Статті Що необхідно мати для початку
Лайфхаки: Мультиакінг, eSim, Телеграм, Твіттер, Email

Лайфхаки: Мультиакінг, eSim, Телеграм, Твіттер, Email

Як ми вже писали в попередній статті “Що необхідно мати для початку?”, ми рекомендуємо для більшого комфорту та цифрової безпеки відокремити особисте/професійне життя від криптовалютного. Для цього вам знадобиться створити окремий Телеграм акаунт, Твіттер, Пошту та тому подібне. 

Ба більше, вам стануть у пригоді ці знання, якщо ви захочете займатися мультиакінгом. МультиакінгМультиакінг - діяльність зі створення та адміністрування великої кількості акаунтів в соціальних мережах з метою збільшення шансів отримати винагороду в конкурсах, вайтліст в токен сейл проекту, вайтліст для мінту НФТ тощо. Простими словами — ви реєструєтеся в конкурсах, лотереях, розіграшах не з єдиного свого персонального акаунту, а реєструєте безліч “фейкових” акаунтів, що збільшує ваші шанси на успіх. значно підвищить ваші шанси виграти в гівевеях, АМА, інших конкурсах та отримати шанс проінвестувати в проекти на ранніх стадіях. В цій статті ми розкажемо основні моменти та дамо поради базовані на особистому досвіді.

Де купити сімку (сім-карту / окремий номер телефону)

eSim

Ми рекомендуємо придбати окремий номер телефону для подальших реєстрацій, проходження верифікацій тощо. Простим способом є купівля eSim номера через Monobank. Вам достатньо один раз сплатити абонплату і номер буде активним протягом року. Приберіть автоматичне поповнення рахунку. Якщо ви захочете подовжити термін дії номеру телефону, рекомендуємо поповнити рахунок за 1 місяць  до кінця терміну дії номера.

Фізична сім-карта будь-якого оператора

Якщо ви хочете мати доступ до номера телефону, то вам підійде купівля звичайної фізичної сім-карти. Недоліком порівняно з eSim є те, що ви можете випадково загубити фізичну сім-карту. Так само, як і з eSim, вам доведеться активувати карту, поповнити 1 раз, наступне поповнення не пізніше 12 місяців з дня активації (але все залежить від умов, перевіряйте термін дії номера телефону – вони можуть різнитися від оператора до оператора)

Сервіси віртуальних номерів для одержання СМС-верифікацій

Для одноразових операцій (верифікацій номера телефону за допомогою СМС) вам можуть стати у пригоді спеціальні сервіси, що володіють сотнями тисяч номерів та продають послуги отримання СМС повідомлень. 

ВАЖЛИВО зазначити, що подібні сервіси варто використовувати коли вам потрібно отримати СМС-верифікацію на номер телефону лише 1 раз! Адже сервіси не закріплюють за користувачем номер телефону, а дають новий номер при кожній верифікації. Подібні верифікації будуть корисними у мультиакінгу, де вам треба створити сотні телеграм акаунтів, чи твіттер акаунтів, чи пошт, і важливим аспектом є мінімізація витрат та простота.

Подібних сервісів досить багато, ціни різняться від країни оператора зв’язку, типу соціальної мережі акаунт, в якій треба верифікувати тощо. Достатньо просто загуглити [SMS activate] і гугл видасть вам безліч подібних сервісів. 

Створення електронної пошти, email

Ми впевнені, що всі ви вже створювали електронну пошту, і напевно навіть не одну. Тому технічних інструкцій тут не буде, а будуть лише поради. 

 1. Захистіть свою персональну та робочу пошти двофакторною. Важливо, щоб ці пошти не були одна з одною пов’язаними, щоб зловмисники не змогли отримати доступ до однієї пошти через іншу.
 2. Віддавайте перевагу Google Mail (Gmail). Більшість проектів у своїх конкурсах, баунті-програмах, розіграшах вайтлістів вимагають від користувачів заповнювати гугл-форми саме через авторизацію за допомогою Gmail. 
 3. Google також бореться з мультиакінгом та не дозволяє користувачу з одного пристрою/IP-адреси створювати безмежну кількість пошт. Ви можете обійти це за допомогою безлічі інструментів: VPN / Проксі / підтвердженнями за допомогою СМС-активаторів / тощо.
 4. Якщо вам важлива ваша конфіденційність — користуйтеся поштою ProtonMail. Також ProtonMail дозволяє створювати велику кількість поштових акаунтів. 

Створення Телеграм акаунтів

Створення акаунту Телеграм досить просто – необхідно лише підтвердити номер телефону через отримане СМС повідомлення. Також наполегливо радимо захистити ваш ОСОБИСТИЙ та РОБОЧИЙ акаунти двофакторною верифікацією. 

Додаток Телеграм на смартфон дозволяє одночасно мати 3 акаунти. Якщо ви хочете використовувати понад три акаунти, ви можете встановити інші додатки (аналогічні Телеграм-клієнти), що підтримують інфраструктуру Телеграм – Nicegram, BGram, Telegraph та інші.

На ПК радимо завантажувати Telegram Portable (портативна версія телеграм). Перевагою є те, що у вас немає обмежень за кількістю акаунтів. Для кожного акаунту ви встановлюєте окремий Telegram Portable.

Телеграм акаунти стануть вам у пригоді для участі в АМА сесіях. Адже, коли ви ставите питання з 10 акаунтів, а не з 1 особистого, то ваші шанси отримати виграш збільшуються у рази. Також проекти можуть вимагати від учасників баунті, розіграшів, конкурсів підписки на їх Телеграм канал чи вступ до чату. 

Важливо зазначити, що Телеграм не любить зловживання мультиакаунтами. Якщо система побачить підозрілу активність (50+ телеграм акаунтів запущені одночасно з 1 пристрою), то є ризик отримати бан на всі акаунти. Тому ми радимо не зловживати цим, або ж користуватися проксі та різними програмами, що допоможуть приховати слід кожного з акаунтів. 

Створення Твіттер акаунтів

Для реєстрації у Твіттер вам знадобиться електронна пошта та СМС-верифікація (не завжди). Процес реєстрації досить простий та інтуїтивний.

Твіттер акаунти стануть вам у пригоді для участі у конкурсах, баунті, розіграшах тощо. Часто проекти роблять обов’язковою умовою підписку на їх Твіттер, репост, лайк, коментар. 

Твіттер дуже активно бореться з мультиакінгом, а їхня техпідтримка майже ніколи не відповідає. Саме тому, краще не зловживати та створити не більше 5 акаунтів. У випадку, якщо ви хочете понад 5 акаунтів – краще як слід вивчити питання як це зробити максимально ефективно та безпечно, щоб ви не отримали бан на всі акаунти.

Також важливо створити вигляд, що ваші твіттер акаунти – не боти/мульти, а дійсно справжні люди. Для цього, дотримуйтесь наступних порад:

 • Зробіть унікальний юзернейм! Уникайте подібних прикладів юзернеймів: “@Orest001”, “@Orest002”, “@Orest003” | або ж “@131391238218421”)
 • Поставте аватарку та банер, що якось пов’язаний з крипто-індустрією
 • Заповніть опис профілю, додайте хештеги популярних монет (#BTC #ETH #MATIC …)
 • Підпишіться на 100-200 крипто-орієнтованих Твіттер акаунтів. 
 • Протягом тижня робіть репости, поставте лайки різним крипто-проектам
 • НЕ ПІДПИСУЙТЕ ваші мульти один на одного! 
 • Попросіть ваших друзів/знайомих підписатися на ці акаунти у Твіттер. Або ж можете попросити інших людей, що займаються мультиакінгом теж на вас підписатися. Для цього існують спеціалізовані чати ;D, наприклад від 2top – https://t.me/dwatopvp та від DropsEarn – https://t.me/DropsFollow

Загалом, в цій статті ми описали основні інструменти, що вам стануть у пригоді. Також вам можуть знадобитися Discord / Medium / Facebook акаунти. Логіка реєстрації та нюанси, на які слід звертати увагу, у всіх досить схожі. Наприкінці хочемо нагадати важливі поради: 

 • Піклуйтеся про безпеку ваших основних акаунтів — двофакторна + складні унікальні паролі.
 • Не зловживайте мультиакаунтами.
 • Робіть ваші мульти схожими на реальних людей — наповнення акаунтів, імітуйте активність, креативте.
 • Якщо зловживаєте мультиакаунтами — підходьте до цього професійно. Не скупіться на VPN/Проксі та інші допоміжні програми.