Китаю ознаменувало початок насиченого року для амбітного підприємця. Невдовзі він приєднався до Ripple Labs, тоді ще молодої компанії, яка працювала над створенням міжнародної розрахункової системи. Бувши першим співробітником Ripple у країні, він працював головним представником компанії у великому китайському регіоні, а пізніше став радником.

Водночас Сан займався розробкою стартапу Peiwo – це додаток для обміну голосовими повідомленнями. Ще до запуску цього проєкту у липні 2017 року Сан покинув свою роботу у Ripple. У Китаї проєкт швидко набрав кілька мільйонів користувачів і буквально запустив молодого підприємця на місяць, з якого можна було вже підкорювати віддалені космічні простори.

Уряд Китаю похвалив молодого підприємця, який, своєю чергою, сказав, що в Китаї «найкраще середовище для підприємців у світі». Навіть Джек Ма, легендарний засновник і генеральний директор онлайн-гіганта Alibaba, звернув увагу на Сана та особисто запросив його стати одним із тридцяти студентів першого класу його Університету Хупан у 2015 році.

Сан навчався в університеті протягом трьох років і закінчив його у 2018 році, захистивши дисертацію на тему «Народження децентралізованого Інтернету». Однак залишається незрозумілим, які предмети вивчав Сан під час навчання в університеті, оскільки єдині заняття, про які згадувалося громадськості, викладав сам Ма і називалися «CEO 101».

Створення TRON

Швидкий ріст слави завдяки його присутності в Інтернеті та потужним зв’язкам дозволили йому заснувати Tron Foundation у 2017 році. Сінгапурська компанія своєю чергою вже створила TRON, децентралізований протокол на основі блокчейну з внутрішньою цифровою валютою Tronix (TRX). Щоб профінансувати амбітний проєкт, Tron Foundation провела первинне розміщення монет (ICO), зібравши понад 70 мільйонів доларів.

Сан обрав найкращий час для ICO, оскільки продаж монет завершився незадовго до того, як Китай заборонив будь-який продаж токенів своєю сумнозвісною забороною ICO. Більшість інших емітентів токенів були змушені мігрувати до більш дружніх до ICO країн, таких як Гонконг та Японія. Ці умови зробили Tron найпопулярнішим блокчейном в Китаї. Не маючи очевидних наслідків від нових обмежень та отримавши 70 мільйонів доларів, компанія швидко налагодила партнерські відносини з рядом великих компаній в Азійському регіоні.

Свого часу це був перспективний та інноваційний блокчейн, який одним з перших використав механізм DPoS і міг видавати до 2000 транзакцій за секунду. Мережа боролася за свій сегмент ринку з Ethereum та EOS та пропонувала зручне середовище для запуску децентралізованих додатків та смарт-контрактів. На цей час основними локомотивами мережі Tron залишаються:

Купівля BitTorrent

У червні 2018-го Джастін Сан придбав один із найвідоміших протоколів P2P-обміну даними – BitTorent. Його задум полягав у тому, щоб перевести BitTorent на блокчейн, токенізувати його та вдосконалити. 

Користувачам обіцяли децентралізований майданчик обміну файлами з нативним токеном BTT у якого буде важливий для платформи функціонал. По ідеї BTT повинен був стимулювати вузли зберігати стабільну і швидку роздачу файлу, а також використовуватися як плата за звантаження файлів. 

Він навіть організував ICO для токена BTT, під час якого вдалося зібрати $7.2M. Проте, далі щось пішло не за планом, оскільки BTT виявився непотрібним для протоколу, в той час, як користувачі продовжили користуватися BitTorent, тільки без токена.

Інвестиція у біржу Poloniex

Poloniex – одна із найстаріших криптобірж на ринку заснована ще у 2013 році. В листопаді 2019 року Джастін Сан підтвердив, що Tron Foundation інвестувала у Poloniex разом з іншими компаніями, зазначаючи що майданчик працюватиме автономно. 

Втім, невдовзі після інвестиції Poloniex почала лістити багато монет, стандарту TRC-20, додала численні торгові пари для TRX”. Після анонсу інвестицій Джастін Сан зазначив, що Poloniex планували використовувати як платформу, орієнтовану на китайських користувачів, але посилення регулювання звело ці плани нанівець. Далі Poloniex лише втрачає свої позиції на ринку і зараз торговий об’єм щоденних торгів рідко перевищує $50 мільйонів.

Нині ж, попри формально незалежний статус, серед спільноти Poloniex отримала репутацію кишенькової біржі Сана. І майданчик справді інтегрований з багатьма проєктами на базі TRON, а для деяких є єдиним джерелом ліквідності.

Зв’язок з біржею Huobi

Новина про те, що Леон Лі – один із засновників Huobi, планує продати свою частку акцій з’явилася у серпні 2022 року, потім преса підтвердила угоду, але без інформації про нового покупця, що викликало хвилю чуток у Твіттері. Незабаром після цієї угоди Сан додав до свого статусу у профілі Твіттер HuobiGlobal Advisor, чим згенерував теорію про те, що саме він купив частку Леона Лі.

Щоправда, Сан відразу спростував ці чутки, уточнивши, що просто обіймає посаду радника в Huobi та не є власником акцій майданчика. Але згодом, в одному з інтерв’ю Джастін назвав себе «ймовірно, найбільшим» власником нативних токенів біржі Huobi –  HT. Справжня роль і вплив Сана в Huobi досі не ясна, але, судячи з дій біржі, він причетний до прийняття рішень на найвищому рівні.

Скандальна особистість

Ім’я Джастіна Сана асоціюється з численними скандалами, які висвітлювались у ЗМІ. Наприклад, у 2019 році Сан оголосив про партнерство TRON із футбольним клубом «Ліверпуль», проте останній спростував цю інформацію.

З примітних епізодів також варто згадати обід із великим інвестором Уорреном Баффетом. Зустріч неодноразово відкладалася, причому причини перенесення, заявлені Саном, були дуже сумнівні. Обід все ж таки відбувся в січні 2020 року. Баффет відомий своїм скептицизмом до криптовалют, і Сан не зміг переконати його.

У грудні 2021-го Джастін Сан оголосив, що йде з TronDAO і стане уповноваженим представником Гренади у Всесвітній Торговій Організації. Але відразу після краху Terra (LUNA) через їх стейблкоїн UST у 2022 році він запропонував свій децентралізований стейблкоїн USDD та майданчик для фармінгу з 30% APY (річна відсоткова дохідність). При цьому алгоритм роботи USDD точно повторює механізм UST і прив’язаний до TRX тому очевидно, Джастін так і не зміг залишити своє дітище.

Статки Джастіна Сана

Станом на 2023 рік приблизний капітал Джастіна Сана становить приблизно $285 мільйонів. Його багатство в основному пояснюється успіхом як підприємця в криптоіндустрії, зокрема його позицією генерального директора і засновника Tron. На його основному крипто-гаманці зберігається понад 150 мільйонів доларів у різних криптовалютах. Плюс його особисті інвестиції та акції інших компаній нараховують більше ніж $100 мільйонів.

Завершальні думки

Джастін Сан – одна з найсуперечливіших і найвідоміших особистостей на крипторинці. Він успішно використовував особистий бренд для просування своїх проєктів. Більшість проєктів Сана все ще живі, але назвати їх лідерами ринку складно: майданчики, до яких він приклав руку, просіли за всіма показниками.

З усім тим Джастін Сан залишається криптаном, який стоїть за одним з найбільших по капіталізації блокчейнів і опосередковано кермує біржею, що поступається тільки Binance. Тому спільнота має достатньо приводів як для поваги, так і для недовіри або навіть ненависті до Джастіна Сана.

Як купити криптовалюту купити біткоїн

Отже, ви відкрили для себе світ цифрових активів та готові вкласти в нього гроші. Для цього потрібно купити свою першу крипту, тобто конвертувати фіатну (національну) валюту у віртуальні токени чи монети. Для цього доведеться вдатися до послуг посередників — оскільки криптоіндустрія децентралізована, тут немає жодної «офіційної компанії» або будь-якої іншої інстанції, яка перерахує вам біткоїни за ваші гроші з картки.

Принцип обміну зводиться до того, що покупець переказує гроші на карту посереднику з розрахунку встановленої ним ціни криптовалюти. Посередник приймає платіж, а потім робить переказ на криптовалютний гаманець свого клієнта. Такий бізнес дуже вигідний, оскільки посередники непогано заробляють на комісіях із конвертації. Але як знайти найшвидший і надійний спосіб купити свою першу криптовалюту? Це можна зробити використовуючи кілька типів посередників:

Купівля криптовалюти на біржі

Багато бірж надають своїм клієнтам можливість купити крипту шляхом банківського переказу. При цьому криптовалюта залишається зберігатися на гаманці криптовалютного користувача всередині біржі, який автоматично присвоюється йому при створенні облікового запису. Головний мінус цього способу покупки — необхідність створення облікового запису та (у більшості випадків) проходження процедури KYC.

Онлайн-гаманці для криптовалют

Цифрові активи також можна купити через мобільні програми криптовалютних гаманців. У Google Play та App Store їх досить багато, але ми рекомендуємо одне з найпопулярніших і найзручніших — це Trust Wallet. Гаманець для величезної кількості різних криптовалют із зручним поповненням через банківську картку.

Купівля криптовалюти через обмінники

Знайти потрібний вам обмінник найпростіше через агрегатори – спеціальні сайти, які сортують обмінники за їхньою репутацією та вигодою для клієнта. Одним із найвідоміших агрегаторів у СНД є платформа Bestchange. Виходячи із запиту, Bestchange формує список обмінників за найближчою до ринкової ціни активу. Вибираємо відповідний для нас виходячи з балансу ціни/кількості відгуків обмінника. Рекомендуємо придивлятися до платформ, які мають як мінімум тисячу відгуків. Це сайти з гарною репутацією.

Купівля криптовалюти на P2P-платформі

P2P-платформи – це централізовані майданчики, на яких незалежні продавці (вендори) можуть розміщувати свої послуги з купівлі/продажу монет. Від агрегатора вони відрізняються тим, що безпосередньо підтримують діяльність вендорів та їх просування, а не лише розміщують інформацію про них. При здійсненні конвертації криптовалюта блокується на спеціальному рахунку депонування і потрапляє на гаманець клієнта у разі, якщо він виконав усі умови продавця щодо переведення йому реальної валюти.

На цей час практично всі шляхи введення валюти в крипторинок проходять через посередників. Вони вимагають підтвердження особистості клієнта, оскільки це стандартні норми безпеки для централізованих платформ із гарною репутацією. В цілому ж, без KYC зараз у крипті досить складно, так що будьте готові, що доведеться часто використовувати своє селфі та фото документів. Проте, практично в кожному великому місті є офлайн обмінники та ви можете купити криптовалюту за кеш уникнувши фінмоніторингу.

Як виводити криптовалюти з біржі Binance?

Розгляньмо процес переказу криптовалюти на зовнішню платформу або гаманець з вашого облікового акаунту Binance на прикладі стейблкоїну USDT.

  1. Для початку вам потрібно увійти до облікового запису Binance і перейти до меню «Гаманець» – «Огляд гаманця».
  1. Натисніть «Зняття».
  1. Виберіть криптовалюту, яку ви плануєте вивести. У цьому прикладі ми будемо виводити USDT.
  1. Оберіть мережу. Для виведення USDT підходить багато мереж таких як BEP20 (BNB Smart Chain (BSC)), AVAXC (AVAX C-Chain), ETH (Ethereum), MATIC (Polygon), SOL (Solana), XTZ (Tezos), та TRX (Tron). На екрані з’явиться комісія мережі за цю транзакцію. Переконайтеся, що мережа відповідає адресі, щоб уникнути втрат під час виведення коштів.
  1. Введіть адресу одержувача або виберіть її зі списку адресної книги.

5.1. Як додати нову адресу одержувача?

Щоб додати нову адресу одержувача, вам потрібно перейти у меню “Виберіть з адресної книги”, а потім натиснути “Додайте адресу зняття”.

5.2. В меню «Управління адресами» вам слід натиснути «Додати адресу».

5.3. Виберіть монету та мережу. Потім введіть адресу, мережу та походження адреси (біржа або гаманець).

7. Введіть суму зняття. На екрані з’явиться сума комісії за транзакцію та сума, яка прийде одержувачу. Коли ви будете готові, натисніть «Зняти кошти».

8. Підтвердьте транзакцію за допомогою коду SMS та електронного листа. Будь ласка, дотримуйтесь інструкцій на екрані.

Будьте уважні: якщо ви введете неправильну інформацію або виберете неправильну мережу в процесі перекладу, ваші активи будуть безповоротно втрачені. Перед здійсненням перекладу переконайтеся, що інформація є правильною.

Як купити криптовалюту на Binance P2P?

Binance P2P – багато в чому унікальний сервіс, що дозволяє купувати та продавати криптовалюту, здійснюючи угоди безпосередньо на сайті з іншими користувачами без участі третьої сторони. Цей спосіб торгівлі підходить для початківців та досвідчених трейдерів, основні переваги сервісу – нульові комісії та безпека через ескроу-сервісуЕскроу - це технологія, в якій третя сторона є гарантом угоди. На практиці працює так: покупець має отримати свій товар, а продавець оплату в повному обсязі. Поки цього не станеться, гроші як депозит зберігаються на рахунку посередника..

Binance P2P як глобальний маркетплейс відрізняється від більшості аналогічних майданчиків, дозволяючи легко продати та купити криптовалюту за лічені секунди на найвигідніших умовах. Однак, попри інтуїтивність функціонала, сервісом P2P теж потрібно вміти користуватися, щоб заробляти гроші з найбільшим зиском.

Що треба мати для початку? (Вимоги до облікового запису та правила торгівлі + налаштування облікового запису для P2P торгівлі)

Для початку вам треба знати, що для здійснення торгових операцій на Binance P2P необхідно мати верифікований обліковий запис в Україні, під’єднати SMS або Google аутентифікацію.Також усі користувачі до початку торгівлі на Binance P2P повинні обов’язково ознайомитися з Політикою Транзакцій між користувачами на Binance P2P.

Щоб розпочати торгівлю вам необхідно налаштувати методи оплати. Додати потрібний вам спосіб оплати ви можете перейшовши за цим посиланням або натиснувши “Більше” – “Способи оплати” на головній сторінці Binance P2P.

Binance P2P підтримує понад 100 способів оплати. Популярні методи оплати відображаються на топі списку, в “Рекомендованих”. Наразі комісії за використання P2P-платформи на біржі Binance не стягуються (вони дорівнюють нулю).

Як купити криптовалюту на P2P?

Після того як всі приготування були виконані ви можете розпочинати. Для початку вам потрібно перейти на сторінку P2P з головної сторінки, натиснувши “Купити” – “P2P торгівля”.

Оголошення сортуються за ціною та за часом оновлення. Це означає, що в топі розміщуються оголошення з найкращою ціною на продаж.

Кожне рекламне оголошення містить інформацію про ціну, доступний торговий об’єм у криптовалюті, мінімальну та максимальну суму за одну транзакцію, та статистику трейдера.

Ви можете скористатися фільтром, щоб вибрати оголошення за ціною, обсягом та відповідним методом оплати. Після цього натисніть “Купити”.

Зверніть увагу на “Правила та угоди”. У цьому розділі вказано додаткову інформацію від продавця. Приділіть особливу увагу даному розділу. Якщо Вам не підходять умови продавця, знайдіть інше оголошення. Якщо умови продавця не суперечать умовам торгівлі на платформі, вважається, що покупець за умовчанням приймає умови продавця під час відкриття угоди.

Вкажіть скільки криптовалюти ви хочете купити. Ви можете вказати конкретний обсяг у криптовалюті, або вказати суму, яку ви хочете заплатити у фіатній валюті. Натисніть “Купити”.

Після того як ви розмістите замовлення, в ордері буде вказано необхідну інформацію для здійснення оплати, а саме:

– реквізити продавця для здійснення переказу

– точна сума

– тимчасове вікно для оплати (час, протягом якого необхідно завершити платіж, або замовлення скасовується системою автоматично)

Вбудований чат дозволяє користувачам зв’язуватися один з одним і, при необхідності, уточнити деталі транзакції.

Як тільки ви завершите оплату, позначте замовлення як оплачене, натиснувши на кнопку “Переведено, далі” та чекайте переказу криптовалюти від продавця.

Не натискайте “Оплачено” до фактичної оплати! Якщо ви натиснули “Оплачено” випадково, ви можете скасувати замовлення, натиснувши на кнопку “Скасувати замовлення”.

Якщо після закінчення часу продавець не перевів вам криптовалюту, натисніть кнопку “Апеляція”, і дочекайтеся відповіді служби підтримки електронною поштою.

Важливо, що на даному етапі необхідна кількість криптовалюти вже заморожена на балансі продавця, тому ви можете бути впевнені, що навіть якщо продавець, з якоїсь причини не здійснить переклад, служба підтримки зможе завершити транзакцію в ручному режимі за наявності у вас підтвердження фактів оплати.

Після завершення угоди, куплені вами цифрові активи будуть зараховані на ваш P2P баланс автоматично.

Рекомендації щодо P2P торгівлі:

Депозити в криптовалюті та стейблкоїнах

Депозит — це простий спосіб зберігання ваших заощаджень у банку та отримання відсотка на ці кошти — доходу. Цей спосіб не розглядається людьми задля збагачення чи отримання швидких прибутків. Зазвичай, основною метою людей є зберігання надлишкових коштів на банківському рахунку та зменшення знецінювання коштів через інфляцію.

Банківські депозити VS криптовалютні вклади

Якщо дуже спрощено, то традиційний банківський сектор оперує шляхом надання кредитів бізнесу, підприємцям, населенню. За наданий кредит банк заробляє певний відсоток від позиченої суми. 

Зазвичай, кошти, що надаються в кредит, банк залучає від великих інвесторів, продаж боргових зобов’язань, бере кредитні кошти у національного банку чи відповідної фінансової установи. Задля диверсифікації та збільшення операційного ліквідного капіталу, банки дають можливість населенню чи бізнесам також депонувати кошти.

Саме з різниці відсотка, під який банк надає кредити та бере депозити, і генерується той відсоток доходу, що отримують вкладники депозитів. 

Фактом є те, що відсоткові ставки на депозити в розвинутих економіках складають менше одного відсотку, а в деяких випадках відсоткові ставки є навіть від’ємними. Економіки, що розвиваються, навпаки мають вищі відсоткові ставки, але одночасно і більшу інфляцію локальної валюти. З повним переліком актуальних ставок депонування в різних країнах можна ознайомитися за цим посиланням.

Також варто зауважити, що відкриття депозиту в іншій країні передбачає ряд бюрократичних процедур, фактичну присутність людини тощо.

У сфері криптовалют, як альтернативній фінансовій системі, так само присутні ті чи інші учасники, що потребують додаткової ліквідності чи мають надлишкову ліквідність. В цій статті ми розглядаємо лише централізованих учасників криптовалютної індустрії, але ми не забуваємо, що і в DeFi також присутні кредитно-депозитні механізми. 

Біржі дозволяють трейдерам торгувати з плечем (х5, х10, х25, х100). Для цього біржі беруть у заставу певний актив трейдера, а на заміну дають йому кредитні кошти для торгів. Біржі залучають ці кошти через депозити на своїй платформі. Також залучені кошти біржі можуть спрямовувати в інші напрямки, з яких вони заробляють: ліквідність, маркет-мейкінгМаркет-мейкінг - автоматизований процес здійснення торгів на біржі задля збільшення об’ємів торгів, створення ліквідності або досягнення інших поставлених цілей біржею чи проектом., фіатні операції тощо. 

Також варто зауважити, що у крипто-індустрії значно простіше отримати кредит чи відкрити депозит. Адже всі процеси відбуваються онлайн, відсутні складні бюрократичні процедури, транзакції відбуваються за лічені хвилини — треба лише пройти KYCKYC - процедура KYC (від англ. Know Your Customer – «знай свого клієнта») зобов’язує всі фінансові організації, зокрема біржі криптовалют, ідентифікувати та верифікувати особистість кожного клієнта, а в деяких випадках надати доказ походження коштів.

У крипто-індустрії відсоткові ставки на депозити у стейблкоїнахСтейблкоїн - це цифрова валюта, яка прив’язана до «стабільного» резервного активу, такого як долар США або золото. Стейблкоїни пов’язують світ криптовалюти та повсякденної фіатної валюти, оскільки їх ціни прив’язані до реального резервного активу. відчутно вищі, ніж у традиційних фінансах. Це спричинено певними факторами:

Можна підсумувати, що криптовалютні депозити є значно привабливішими за валютні (USD / EUR) депозити в банку через два фактори: простота відкриття депозиту та відчутно більші відсотки. Водночас треба ретельно підходити до вибору платформи для відкриття криптодепозиту, адже існує безліч пірамід та скаму, що обіцяють надприбутки.

Як обирати платформу для пасивного заробітку?

Існують тисячі криптовалютних компаній та платформ, що дозволяють покласти криптовалюту під відсотки = відкрити крипто-депозит. Ми радимо свідомо обирати платформу, якщо ви вирішили відкрити криптодепозит. Також ми підготували декілька порад, які допоможуть вам в цьому:

  1. Розглядайте лише перевірені платформи, що вже існують понад 3-5 років та мають гарну репутацію – Binance (Binance Savings), Huobi, FTX тощо. Подібні компанії часто навіть мають резервний фонд, що може покрити збитки втрати коштів через непередбачувані події. 
  2. Орієнтуйтеся на “адекватні” відсотки на депозит. Якщо ви бачите, що платформа пропонує 5% на день / +100500% річних — у 99.9% це скам та шахрайство. Бувають випадки, коли біржі можуть проводити промоакції чи кампанії з незвично високими відсотками, але на короткий проміжок часу. Такі можливості варто розглядати, але знову ж таки — свідомо все перевіряти та зважувати ризики.
  3. Обирайте ті платформи, що пропонують цікаві вам види депозитів та в тих активах, які вам цікаві. Трапляється, що біржа пропонує вам конвертувати ваші активи в якийсь інший локальний актив чи подовжити депозит (змінити початкові умови), щоб отримати більші відсотки — не ведіться на таке. Дотримуйтесь власної стратегії. Різновиди криптовалютних депозитів ми розглянемо далі у статті.

Різновиди криптовалютних депозитів 

Криптовалютні депозити можна умовно розділити за строком відкриття, за розміром вкладень, за типом активу для депозиту, за обмеженнями у достроковому знятті коштів, за відсотковою ставкою та механізмом отримання доходу (часто стейкінг плутають чи називають депозитами, навіть біржі це роблять). Нижче на скріншоті наведено приклад крипто-депозитів на Binance Savings.

За строком відкриття депозиту та обмеженнями у достроковому знятті коштів

Депозити з фіксованим терміном дії зазвичай мають більший відсоток доходу ніж з гнучким терміном дії. 

За розміром вкладень

За розміром вкладень немає чіткого поділу, але на практиці платформи зменшують відсоток доходу на великі депозити. Вони намагаються максимально диверсифікувати джерела звідки залучають кошти та зменшувати залежність від великих гравців ринку. Саме тому платформи приваблюють користувачів з малими (до $1,000) та середніми ($5,000 – $50,000) депозитами шляхом надання більших відсотків. 

За типом активу депозиту та механізмом генерування доходу

Варто зазначити, що дохід для депозитів стейблкоїнів та найбільших криптовалют генерується шляхом надання кредитів в цих активах. Водночас багато нових та/або сумнівних криптовалют забезпечують високі відсотки на депозит через інфляційні процеси, або ж через стейкінг, що може негативно вплинути на ціну активу. 

Якщо ви хочете покласти криптовалюту під відсотки, ми радимо обирати ті криптовалюти, в яких ви впевнені в довгостроковій перспективі та хочете примножувати їх кількість у вашому інвестиційному портфелі.

За відсотковою ставкою

Переваги криптодепозитів та наші поради

Серед переваг криптодепозитів можна виділити наступні:

Підсумовуючи, хочемо ще раз нагадати, що треба свідомо ставитися до вибору платформи куди вкласти криптовалюту під відсотки та самого активу. Ми радимо наступне:

Гроші завжди мають працювати на вас! Завжди підписуйтесь на гнучкі депозити, часто активи можуть просто лежати у вас на рахунку та приносити відсоток. Наприклад, ви купили біткоїн та думаєте його продати коли він досягне певної ціни, водночас ви можете отримувати певний відсоток тримаючи біткоїн просто на біржі, що підтримую гнучкі депозити.

Що таке стейблкоїни?

Стейблкоїн — це цифрова валюта, яка прив’язана до «стабільного» резервного активу, такого як долар США або золото. Стейблкоїни пов’язують світ криптовалюти та повсякденної фіатної валюти, оскільки їх ціни прив’язані до реального резервного активу. Стейблкоїни майже не мають волатильностіВолатильність - (англ. volatility – мінливість) – статистичний фінансовий показник, який використовується для опису того, наскільки ціна активу змінюється протягом певного періоду часу. порівняно з іншими криптовалютами, таких як біткоїн.

Поєднання стабільності традиційних активів з гнучкістю цифрових активів виявилося надзвичайно популярною ідеєю. Мільярди доларів вартості перетекли в стейблкоїни, такі як Tether (USDT) або USD Coin (USDC), оскільки вони стали одними з найпопулярніших способів зберігання та торгівлі в крипто-екосистемі, здійснення переказів без участі банків чи фінансових посередників.

До найрозповсюдженіших стейблкоїнів належать:

Незважаючи на те, що стейблкоїни є менш волатильними, ніж інші форми криптовалют, вони все ще використовують технології, які можуть мати невідомі помилки або вразливості. Завжди є ймовірність того, що ви можете втратити приватні ключі, які дають вам доступ до вашої криптовалюти, через злом або помилку користувача.

Тим часом стейблкоїни стикаються з високим рівнем невизначеності нормативно-правового регулювання. У листопаді 2021 року звіт, підготовлений адміністрацією Байдена, закликав до додаткового державного нагляду за стейблкоїнами. Хоча такі зміни можуть призвести до додаткового захисту споживачів, вони також можуть по-різному вплинути на різні стабільні монети або призвести до обмежень, які впливають на власників монет.