Що таке AML правила для криптовалюти

Роль криптовалют у світовій фінансовій системі продовжує зростати. Цифрові активи, своєю чергою, відкрили більше можливостей для транскордонних переказів коштів. Однак анонімний характер цих транзакцій є ризиком для фінансових ринків, оскільки вони полегшують переміщення коштів, отриманих злочинним шляхом.


Що таке AML?

AML – абревіатура, яку можна перекласти, як Anti Money Laundering – протидія відмиванню грошей (повна версія: протидія відмиванню грошей, отриманих злочинним шляхом, протидія фінансуванню тероризму та фінансуванню створення зброї масового знищення). Це формулювання з’явилося у 1989 році в Парижі за підсумками створення міжнародної організації The Financial Action Task Force (Група розробки фінансових заходів для боротьби з відмиванням грошей), скорочено FATF.

Принципи AML вже впровадили багато держав на національному рівні. Важливою складовою процесу є відмова від анонімності фінансових транзакцій та боротьба за їхню прозорість. Фінансові інститути використовують AML для перевірки бізнесу, який працює з готівковими розрахунками або має активи у готівці, тримає гроші на різних рахунках та в кількох банках, та переказує їх за кордон.

Прикладом AML у криптосфері є процедура KYC, з якою стикається будь-хто, хто заводить фіат на централізовану криптобіржу – необхідність пройти обов’язкову процедуру верифікації. Починаючи з 2020 року, коли набула чинності П’ята директива ЄС, верифікація стала обов’язковою для всіх, хто заводить чи виводить фіат на біржу. Наразі цієї вимоги дотримується більшість великих централізованих бірж.

6 жовтня 2022 Євросоюз затвердив новий пакет санкцій, у якому заборонив обслуговувати криптогаманці росіян. У восьмому пакеті санкцій ЄС прописано повну заборону на надання послуг криптогаманцям, рахунків та сервісів зберігання криптовалюти російським громадянам, резидентам та юридичним особам.

Відмивання грошей

Відмивання грошей – це приховування незаконних доходів. Підприємства та приватні особи відмивають гроші, щоб вони виглядали так, ніби джерело доходу є законним. Відмивання грошей складається з трьох етапів, що включають розміщення, розшарування та інтеграцію.

Крипта добре підходять для таких схем, оскільки вона працює у децентралізованих мережах, що надзвичайно ускладнює відстеження коштів.

Моніторинг сумнівних активів

Для користувачів, корисною функцією AML є можливість перевірити наскільки «чистий» актив був перерахований та чи він брав участь у будь-яких сумнівних угодах.

Завдяки тому, що технологія блокчейн побудована на принципах того що всі транзакції унікальні, а базу даних неможливо змінити чи знищити та вона є доступною кожному, створюються спеціальні програми – AML алгоритми, які здатні відстежити історію руху криптоактиву, наприклад, будь-якого біткоїна з моменту його створення. Відстежити та виявити його зв’язок із гаманцями з поганою репутацією.

Інформація про участь гаманців у транзакціях фіксується у публічних та приватних базах даних. Алгоритм сканує ці бази та позначає мітками в яких операціях брав участь гаманець. Наприклад, транзакції в даркнет сервісах, азартних іграх, через міксери, обмінники без KYC і т.д. Якщо гаманець, де зберігалася крипта, був зламаний, і вона була вкрадена, то вона також отримає мітку. Таким чином, актив, що пройшов через адресу із сумнівною репутацією, позначається алгоритмом як небезпечний.

Для користувача, що робить операції з малими сумами в крипті, перевірка через AML алгоритм, напевно, неактуальна — монет просто безліч, і те, що якась частинка десь побувала, мало кого хвилює.

Завершальні думки

Розповсюджене дотримання заходів AML може перешкодити розвитку криптопроєктів, в яких конфіденційність є базою. Проте, сильна нормативно-правова база принесе загальну вигоду, незалежно від короткострокового впливу на цю сферу. Прийняття криптовалюти основними фінансовими установами підштовхне до розробки більш безпечних систем для світової економіки. Цей процес також може залучити традиційних інвесторів до додавання цифрових активів у свої портфелі, що сприятиме подальшому розвитку сектору DeFi.

Що таке мультиакінг та що для цього потрібно?

МультиакінгМультиакінг - діяльність зі створення та адміністрування великої кількості акаунтів в соціальних мережах з метою збільшення шансів отримати винагороду в конкурсах, вайтліст в токен сейл проекту, вайтліст для мінту НФТ тощо. Простими словами — ви реєструєтеся в конкурсах, лотереях, розіграшах не з єдиного свого персонального акаунту, а реєструєте безліч “фейкових” акаунтів, що збільшує ваші шанси на успіх. — це у своєрідна афера, завдяки якій ми підвищуємо свої шанси на отримання винагороди від проєкту. Зазвичай це токени або вайтлістВайтліст - (перекладається як “білий список”) означає список людей, що допущені до інвестування в проект. Через великий попит та обмежену кількість місць для інвестування, проект обирають серед сотень тисяч людей певну кількість яких заносять в білий список = ПРАВО інвестувати = доступ до публічного продажу монет. до якоїсь події (токенсейлуТокенсейл - (продаж токенів) часто використовується як синонім до ICO/IDO/IEO означає первинну пропозицію токена криптовалюти для продажу до лістингу на біржі., мінту NFT і т.д.). У цій статті ми розглянемо:

Переваги та недоліки мультиакінгу

Будемо відвертими: переваг дуже багато та вони перекривають усі наявні недоліки, але все ж таки варто розглянути дві сторони медалі.

Переваги:

Недоліки:

Що потрібно для ферми мультиаків?

У кожного з нас різна мета створення ферми, але здебільшого це участь в різних тестнетах, за які у майбутньому, можливо, дадуть дроп. І тут постає питання — що для цього потрібно, якщо у кожного проєкту свої умови? Давайте по порядку::

Які антидетект браузери можна використовувати для мультиакінгу?

Антидетект браузер – це дуже важлива річ у нашій справі, фундамент, база, основа мультиакінгу. Звичайно, іноді можна обійтися і без нього, просто скориставшись проксі. Але в більшості випадків це вкрай ненадійне рішення, яке може спровокувати блокування акаунтів.

Самі антидетект браузери — це схожі на добре відомі нам Chrome, Opera або інші, але з однією важливою відмінністю: в антидетект браузерах ви можете створювати окремі акаунти для кожної вкладки. Звичайно, Chrome теж дозволяє створювати різні профілі. Але проблема в тому, що він не змінює ключі користувача, а отже ризик “спалитися” зі своєю фермою небезпечно високий. А ось антидетект браузери створюють з кожного вашого профілю унікальний акаунт, який можна використовувати для мультиакаунта.

Ще є безплатний варіант, що дозволяє самостійно створити свої антидетект браузери за допомогою профілів в Chrome та спеціального розширення. Однак даний спосіб не завжди зручний, тому вирішувати вам: використовувати готові антидетект браузери або ж зробити їх самостійно.

Проксі для мультиакінгу

Найголовнішим в мультиакінгу безперечно є проксі, завдяки яким ми й можемо виконувати нашу роботу без переживань, що нас заблокують. Всі сучасні платформи, які проводять розіграші місць в вайтліст, як-от Premint або Gleam, мають величезний спектр інструментів по боротьбі з мультиакаунтами. Найголовніший — перевірка хешу IP адреси.

І як раз для того, щоб вас не забанили за ознакою однакової IP адреси, потрібно використовувати проксі. Проксі — це буферний пристрій, який дозволяє користувачеві підключатися до серверів не напряму. Щоб було зрозуміліше краще розглянути приклад. Припустимо, ви хочете зайти на якийсь сайт, але не зі своєї IP адреси. При звичайному підключенні це просто неможливо, зате якщо ви будете підключатися через проксі, то для сервера, до якого ви підключаєтесь, ваш IP змінюється на IP проксі.

Загалом, рекомендуємо купувати ipv4 проксі, або хоча б shared ipv4. Перші — найнадійніші, тому що ви отримуєте свої персональні сервери, через які ТІЛЬКИ ви будете підключатись до сайтів.

shared ipv4 — це ті ж самі проксі, але використовувати їх будете не тільки ви, а й ще 2-3 людини, що не дуже класно. Адже кожен з них може зареєструватись на якомусь сайті або у розіграші раніше, ніж ви, та вас туди не впустить і ви втратите можливість щось отримати. 

Де купувати акаунти для мультиакінгу?

Twitter, Discord та інше

Майже в будь-якому проекті потрібна хоч одна соцмережа, це може бути Telegram, Discord, Twitter, або просто пошта. Щодо пошт, то найкраще використовувати Gmail, тому що можливо буде потрібно заповнювати Google Forms. Варто також розуміти, що є велика ймовірність бану пошти, проте її доволі швидко можна відновити. 

Перейдемо до соціальних мереж, які нам будуть дуже потрібні. Після покупки таких акаунтів вам потрібно залогінитись у них через свій антидетект браузер в окремих профілях з проксі, які ви для цього вже підготували. Якщо ви будете використовувати куплені акаунти без проксі, майже зі 100% ймовірністю їх забанять, тому будьте уважні. Після того авторизації ви можете змінити ніки, щоб в усіх мережах вони були +- однакові (можна використовувати генератор імен).

Номери телефонів

Іноді нам потрібні будуть й номери телефонів, наприклад, якщо ви захочете реєструвати пошти та інші акаунти самостійно або просто треба буде підтвердження номера телефону. Так, ви можете використати свій основний номер на 5 аккаунтів Gmail, але краще купити номери, які для цього призначені.

Швидше за все, номери  потрібні будуть дуже рідко. Купувати окремі сім-карти, звичайно, можна, але потрібно врахувати, що це вкрай незручно і займає багато часу. Набагато простіше скористатися разовою активацією за номером, тим більше це не так вже й дорого.

Якщо вам потрібно підтверджувати на якомусь певному сайті номер не один раз, а відразу багато протягом якогось часу, то спеціально для цього деякі платформи передбачають оренду номера.

Сайти SMS активатори:

Де взяти KYC для мультиаків?

Якщо ви вже зареєстрували собі акаунт на біржі, то знаєте що таке KYC. KYC (know your customer) — це обов’язкова перевірка персональних даних клієнта, зазвичай з боку фінансового інституту. В рамках процедури використовуються документи, що підтверджують особу клієнта, наприклад, паспорт, id-картка, посвідчення водія та ін.

Але є такі проєкти або роздачі, де обов’язковою умовою є пройдена верифікація. Таке зустрічається дуже рідко, але ви маєте знати, що є така ймовірність. Звичайно, можна попросити своїх знайомих та друзів, щоб вони пройшли верифікацію. Але набагато простіше її придбати на ОТС платформах.

Абуз нод

Всі знають що таке ноди, а хто не знає, можете прочитати цю статтю (Що таке ноди?). Так, їх також можна абузити та це не дуже важко. 

Для початку вам потрібно купити сервери, на які будете встановлювати саму ноду. Є дуже багато сервісів, на яких ви зможете придбати сервери різних типів та з різними характеристиками. Серед них можу виділити такі як: 

Після того, як ви придбали сервери, просто додаєте їх в putty або інший клієнт, та поступово заходите на кожен з них і встановлюєте ноду по гайду.

Завдяки цим простим діям ми підвищуємо свої шанси при виборі валідаторів до тестнету та кількість ревардів на свої гаманці. 

Як створити ферму акаунтів?

Варіантів як створити ферму дуже багато: є затратні, але якісні, та є дешеві, але не надійні.

Щоб створити дешеву ферму акаунтів нам лише потрібен браузер Firefox, проксі, та номери телефонів. А для того, щоб зробити доволі якісну ферму нам вже потрібно дещо більше грошей. Адже потрібно буде придбати антидетект браузер, проксі, та акаунти різних соціальних мереж.

Але для початку ми повинні створити таблицю, в яку у майбутньому будемо зберігати сід-фрази різних гаманців, логіни, паролі, та багато чого іншого. Також, не забувайте, що потрібно буде вести облік проєктів в яких ви брали участь.

Коли ви почнете це все створювати, будьте уважні та усе робіть один по одному. Один акаунт, пошта, та гаманець на один проксі. Якщо ви ввійдете в один акаунт з різних ip, велика ймовірність що його заблокують.

Нічого не плутайте та записуйте, який акаунт на якому проксі!

Коли ви почнете створювати гаманці, у вас буде вибір: створювати їх самому або створити за допомогою софту, що є не цілком безпечним варіантом. Так, є сайт який автоматично може створити багато гаманців за один клік, його назва — cointool.app. Але краще робити самому, щоб у майбутньому не було проблем.

Після того як ви виконали всі кроки, можете починати шукати проєкти, які вас можуть зацікавити, та можливо в яких є гарантовані нагороди. Не забувайте робити DYOR, та читати якомога більше про цей проєкт. Дивіться інвесторів, яка основна мета проєкту, чи є власний токен, розмір ком’юніті та пул виділений на нагороди. Будьте уважні та працьовиті, завдяки цьому ви знайдете саме той проєкт, який обов’язково змінить ваше життя.

Реєстрація на біржі Binance та проходження KYCі

Як зареєструвати акаунт на біржі Binance?

Подібно до інших фінансових інститутів, провідні криптовалютні біржі у всьому світі вимагають від клієнтів пройти обов’язкову верифікацію KYC для отримання постійного доступу до послуг. Чим зумовлена ​​потреба верифікації та що ця процедура дає звичайним юзерам та як зареєструватись на Binance?

Реєстрація на Binance складається з декількох етапів. Перш за все потрібно створити акаунт за допомогою email адреси або номеру телефону. Також доступні опції реєстрації за допомогою Google або Apple. 

Наступним кроком буде підтвердження коду верифікації з вказаної email адреси.

Вітаємо, ваш акаунт створено. Одразу після реєстрації юзер має можливість підтвердити особистість за допомогою процедури KYCKYC - процедура KYC (від англ. Know Your Customer – «знай свого клієнта») зобов’язує всі фінансові організації, зокрема біржі криптовалют, ідентифікувати та верифікувати особистість кожного клієнта.

Що таке KYC та як верифікувати свій акаунт?

KYC – це акронім від англійської фрази “know your customer/client”, або “знай свого клієнта”. Так називається обов’язкова перевірка персональних даних клієнта. У рамках процедури використовуються документи, що підтверджують особу клієнта, наприклад, посвідчення особи із зазначенням домашньої адреси, страховий номер та ін.

Як правило, клієнтам необхідно надати інформацію для KYC у процесі реєстрації облікового запису, а іноді й у разі змін даних. Наприклад, якщо ви офіційно змінили ім’я через кілька місяців після реєстрації облікового запису, вам доведеться надати нову інформацію для KYC.

Якщо ви не верифікуєте свій акаунт за допомогою KYC процедури, ви не можете скористатися доступом до всіх функцій криптовалютної біржі. Так, наприклад, Binance без верифікації дозволяє клієнтам лише реєструвати облікові записи, використовувати основні функції та виконувати обмежені операції. Для отримання повного доступу та збільшеного ліміту введення та виведення коштів користувачам необхідно завершити

Ідентифікація користувача KYC дозволить отримати доступ до ключових сервісів, таких як P2P торгівля, що дозволить користувачеві миттєво виводити крипту на банківську картку без суттєвих лімітів.

Для здійснення ідентифікації користувача необхідно продовжити реєстрацію та натиснути кнопку – “Верифікувати зараз”

Процес верифікації включає доступ до базової персональної інформації (ID картка) та розпізнавання обличчя. Перш за все оберіть країну проживання.

Необхідно вказати національність, згідно з вашою ID карткою, Ім’я, Прізвище та По Батькові та дату народження. Також, для Українців доступна можливість швидкої верифікації через Дію.  Далі, необхідно вказати домашню адресу та номер телефону.

Наступним кроком необхідно верифікувати документи посвідченням особи, паспортом або водійським посвідченням. 

Використовуємо варіант з посвідченням особи (ID картка).

Далі, необхідно зачекати, доки ваші документи перевірять, після чого процедура верифікації KYC буде успішно завершена та акаунту будуть надані спеціальні можливості, серед яких користування P2P, збільшення ліміті на щоденний вивід коштів, зняття лімітів на депозити та інше.

Додаткові можливості захисту акаунту на Binance

Додаткові можливості захисту, такі як підтвердження номера телефону та двофакторна аутентифікація також необхідні для користування послугами P2P та надсиланням криптовалют на інші гаманці або біржі.

Додаткові можливості захисту знаходяться у розділі акаунта – “Безпека”

Базовий додатковий захист включає аутентифікацію за номером телефону або Google Authenticator, підтвердження номера телефону та електронної адреси. Усі вищезазначені методи аутентифікації знадобляться у майбутньому для таких операцій, як вивід криптовалюти на іншу біржу або гаманець, операції з P2P і т.д.

Чому криптобіржі пропонують завершити верифікацію?

Вимоги KYC є обов’язковими на провідних біржах криптовалютних. Вони забезпечують відповідність роботи нормативним актам та законам. У минулому криптобіржі рідко вимагали інформацію для KYC. Але зі зростанням цін на криптовалюту та інтересу до неї, все частіше стали викликати занепокоєння з приводу злочинів, пов’язаних з відмиванням грошей та іншою незаконною діяльністю.

У 2021 році KYC-верифікація була представлена ​​в «Патріотичному акті» та закріплена ним. Проте ухвалили закон лише після терористичних атак 11 вересня. Метою KYC стала боротьба з незаконною діяльністю та виявлення підозрілої поведінки на ранніх стадіях. За допомогою персональних даних криптовалютні біржі відстежують моделі транзакцій, що у тому числі сприяє боротьбі з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.

FAQ

– Чому я повинен надавати додаткову інформацію?

У деяких випадках, якщо ваше селфі не відповідає наданим вами документам, що посвідчують особу, вам потрібно буде надати додаткові документи та дочекатись верифікації вручну. Будь ласка, зверніть увагу, що верифікація вручну може зайняти кілька днів. Binance використовує комплексну систему верифікації особи для захисту коштів всіх користувачів, тому при заповненні інформації переконайтеся, що надані вами матеріали відповідають вимогам.

– Якими є мої щоденні ліміти після виконання KYC верифікації?

Binance постійно переглядає свої продукти та послуги, щоб визначити, які зміни та покращення потрібні. Перегляньте сторінку [Персональна верифікація], де вказані актуальні ліміти зняття. Усі нові користувачі повинні пройти верифікацію, щоб отримати доступ до продуктів та послуг Binance, зокрема здійснення криптовалютних депозитів, угод та зняття коштів. Наявним користувачам, які не пройшли верифікацію, дозволи акаунту тимчасово будуть змінені на режим “Лише зняття”, а послуги обмежаться зняттям коштів, скасуванням ордерів, закриттям позицій та погашенням позик.

– Як оновити свою інформацію для верифікації особи?

Якщо ваша інформація для верифікації особи змінилася та виконано одну з наведених нижче умов, ви можете перейти на сторінку [Оновлення верифікації особи], щоб оновити її. Ви також можете зв’язатися з агентами служби підтримки через службу підтримки Binance, щоб оновити свою інформацію.

Причини для оновлення верифікації особи:

1. Термін дії документів закінчився

2. Ім’я в документі змінилося

3. Змінився номер документа

4. Змінилася національність

5. Оновлення або заміна наявних документів, щоб відповідати вимогам певних фіатних каналів

6. Зміна ім’я мовою, яку розпізнає система (наприклад, з ID картки місцевою мовою на англомовний паспорт)

7. Оновлення документів відповідно до вимог картки Binance.

Чи можна реєструватись якщо немає 18 років?

Ні. Але хтось казав нам, що ви можете створити акаунт на одного з членів родини, за умови його попередньої згоди. Але це Not financial advice / DYORDYOR - (Do Your Own Research – Проведіть власне дослідження) – дуже розповсюджена фраза у світі криптовалют, яка нагадує, що ніколи не можна сліпо довіряти будь-якій інформації або інвестиційним порадам. Кожна особа має приймати власні рішення, попередньо зваживши всю інформацію та усвідомивши всі ризики. / take your own risk.

Як захистити себе від скаму?

Якщо навіть в реальному житті після крадіжки поліція далеко не завжди може допомогти повернути кошти власнику, то у віртуальному світі навіть немає відповідного органу, що займається розслідуванням і покаранням злочинців. З розвитком DeFiDeFi - децентралізовані Фінанси — це узагальнювальний термін, що використовується для позначення сервісів та інфраструктури, що надають децентралізовані фінансові послуги за допомогою смартконтрактів та блокчейн технологій., а разом з ними всієї криптоіндустрії, кількість і складність різноманітних афер та шахрайських схем буде зростати, ускладнюватися і видозмінюватися. Сками стають все більш витонченими та переконливими, проте ми знаємо дієві способи як уникнути шахрайства. У цій статті ми зібрали для вас гайд по захисту своїх віртуальних активів від скамерівСкамер - шахрай, зловмисник, непорядна людина.

6 простих порад, що захистять вас від скаму:

  1. Захистіть свій гаманець.  В більшості випадків приватний ключ використовується для доступу до вашого крипто-гаманця. Якщо хтось просить вас поділитися своїми приватними ключами, за будь-якої причини, це, скоріш за все, шахрайство. Ніколи не діліться своїм приватним ключем ні з ким та не зберігайте його в легкому доступі для сторонніх осіб.
  2. Не поспішайте. Якщо будь-хто намагається змусити вас швидко інвестувати чи просить надіслати йому кошти – це, швидше за все, шахраї. Деякі шахраї навіть пропонують бонуси або знижки, щоб переконати вас негайно інвестувати. Не поспішайте та ретельно зважте ваші дії, перш ніж приймати рішення. 
  3. Завжди перевіряйте джерела та посилання. Щоб не стати жертвою фішинга перевіряйте або взагалі не використовуйте неперевірені посилання. Особливо ретельно перевіряйте їх, якщо це стосується ваших активів або взаємодії вашого гаманця з сервісами. 
  4. Уникайте реклами в соціальних мережах. Скамери часто використовують соціальні мережі для реклами шахрайських можливостей інвестування криптовалюти. Деякі також використовують зображення знаменитостей (часто без їхньої згоди) і високопоставлених людей, щоб підвищити рівень довіри до свого скаму.
  5. Ігноруйте холодні дзвінки (приватні повідомлення від незнайомців). Якщо з вами раптово зв’язалися щодо можливості інвестування в криптовалюту – це, швидше за все, є шахрайством. Ніколи не давайте свою особисту інформацію та не переказуйте гроші незрозумілій особі. Найрозповсюдженішим прикладом є приватні повідомлення в телеграм від незнайомців – одразу блокуйте їх, не витрачайте ваш час.
  6. Перевіряйте адресу смарт-контракту токена. При купівлі криптовалют на децентралізованих майданчиках треба бути обачним, оскільки шахраї можуть створити фейкову торгову пару відомого проекту з ідентичною назвою та тікером. Ви можете перевірити назву контракту на таких ресурсах, як CryptoRank, Coingecko або Coinmarketcap.

Ба більше, інколи шахраї відправляють токени на ваш гаманець, які неможливо продати або обміняти. При спробі зробити це, ви компрометуєте свій гаманець і, швидше за все, втратите всі гроші, що зберігаються на ньому. Тому взаємодійте лише з тими криптовалютами, походження яких ви точно знаєте.

Будьте уважними до того, куди саме ви вводите свої паролі та підключаєте гаманець. Завжди необхідно пам’ятати, що втратити кошти в крипто-просторі можна багатьма способами, тому їх збереження залежить лише від ваших знань та досвіду. Буде прикро, якщо кошти буде втрачено через неуважність або надмірну довірливість.

Що таке процедура KYC? І для чого вона потрібна

KYC (від англ. Know Your Customer – “знай свого клієнта”) – це обов’язковий процес ідентифікації та підтвердження особи клієнта під час відкриття рахунку для всіх фінансових організацій, зокрема криптобірж. Причому зробити це потрібно перш ніж клієнт зможе здійснювати значні фінансові операції. Більшість фінансових криптокомпаній збирають дані про своїх користувачів з метою дотримання норм, спрямованих на боротьбу з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.

Колись процедура KYC була лише внутрішньою політикою кожної компанії, але приблизно 5 років тому KYC закріпилася як необхідна юридична практика. Криптобіржі та криптокомпанії самостійно визначають складові елементи верифікації та етапи, під час яких клієнт має надати певні документи на перевірку.

Нижче перераховані які саме дані користувача мають бути надані на перевірку КУС в більшості випадків:

До речі, чим більше грошей ви хочете завести на або вивести з біржі, тим більше відомостей може знадобитися. Як правило, є базовий рівень KYC, який дозволяє здійснювати всі основні операції, а також просунуті рівні, які потрібно пройти, якщо ви хочете оперувати дуже і дуже великими сумами.

Варто також знати, що громадяни не всіх країн можуть отримати доступ до тих чи інших платформ. На пострадянському просторі найбільше труднощів та обмежень виникає у громадян Республіки Білорусь, хоча, в деяких випадках, з обмеженнями можуть зіткнутися й громадяни України.

Ще один нюанс, який варто враховувати під час проходження KYC – це юрисдикція, в якій ви знаходитесь. Наприклад, якщо ви є громадянином України та перебуваєте на території країни, доступ з якої до певного сервісу/проекту закрито – ви не зможете завершити перевірку особи (пройти процедуру КУС). У цьому випадку необхідно використовувати VPNVPN - «віртуальна приватна мережа» – це сервіс, що захищає ваше інтернет-з’єднання підвищує рівень конфіденційності коли ви користуєтеся Інтернетом. З його допомогою можна приховувати та змінювати IP-адресу – тобто вашу локацію. для зміни IP-адреси.

Оскільки дані користувачів є ласим шматочком для шахраїв та хакерів, необхідно бути пильним до того, на якій платформі та кому ви надаєте документи. Найпоширенішим і найпопулярнішим способом крадіжки персональних даних є фішингФішинг - це вид інтернет-шахрайства, завдяки якому зловмисники отримують доступ до конфіденційних даних користувача – логіну та паролю. (часто зловмисники створюють підроблені сайти та крадуть конфіденційну інформацію), тому слід уважно перевіряти посилання на ресурси, яким ви надаєте свої дані. Іноді, витік даних користувача може відбутися з вини самих сервісів і платформ через недбале ставлення до безпеки зберігання даних або за наявності помилок у коді. 

Сфера криптовалют в основному знаходиться поза сферою регулювання та впливу компетентних органів, тому здебільшого безпека персональних даних лежить на плечах самих користувачів.