Що таке криптокредитування? Як працює криптокредитування? Переваги та недоліки отримання криптозайму. Де можна взяти крипто-кредит?

Розквіт ринку криптокредитування відбувся у 2020 році коли світова економіка різко зупинилася через COVID. Пандемія призвела до різкого скорочення кредитування по всьому світу. Багато людей шукали інший спосіб змусити свої активи працювати на них. Криптовалютні кредити стали швидким та простим способом для власників криптовалют отримувати пасивний прибуток від їхніх криптоактивів з порівняно високою відсотковою ставкою.

Ринок криптокредитування стрімко зростав до середини 2022 року, проте відсутність норм і регуляторів в індустрії призвела до багатьох проблем, серед яких криза ліквідності кредиторів та банкрутства великих лендінгових компаній, таких як Celsius Network, Voyager Digital, Holdnaut та Babel Finance.

Що таке криптокредитування?

Криптокредитування — це процес тимчасової передачі права власності на криптоактив позичальнику в обмін на процентні платежі або комісію.

Криптокредитування найчастіше здійснюється через криптовалютні кредитні платформи – це централізовані або децентралізовані посередники, які пов’язують позичальників та кредиторів.

Однією з основних переваг крипто-займів є те, що ваш кредитний рейтинг тут не оцінюється, на відміну від того, як у традиційних банки. Таке кредитування є доступним для людей, які не мають фінансової історії, не мають банківського рахунку та самозайнятих працівників, яким складно отримати доступ до кредитів, тому що їх непостійні доходи не відповідають вимогам банку.

Щоб оформити кредит, вам необхідно надати певну суму в заставу, після чого можна відразу отримати бажану суму на свій гаманець. Зазвичай, криптокредити є надзаставними, тобто ви можете отримати позику більше, ніж сума застави. За своєю природою криптокредитування схоже на банківське, тільки замість бюрократизованої організації виступає DeFi платформа або інші власники криптовалют. При цьому позичальник може вибрати будь-яку з представлених криптовалют на майданчику: від біткоїна до нових коїнів, які тільки виходять на ринок.

Як працює криптокредитування?

Починається все з того що кредитор вносить на депозит зазначену суму криптовалюти, після чого позичальник передає обумовлену заставу, яка зберігається в умовному депонуванні на сторонній платформі криптокредитування.

При наданні застави за криптовалютним кредитом позичальник повинен надати активи, що становлять від 70% до 100% вартості кредиту. У деяких випадках, залежно від платформи, це правило встановлюється на рівні 150%, що стимулює позичальника утримуватися від невиконання зобов’язань і дає кредитору впевненість у тому, що він отримає назад всю суму кредиту. Крім того, це допомагає впоратися з коливаннями ринкових умов та вартості активів.

Переваги та недоліки отримання криптозайму

Серед переваг криптокредитування:

Серед недоліків криптокредитування:

Де можна взяти крипто-кредит?

Нині є приблизно 240 децентралізованих майданчиків готових надати послуги кредитування, але далеко не всі є сильними та надійними гравцями на ринку. Якщо обирати 3 найкращих майданчики, то ми б виділили:

Aave

Платформа Aave постійно знаходиться у Топ-3 найпопулярніших DeFi додатків за показником TVL (загальна кількість заблокованих коштів у протоколі). Однією з головних переваг майданчика є підтримка різних блокчейнів. Aave підтримує токени, створені на різних блокчейнах, а спеціальний функціонал мостів дозволяє обмінювати один токен на інший, навіть якщо вони створені в різних мережах. На сьогодні платформа підтримує понад 10 різних блокчейнів, включаючи Ethereum, Polygon, Fantom та інші.

MakerDAO

MakerDAO – це кредитна платформа, створена на блокчейні Ethereum. Компанія почала надавати широкий спектр послуг на ринку DeFi однією з перших, чим і заслужила широку популярність та репутацію. Майданчик також є емітентом стейблкоїна DAI, в якому видаються криптовалютні позики. Монета прив’язана до долара США у співвідношенні 1:1, а користувачі можуть запозичувати DAI до 66% вартості своєї застави.

Compound

Лендінг-платформа Compound входить до трійки лідерів ринку криптокредитування. На цій платформі можна оформити криптозайм у топових криптомонетах, залишивши в заставу свої альткоїни. Також компанія постійно розвиває свою екосистему, пропонуючи нові можливості клієнтам.

Завершальні думки

Платформи криптокредитування приносять користь як позичальникам, так і кредиторам. Також вони пропонують власникам криптовалют ще один варіант пасивного доходу, а інвесторам — можливість отримувати максимум вигоди від своїх коштів, використовуючи їх як заставу. Незалежно від того, який проєкт ви оберете для управління своїми кредитами – DeFi або CeFi, обов’язково вивчайте умови кредитування та віддавайте перевагу надійним платформам. Технологія блокчейну спростила процес кредитування, подарувавши нам новий потужний інструмент для отримання прибутку.

Для активних торгів на біржі вам скоріш за все знадобиться такий інструмент як лімітний стоп-ордер. Цей інструмент пропонує більший контроль та можливості для індивідуальних налаштувань. Для новачків інструмент може здатися важким, тому розглянемо різницю між звичайними лімітними ордерами та лімітними стоп-ордерами.

Розміщення механізмів лімітного та стоп-лімітного ордера на Binance

Лімітний стоп-ордер об’єднує стоп-триггер та лімітний ордер. Коли ви створите лімітний стоп-ордер і ринок досягне вказаної ціни, лімітний ордер буде розміщений автоматично, навіть якщо ви будете офлайн без доступу до акаунта. Також, можна розміщувати лімітні стоп-ордери враховуючи рівні супротиву і підтримки, або волатильності активу.
Стоп ціна в лімітному ордері — це ціна, за якої біржа розміщує лімітний ордер.
Лімітна ціна  — це ціна, за якої буде виконано ваш ордер.
Трейдер може налаштувати лімітну ціну, яка зазвичай встановлюється вище стоп-ціни для ордера на купівлю і нижче для ордера на продаж. Ця різниця між цінами підвищує шанси того, що ви купите/продасте обраний актив якщо волатильність буде високою.

Різниця між лімітним ордером та лімітним стоп-ордером

Лімітний Ордер

При створенні лімітного ордера, трейдер встановлює бажану ціну покупки або продажу. Біржа автоматично спробує виконати лімітний ордер за умови досягнення ринком вашого ліміту. Лімітні ордери будуть корисні для трейдера, якщо у нього є чітко визначена (бажана) ціна входу або виходу і він готовий очікувати на виконання цієї умови.

Зазвичай трейдери розміщують лімітні ордери вище поточної ринкової ціни на продаж та нижче ринкової ціни на покупку. Лімітний ордер за поточною ціною скоріш за все буде виконаний через декілька секунд, та за умови достатньої ліквідності.

Приклад розміщення лімітного ордера на купівлю активу BTC за ціною $20,050 USD з поточною ціною $21,699 USD на Binance

Приклад розміщення лімітного ордера на продаж активу BTC за ціною $23,050 USD з поточною ціною $21,681 USD на Binance

Лімітний стоп-ордер

Лімітний стоп-ордер поєднує у собі стоп-триггер і лімітний ордер. Механізм включає додатковий параметр у вигляді ціни активації (Стоп-триггер), що впливає на розміщення лімітного ордера на біржі. Для кращого розуміння роботи лімітного стоп-ордера розглянемо кроки цього процесу.

Стоп-ціна працює тригером для розміщення лімітного ордера. За умови досягнення стоп-ціни, лімітний ордер створюється автоматично із зазначеною раніше ціною (Лімітною ціною).

Приклад розміщення лімітного стоп-ордера на продаж активу BTC за лімітною ціною $25,420 USD, за умови досягнення стоп-ціни у $25,500 USD при поточній ціні активу BTC у $21,652 USD на Binance

Зверніть увагу, що лімітний стоп-ордер буде розміщений лише за умови досягнення стоп-ціни, а лімітний ордер буде виконанний лише за умови досягнення вашої, або більшої лімітної ціни у випадку продажу активу.

Також існують ситуації, коли ціна активу падає занадто швидко, а лімітний стоп-ордер не виконується. В такому випадку рекомендуємо створювати лімітні ціни із невеликою різницею у меншу сторону (~50 USD у випадку активу BTC) та користуватися ринковими ордерами у випадку невиконання лімітного стоп-ордера для швидкого виходу з угоди.

Переваги та недоліки лімітного стоп-ордеру

Лімітний стоп-ордер дозволяє налаштовувати та планувати велику кількість ринкових угод за умови динамічної зміни цін на активи. Також, однією з переваг є встановлення потрібної ціни для фіксації прибутку, за умови досягнення ринком необхідного рівня. Серед головних недоліків — відсутність гарантій виконання ордера. Лімітний ордер може бути виконанний лише за умови досягнення ринком вказаної або більшої ціни. Але ціна може не досягти зазначеного тригера.
Також, із зазначених вище рекомендації, навіть різниця у 0.05% між лімітною та стоп-лімітною ціною не гарантує купівлю або продаж активу, через високу волатильність.

Поради при користуванні лімітними стоп-ордерами

– Аналізуйте волатильність активу та створюйте ордер з різницею між лімітною та стоп-лімітною ціною
– Розуміння величини волатильності допоможе розмістити більш точну ціну покупки або продажу і таким чином збільшить ймовірність виконання ордера.
– Оцініть ліквідність активу з яким проводите торгові операції. Використовуйте технічний аналіз для визначення рівня цін. Основна рекомендація полягає у створенні стоп-ціни на рівні спротиву або підтримки активу.

Підсумки

Лімітний стоп-ордер — це суттєвий інструмент для трейдерів, який допомагає контролювати велику кількість угод одночасно, навіть перебуваючи офлайн, із завчасним плануванням. Стоп-ордер відкриває набагато більше переваг та можливостей аніж звичайний ринковий ордер. Своєю чергою, комбінування декількох лімітних стоп-ордерів допоможе із контролем великої кількості активів, попри падіння або ріст ціни у момент відсутності трейдера на робочому місці.

Як виводити криптовалюти з біржі Binance?

Розгляньмо процес переказу криптовалюти на зовнішню платформу або гаманець з вашого облікового акаунту Binance на прикладі стейблкоїну USDT.

  1. Для початку вам потрібно увійти до облікового запису Binance і перейти до меню «Гаманець» – «Огляд гаманця».
  1. Натисніть «Зняття».
  1. Виберіть криптовалюту, яку ви плануєте вивести. У цьому прикладі ми будемо виводити USDT.
  1. Оберіть мережу. Для виведення USDT підходить багато мереж таких як BEP20 (BNB Smart Chain (BSC)), AVAXC (AVAX C-Chain), ETH (Ethereum), MATIC (Polygon), SOL (Solana), XTZ (Tezos), та TRX (Tron). На екрані з’явиться комісія мережі за цю транзакцію. Переконайтеся, що мережа відповідає адресі, щоб уникнути втрат під час виведення коштів.
  1. Введіть адресу одержувача або виберіть її зі списку адресної книги.

5.1. Як додати нову адресу одержувача?

Щоб додати нову адресу одержувача, вам потрібно перейти у меню “Виберіть з адресної книги”, а потім натиснути “Додайте адресу зняття”.

5.2. В меню «Управління адресами» вам слід натиснути «Додати адресу».

5.3. Виберіть монету та мережу. Потім введіть адресу, мережу та походження адреси (біржа або гаманець).

7. Введіть суму зняття. На екрані з’явиться сума комісії за транзакцію та сума, яка прийде одержувачу. Коли ви будете готові, натисніть «Зняти кошти».

8. Підтвердьте транзакцію за допомогою коду SMS та електронного листа. Будь ласка, дотримуйтесь інструкцій на екрані.

Будьте уважні: якщо ви введете неправильну інформацію або виберете неправильну мережу в процесі перекладу, ваші активи будуть безповоротно втрачені. Перед здійсненням перекладу переконайтеся, що інформація є правильною.

Лайфхаки: Мультиакінг, eSim, Телеграм, Твіттер, Email

Як ми вже писали в попередній статті “Що необхідно мати для початку?”, ми рекомендуємо для більшого комфорту та цифрової безпеки відокремити особисте/професійне життя від криптовалютного. Для цього вам знадобиться створити окремий Телеграм акаунт, Твіттер, Пошту та тому подібне. 

Ба більше, вам стануть у пригоді ці знання, якщо ви захочете займатися мультиакінгом. МультиакінгМультиакінг - діяльність зі створення та адміністрування великої кількості акаунтів в соціальних мережах з метою збільшення шансів отримати винагороду в конкурсах, вайтліст в токен сейл проекту, вайтліст для мінту НФТ тощо. Простими словами — ви реєструєтеся в конкурсах, лотереях, розіграшах не з єдиного свого персонального акаунту, а реєструєте безліч “фейкових” акаунтів, що збільшує ваші шанси на успіх. значно підвищить ваші шанси виграти в гівевеях, АМА, інших конкурсах та отримати шанс проінвестувати в проекти на ранніх стадіях. В цій статті ми розкажемо основні моменти та дамо поради базовані на особистому досвіді.

Де купити сімку (сім-карту / окремий номер телефону)

eSim

Ми рекомендуємо придбати окремий номер телефону для подальших реєстрацій, проходження верифікацій тощо. Простим способом є купівля eSim номера через Monobank. Вам достатньо один раз сплатити абонплату і номер буде активним протягом року. Приберіть автоматичне поповнення рахунку. Якщо ви захочете подовжити термін дії номеру телефону, рекомендуємо поповнити рахунок за 1 місяць  до кінця терміну дії номера.

Фізична сім-карта будь-якого оператора

Якщо ви хочете мати доступ до номера телефону, то вам підійде купівля звичайної фізичної сім-карти. Недоліком порівняно з eSim є те, що ви можете випадково загубити фізичну сім-карту. Так само, як і з eSim, вам доведеться активувати карту, поповнити 1 раз, наступне поповнення не пізніше 12 місяців з дня активації (але все залежить від умов, перевіряйте термін дії номера телефону – вони можуть різнитися від оператора до оператора)

Сервіси віртуальних номерів для одержання СМС-верифікацій

Для одноразових операцій (верифікацій номера телефону за допомогою СМС) вам можуть стати у пригоді спеціальні сервіси, що володіють сотнями тисяч номерів та продають послуги отримання СМС повідомлень. 

ВАЖЛИВО зазначити, що подібні сервіси варто використовувати коли вам потрібно отримати СМС-верифікацію на номер телефону лише 1 раз! Адже сервіси не закріплюють за користувачем номер телефону, а дають новий номер при кожній верифікації. Подібні верифікації будуть корисними у мультиакінгу, де вам треба створити сотні телеграм акаунтів, чи твіттер акаунтів, чи пошт, і важливим аспектом є мінімізація витрат та простота.

Подібних сервісів досить багато, ціни різняться від країни оператора зв’язку, типу соціальної мережі акаунт, в якій треба верифікувати тощо. Достатньо просто загуглити [SMS activate] і гугл видасть вам безліч подібних сервісів. 

Створення електронної пошти, email

Ми впевнені, що всі ви вже створювали електронну пошту, і напевно навіть не одну. Тому технічних інструкцій тут не буде, а будуть лише поради. 

  1. Захистіть свою персональну та робочу пошти двофакторною. Важливо, щоб ці пошти не були одна з одною пов’язаними, щоб зловмисники не змогли отримати доступ до однієї пошти через іншу.
  2. Віддавайте перевагу Google Mail (Gmail). Більшість проектів у своїх конкурсах, баунті-програмах, розіграшах вайтлістів вимагають від користувачів заповнювати гугл-форми саме через авторизацію за допомогою Gmail. 
  3. Google також бореться з мультиакінгом та не дозволяє користувачу з одного пристрою/IP-адреси створювати безмежну кількість пошт. Ви можете обійти це за допомогою безлічі інструментів: VPN / Проксі / підтвердженнями за допомогою СМС-активаторів / тощо.
  4. Якщо вам важлива ваша конфіденційність — користуйтеся поштою ProtonMail. Також ProtonMail дозволяє створювати велику кількість поштових акаунтів. 

Створення Телеграм акаунтів

Створення акаунту Телеграм досить просто – необхідно лише підтвердити номер телефону через отримане СМС повідомлення. Також наполегливо радимо захистити ваш ОСОБИСТИЙ та РОБОЧИЙ акаунти двофакторною верифікацією. 

Додаток Телеграм на смартфон дозволяє одночасно мати 3 акаунти. Якщо ви хочете використовувати понад три акаунти, ви можете встановити інші додатки (аналогічні Телеграм-клієнти), що підтримують інфраструктуру Телеграм – Nicegram, BGram, Telegraph та інші.

На ПК радимо завантажувати Telegram Portable (портативна версія телеграм). Перевагою є те, що у вас немає обмежень за кількістю акаунтів. Для кожного акаунту ви встановлюєте окремий Telegram Portable.

Телеграм акаунти стануть вам у пригоді для участі в АМА сесіях. Адже, коли ви ставите питання з 10 акаунтів, а не з 1 особистого, то ваші шанси отримати виграш збільшуються у рази. Також проекти можуть вимагати від учасників баунті, розіграшів, конкурсів підписки на їх Телеграм канал чи вступ до чату. 

Важливо зазначити, що Телеграм не любить зловживання мультиакаунтами. Якщо система побачить підозрілу активність (50+ телеграм акаунтів запущені одночасно з 1 пристрою), то є ризик отримати бан на всі акаунти. Тому ми радимо не зловживати цим, або ж користуватися проксі та різними програмами, що допоможуть приховати слід кожного з акаунтів. 

Створення Твіттер акаунтів

Для реєстрації у Твіттер вам знадобиться електронна пошта та СМС-верифікація (не завжди). Процес реєстрації досить простий та інтуїтивний.

Твіттер акаунти стануть вам у пригоді для участі у конкурсах, баунті, розіграшах тощо. Часто проекти роблять обов’язковою умовою підписку на їх Твіттер, репост, лайк, коментар. 

Твіттер дуже активно бореться з мультиакінгом, а їхня техпідтримка майже ніколи не відповідає. Саме тому, краще не зловживати та створити не більше 5 акаунтів. У випадку, якщо ви хочете понад 5 акаунтів – краще як слід вивчити питання як це зробити максимально ефективно та безпечно, щоб ви не отримали бан на всі акаунти.

Також важливо створити вигляд, що ваші твіттер акаунти – не боти/мульти, а дійсно справжні люди. Для цього, дотримуйтесь наступних порад:

Загалом, в цій статті ми описали основні інструменти, що вам стануть у пригоді. Також вам можуть знадобитися Discord / Medium / Facebook акаунти. Логіка реєстрації та нюанси, на які слід звертати увагу, у всіх досить схожі. Наприкінці хочемо нагадати важливі поради: 

Корисні ресурси та джерела інформації для початківців

В Інтернеті дуже багато інформації про блокчейн та криптовалюти, але для початку вам важливо поступово вибудовувати власне інфополе та сфокусувати увагу. Ми вирішили зібрати для вас перелік корисних ресурсів, з яких ви зможете дізнаватися останні новини про блокчейн індустрію, поглиблювати ваші знання та слідувати за актуальним трендом.

Ми розділили цей перелік на наступні групи: лідери думок, ютубери, агрегатори новин про стартапи, криптовалютні ЗМІ та сайти з навчальними матеріалами. Звичайно, можна знайти сотні чи навіть тисячі подібних ресурсів, але ми виокремили лише ті, що самі читаємо та вважаємо корисними для початківців. 

Лідери думок в криптовалютному світі

Тут ми зібрали впливових людей, що безпосередньо оперують в криптовалютному просторі, є власниками чи причетні до створення найбільших крипто-проектів. Достатньо підписатися на них у Твіттері та дивитися в якому напрямку вони думають, на що звертають увагу, яке їх подальше бачення майбутнього індустрії в цілому. 

Відеоблогери на YouTube

Багато людей не люблять читати, а віддають перевагу відеороликам. У криптопросторі дуже багато блогерів шахраїв, аматорів та скамерів – вони накручують свої соціальні мережі, дурять користувачів, обіцяють надприбутки. Тут ми зібрали трьох відеоблогерів, яких ми особисто знаємо та впевнені в якості їх контенту. Вони розказують про ринок загалом, висвітлюють актуальні новини та тренди, діляться з аудиторією своїми думками щодо майбутнього сфери.

Агрегатори новин та “легких” аналітичних матеріалів

Існує більше десятків тисяч різних блокчейн-проектів, компаній, бірж, гаманців тощо. Дуже важко слідкувати за всіма ними та тримати руку на пульсі. Саме тому користуються популярністю агрегатори новин, що висвітлюють лише найактуальніші та важливі для сприйняття. Зазвичай, їх формат подачі інформації дуже легко сприймається, адже складається з короткого заголовка, стислої подачі самої новини та зрозумілого візуалу.

Вони часто діляться з аудиторією “легкою” аналітикою, що допоможе в пошуку нових можливостей та розуміння тренду. Легка аналітика подається у вигляді інфографік, де можна побачити які монети знецінені, як змінюється попит на той чи інший актив, до яких проект прикута увага світової крипто-спільноти.

Також вони організовують АМААМА - (Ask me anything – спитай мене що завгодно) – це інтерв’ю з членом чи членами команди крипто-проекту. АМА сесія використовується як маркетинговий хід з метою підвищення лояльності аудиторії до проекту. сесії з проектами, активно розвивають та взаємодіють зі своїми спільнотами читачів.

Провідні ЗМІ

Криптовалютні ЗМІ є аналогом звичних для нас сайтів новин. Вони публікують сотні статей кожного дня, переважно це великі статті на тисячі слів. Вони детально розжовують кожну новину у публіцистичному стилі. Переважна більшість якісних криптовалютних ЗМІ звичайно англійською мовою. Ви зможете краще розуміти індустрію після того, як прочитаєте сотні подібних статей, адже ви засвоїте специфічну термінологію, підвищите рівень володіння англійською мовою та навчитеся самі виокремлювати корисну інформацію від інфошуму.

Сайти з освітніми та навчальними матеріалами

Найбільші криптопроекти та біржі зацікавленні залучати більше трафіку та нових користувачів на свої платформи. Саме тому вони публікують власні освітні матеріали, що допомагають новачкам заглибитися у сферу криптовалюти. Але тут варто зауважити, що кожен такий проект переслідує власні комерційні потреби, а значить буде подавати інформацію так, щоб підвищувати лояльність саме до свого бренду. Дуже важливо читати подібні матеріали та критично їх осмислювати. 

Ми зібрали 4 основні сайти з освітніми матеріалами від провідних криптокомпаній. Переважна більшість контенту англійською мовою, але подекуди можна знайти й перекладені статті. Якщо вам важко сприймати інформацію – ми радимо користуватися гугл-перекладачем. 

Команда ЦеКрипто сподівається, що ця інформація буде корисною для вас. Початківцю в крипті дуже важко зорієнтуватися, зрозуміти що читати та за ким стежити. Використання цього списку суттєву звужує ваш фокус та суттєво зменшує інфошум. Не обов’язково читати чи дивитися всі матеріали з цього списку – оберіть лише ті, що вам дійсно подобаються.

Якщо ви вирішили поринути у світ криптовалют та здобути нову спеціалізацію, вам необхідно мати ряд базових інструментів, що допоможуть вам у майбутньому

Якщо ви вирішили поринути у світ криптовалют та здобути нову спеціалізацію, вам необхідно мати ряд базових інструментів, що допоможуть вам у майбутньому. Криптовалютна індустрія – глобалізована. З власного досвіду можемо сказати, що знання англійської мови є основним інструментом. Біржі, гаманці, проекти та продукти, переважна більшість джерел актуальної та корисної інформації використовують англійську мову як універсальну та зрозумілу усьому світу. Звичайно, найбільші проекти намагаються локалізувати свої продукти, але, все ж для більшого комфорту, краще мати базові знання англійської мови або хоча б вміти ефективно користуватися гугл перекладачем

До пізнання крипто-світу треба ставитися як до опанування нової спеціалізації (професії). Більшість часу ви будете проводити онлайн, саме тому вам просто необхідно мати комп’ютер (ноутбук) з доступом в інтернет. Для більшого комфорту та цифрової безпеки варто відокремити особисте/професійне життя від криптовалютного. Рекомендується придбати окремий номер телефону (наприклад, eSim через Monobank) для подальших реєстрацій, проходження верифікацій тощо. 

Варто почати зі створення окремої пошти Gmail, на яку встановити двофакторну аутентифікацію. Необхідно створити та заповнити акаунти в наступних соціальних мережах:

Більшість компаній і проектів у крипто-просторі змушені дотримуватися певних законів і правил регулювання ринку. Біржі, деякі проекти та обмінники збирають дані про своїх користувачів з метою дотримання норм, збільшення лімітів на операції, розширення спектра дій, запобігання створенню багатьох облікових записів однією особою. Існує процедура проходження КУС (Know your customer – “Знай свого клієнта”)KYC - процедура KYC (від англ. Know Your Customer – «знай свого клієнта») зобов’язує всі фінансові організації, зокрема біржі криптовалют, ідентифікувати та верифікувати особистість кожного клієнта. Ця процедура не є всюди обов’язковою. Але краще бути готовим до її проходження. Вам знадобиться ваш дійсний закордонний паспорт (або водійське посвідчення), селфі фото, селфі з паспортом, виписка  рахунку з банку (або квитанція) англійською мовою та терміном не більше 3 місяців. Цих документів зазвичай достатньо для проходження КУС, варто мати їх під рукою. Ми більш детально розберемо процедуру КУС в окремій статті.

Попри те,  якою операційною системою ви користуєтеся (Windows, Mac чи Linux), вам варто встановити Google Chrome браузер. Через його популярність, більшість крипто-проектів в першу чергу створюють свої продукти на базі чи з урахуванням специфіки Google Chrome. Наступними кроками буде створення гаманця Metamask та аккаунту на Binance. Metamask та Binance закривають майже всі потреби початківців. Ми розкажемо як створювати гаманець та реєструватися на біржі в більш детальних інструкціях.

Останнім, але не менш важливим, є створення власного переліку ресурсів та джерел, звідки можна отримувати корисну інформацію. Як приклад, ми створили для вас свій – Корисні ресурси та джерела інформації для початківців.

Перерахованих вище інструментів має вистачити на перших етапах.

DCA (англ. Dollar cost averaging) – це інвестиційна стратегія, що спрямована на зменшення впливу волатильності при купівлі крипто-активів.

DCA (англ. Dollar cost averaging) – це інвестиційна стратегія, що спрямована на зменшення впливу волатильності при купівлі крипто-активів. Ця стратегія передбачає купівлю бажаного активу з регулярною частотою на частину заздалегідь виділеної суми коштів. 

Що це означає? Наприклад, ви маєте суму, яку ви хочете вкласти в криптовалюти, але ви не знаєте, якою є ідеальна точка входу в активІдеальна точка входу в актив - найбільш приваблива ціна активу, за якою купивши актив, ви з великою ймовірністю отримаєте прибуток. Розбиваємо нашу суму (наприклад, $1200 USD) на 12 місяців і ділимо на 4 тижні. Отже, ви можете вкладати по $25 доларів в криптовалюту щотижня незалежно від курсу обраного активу. Ця стратегія дозволить вам протягом року купити певну кількість крипто-активу з усередненою ціною. Більш того, якщо ви бачите, що ціна вашого криптоактиву різко виросла, скажімо через 4 місяці, ви вільні зафіксувати прибутки та відкоригувати свою стратегію, залежно від стану ринку. Ця стратегія перш за все вберігає початківців, що хочуть інвестувати в криптовалюти, але не знають коли і за якими цінами краще купляти той чи інший криптоактив. 

У цьому стратегія позитивно впливає на психологічний стан. Адже ви не закинули всі свої гроші одразу і не слідкуєте щохвилини за курсом вашого активу. Якщо ринок почав падати – у вас ще багато покупок попереду за більш вигідними цінами. До речі, на цьому ресурсі ви можете перевірити історичну дохідність цієї стратегії – dcabtc.com.

Більш того, вам не треба кожен раз в один і той самий час заходити і вручну купувати актив. Багато бірж та гаманців розробили спеціальний інструмент, що допомагає автоматизувати процес. Наприклад, Binance надає можливість своїм користувачам налаштувати план автоматичного інвестування в будь-який актив з запропонованих. Більш того, ви можете одночасно тримати стейблкоїни на “балансі безстрокових заощаджень”* та використовувати ці самі стейблкоїни для автоматичної купівлі криптовалюти. На скріншоті знизу представлена DCA стратегія на прикладі, що ми розглянули раніше, за допомогою використання плану автоматичного інвестування в BTC.

Багатьом з вас здається, що така стратегія є довготривалою та не принесе надприбутків. Це так. Мета цієї стратегії зменшити ризики купити переоцінену криптовалюту через згладжування ціни та зекономити ваш час і нерви. Якщо зважати на цикли ринку крипто-активів, то ця стратегія є виграшною в довгостроковому контексті. І останній, але не менш важливий нюанс цієї стратегії, НЕ ЗАБУВАЙТЕ ФІКСУВАТИ ПРИБУТОК! Пам’ятайте про таке поняття, як ФОМОФОМО - (англ. FOMO — «Fear of missing out») — синдром втрачених можливостей. Нав’язливий страх пропустити гарну можливість або недоотримати прибутки.. Цей психологічний стан може затуманити розум кожного початківця, що може обернутися для нього тотальним провалом.