Статті Способи заробітку
10 найактуальніших способів заробітку в сфері криптовалют

10 найактуальніших способів заробітку в сфері криптовалют

У зв’язку з великим темпом розвитку крипто-індустрії та зростанням кількості її секторів, ми вирішили зробити добірку найактуальніших можливостей заробітку у крипті. Загалом існує безліч способів заробітку у криптосфері та постійно з’являються нові. Їх можна умовно поділити на ті, які не потребують початкового капіталу та ті, що потребують.

5 способів заробітку в криптосфері, які не потребують початкових фінансових вкладень

1. Знайти роботу в крипто-індустрії

Сфера криптовалют налічує безліч компаній, проектів та стартапів, які знаходяться в постійному пошуку співробітників різних кваліфікацій по всьому світу. Очевидними перевагами є те, що в більшості випадків заробітна плата перевищує заробітну плату з реального сектору; оплата відбувається напряму в криптовалюті; а також, у деяких випадках ви зможете мати унікальний доступ до токенів потенційно перспективних проектів.

2. Giveaways: ейрдропи, баунті та ами

Криптопроекти піклуються про створення власного ком’юніті (спільноти) та його подальшу лояльність до проекту. Саме тому розповсюдженою практикою є проведення різного роду конкурсів, баунті, ейрдропів та АМА сесій. Це все вимагає від комьюніті простих дій: репости, лайки, написання відгуків, комунікація у чаті, реєстрації тощо. Натомість, проект заохочує учасників виграшем у власній криптовалюті чи стейблкоїнах. Але варто вміти відбирати дійсно прибуткові конкурси, щоб не згаяти даремно час. Саме тому ми підготували інструкції про те, де знаходити та як брати участь в АМА та гівевейях.

3. Play to earn (P2E) – грай щоб заробити

Play-to-Earn (P2E) – це новий спосіб заробітку у відеоіграх, в яких геймери можуть заробляти криптовалюти та NFT-токени. Деякі P2E ігри вимагають від гравців купівлі їх криптовалюти, щоб мати змогу грати. Але тут треба звернути увагу на ті проекти, що потребують лише вашого часу та бажання грати, а також на ті проекти, що не мають токена. Більшість блокчейн-ігор дарують своїм раннім користувачам криптовалюту безплатно коли вони виходять на ринок. 

4. Амбасадорські програми

Амбасадорські програми також націлені на розширення спільноти проекту. У разі амбасадорства, ви стаєте «ніби представником» проекту. Ви взаємодієте з аудиторією та дієте з метою зростання популярності проекту, в якому ви є амбасадором. Ви можете перекладати контент, займатися креативністю, організовувати оффлайн зустрічі, слідкувати за чатом проекту тощо. Цей спосіб заробітку є своєрідним міксом між повноцінною роботою та участю в баунті програмах. 

5. Продаж аккаунтів, реєстрацій та whitelists (білі списки)

Цей спосіб стосується токен сейлів проектів, про які ми поговоримо трохи нижче у цій статті. Навколо найкращих проектів, що збираються скоро запустити свій токен, зазвичай наростає хайп. Проект має на меті публічно продати певну кількість токенів, але охочих купити в десятки, а то й сотні разів більше, ніж виділених алокаційАлокація - найчастіше використовується як позначення допустимо можливої суми інвестицій в певний проект для однієї особи.. Саме тому проекти вирішують розігрувати ці алокації чи проводити сейл на платформі з лотерейною (чи кваліфікаційною системою), щоб відібрати інвесторів. Якщо ви виграли таку можливість інвестувати, але не маєте коштів – ви можете продати «саму лише можливість» іншій людині. Як знаходити хайпові проекти та реєструватися в їх токен сейли ми розкажемо в окремій статті. 

5 способів заробітку в криптосфері, які потребують початкових фінансових вкладень

6. Ноди та тестнети

Перед тим, як випустити криптостартап у великий світ, розробники перевіряють його працездатність через запуск тестнету (тестової мережі), що дозволяє без втрат виявити та усунути можливі недоліки. Після успішного проходження тестнету проект запускає мейнет (основну мережу) та власний токен. В найкращому випадку проект нагороджує своїми токенами тих, хто тримав ноди та підтримував тестнет. Для того, щоб підняти ноду необхідні мінімальні технічні навички та певний бюджет для оренди хмарних сховищ (серверів). В окремій статті ми розберемо ази підняття нод.

7. Токен сейли – ICO/IEO/IDO

Ні для кого не секрет, що найкращі інвестиції — це інвестиції у проекти на ранніх стадіях, по суті це венчурне інвестування. Крім закритих приватних раундів для фондів, проекти проводять токен сейли (крауд-сейли/публічні продажі ‒ ICO/IEO/IDO) з вигідними умовами. Робиться це з метою залучення коштів, але також нарощується ком’юніті та зростає популярність проекту. Після лістингу на біржі, якщо ринок переоцінив ціну проекту, а отже вона суттєво вища за ціну вашої покупки – можна фіксувати профіт). Але, знову ж таки, не все так просто, треба розбиратися як аналізувати проекти та на яких платформах дійсно безпечно брати участь у токен сейлах. Про це – тут.

8. Трейдинг

Простими словами, трейдинг ‒ це купити актив дешевше і продати його дорожче. Зазвичай, торгують на основі багатьох показників: ліквідність, потенціал проекту, новини та апдейти проекту, технічний аналіз тощо. Не рекомендується бездумно торгувати «бо все росте» («або все падає») та категорично забороняється ставитися до трейдингу як до гри. Трейдер ‒ це професія, яку здобувають роками досвіду. Про трейдинг ми будемо більш детально говорити разом з нашими партнерами в окремому розділі.

9. Інвестування

Загалом, інвестування, так само як і трейдинг, передбачає купівлю та продаж активу. Але інвестування відрізняється горизонтом планування стратегії, зазвичай, це роки.  Під час інвестування застосовується ряд стратегій з метою хеджування ризиків, усереднення ціни купівлі актива (стратегія DCA). Під час інвестування ви не просто купуєте актив і очікуєте поки він виросте, ви також можете його використовувати для отримання пасивних прибутків ‒ стейкінг, депозитування, нарахування дивідендів тощо. До інвестування необхідно підходити ще ретельніше та відповідальніше, ніж до трейдингу.

10. Депозити та стейкінг

Більшість криптовалют можна класти на депозит централізованих бірж (таких, як Binance) під певний річний відсоток. Так само як у традиційному банку є плаваючі та фіксовані депозити. Наприклад, на Binance можна покласти стейблкоїни BUSD чи USDT (аналоги американського долара) під 10% річних, а BNB (біржовий токен Binance) під 0.35%. Також можна стейкати криптовалюту, як на біржі, так і поза її межами. Стейкінг в більшості випадків допомагає підтримувати роботу Proof-of-Stake в проекті, а на заміну проект виділяє емісійні токени в якості нагороди своїм стейкерам. Що депозити, що стейкінг є пасивними засобами заробляти у криптосфері, але необхідно ретельно обрати біржу та проект якому ви довіряєте.

У статті ми поверхнево розглянули основні способи заробітку в криптосфері, якими може займатися кожен. Більш детально кожен спосіб буде розглянуто окремо. Насправді, існує набагато більше способів заробітку в крипті, але всі вони будуть вимагати кращої компетенції ‒ майнінг, фармінг, лендінг, складні операції та спекуляції, алго-трейдинг тощо. На завершення хочемо нагадати, що багато способів заробітку в крипті ‒ це високоризикові операції, саме тому завжди необхідно ретельно зважувати кожен крок.