Статті Способи заробітку
Що таке АМА сесії та як на них заробити

Що таке АМА сесії та як на них заробити

АМА сесія (Ask me anything – спитай мене що завгодно) – це інтерв’ю з членом чи членами команди крипто-проекту. АМА сесія використовується як маркетинговий хід з метою підвищення лояльності аудиторії до проекту. 

В більшості випадків АМА сесії проводяться в ріал-тайм режимі, коли будь-хто може поставити питання та отримати на нього відповідь від членів команди проекту. Майданчиками для проведення АМА сесій виступають телеграм чати проекту, інфлюенсерів та ком’юніті, відеостріми тощо. Буває, що питання до АМА збираються заздалегідь через гугл форму.

Дуже часто, для стимулювання участі в АМА сесії, проекти роздають нагороди найбільш активним учасникам чи за найкращі питання. Нагородами може слугувати певна кількість токенів проекту, нагорода в стейблкоїнах, NFT чи мерч проекту. Загалом, АМА сесія є легким способом отримати криптовалюту безплатно і з мінімальними зусиллями. 

Приклад проведення АМА

На прикладі можемо розглянути формат проведення АМА сесії в телеграм чаті CryptoDiffer. Розберемо АМА з проектом Holoride. Публікується анонс проведення АМА з проектом з детальною інформацією:

  • Місця проведення АМА – чат CryptoDiffer, посилання на чат додається в пості.
  • Дата і час – 18 січня, о 3:00 годині дня. АЛЕ час зазначений за UTC (Всесвітній координований час). Це означає, що треба його перевести в наш локальний час.
  • Сума нагороди (в цьому випадку $100 доларів за найкращі питання). 

Також варто зазначити, що канал CryptoDiffer ведеться англійською мовою, а це означає, що комунікувати та ставити питання в чаті треба англійською.

Спочатку, команда, що проводить АМА, знайомиться із запрошеним членом команди проекту. Зазвичай, це займає 10 хв. Після цього, адміністратори відкривають чат, щоб ком’юніті могли ставити свої питання. Потім чат знову закривається і запрошений гість відповідає на питання, які йому до вподоби. Може бути декілька раундів питань (відкривань-закривань чату). Зазвичай, така АМА сесія триває від 1-2 години, але не обов’язково бути присутнім весь час. Треба лише встигнути поставити свої питання. Після завершення АМА може пройти декілька днів перед тим, як будуть анонсовані переможці за найкращі питання. 

До CryptoDiffer регулярно звертаються проекти, щоб провести АМА з їх ком’юніті. Лише у січні 2022 року CryptoDiffer провів 20 АМА сесій, в середньому з нагородами $100-$200 доларів. CryptoDiffer роздають своєму ком’юніті (спільноті) близько $2000-$4000 доларів на місяць за активність та участь в АМА. Зазвичай, обирається 5, інколи 10 найкращих питань – $20-$40 за найкраще питання. 

Це був лише один приклад. Крипто-медіа, крипто-блогери та власне крипто-проекти проводять десятки АМА сесій кожного дня. Сума виграшу за найкраще питання може варіюватися від $10 до $100. Тому можна з упевненістю сказати, що успішна участь в АМА сесіях може допомогти вам створити початковий крипто-капітал без жодних витрат, крім вашого часу.

Варто також навчитися правильно обирати АМА для участі, адже бувають недобросовісні організатори, що забирають кошти собі. Або бувають скам-проекти, що роздають нагороди в своїх токенах, які нічого потім не будуть коштувати. 

Нюансів досить багато. В наступній статі ми розберемо як вибрати АМА сесії для участі та як ставити питання, щоб воно було виграшним.