Лайфхаки: Мультиакінг, eSim, Телеграм, Твіттер, Email

Як ми вже писали в попередній статті “Що необхідно мати для початку?”, ми рекомендуємо для більшого комфорту та цифрової безпеки відокремити особисте/професійне життя від криптовалютного. Для цього вам знадобиться створити окремий Телеграм акаунт, Твіттер, Пошту та тому подібне. 

Ба більше, вам стануть у пригоді ці знання, якщо ви захочете займатися мультиакінгом. МультиакінгМультиакінг - діяльність зі створення та адміністрування великої кількості акаунтів в соціальних мережах з метою збільшення шансів отримати винагороду в конкурсах, вайтліст в токен сейл проекту, вайтліст для мінту НФТ тощо. Простими словами — ви реєструєтеся в конкурсах, лотереях, розіграшах не з єдиного свого персонального акаунту, а реєструєте безліч “фейкових” акаунтів, що збільшує ваші шанси на успіх. значно підвищить ваші шанси виграти в гівевеях, АМА, інших конкурсах та отримати шанс проінвестувати в проекти на ранніх стадіях. В цій статті ми розкажемо основні моменти та дамо поради базовані на особистому досвіді.

Де купити сімку (сім-карту / окремий номер телефону)

eSim

Ми рекомендуємо придбати окремий номер телефону для подальших реєстрацій, проходження верифікацій тощо. Простим способом є купівля eSim номера через Monobank. Вам достатньо один раз сплатити абонплату і номер буде активним протягом року. Приберіть автоматичне поповнення рахунку. Якщо ви захочете подовжити термін дії номеру телефону, рекомендуємо поповнити рахунок за 1 місяць  до кінця терміну дії номера.

Фізична сім-карта будь-якого оператора

Якщо ви хочете мати доступ до номера телефону, то вам підійде купівля звичайної фізичної сім-карти. Недоліком порівняно з eSim є те, що ви можете випадково загубити фізичну сім-карту. Так само, як і з eSim, вам доведеться активувати карту, поповнити 1 раз, наступне поповнення не пізніше 12 місяців з дня активації (але все залежить від умов, перевіряйте термін дії номера телефону – вони можуть різнитися від оператора до оператора)

Сервіси віртуальних номерів для одержання СМС-верифікацій

Для одноразових операцій (верифікацій номера телефону за допомогою СМС) вам можуть стати у пригоді спеціальні сервіси, що володіють сотнями тисяч номерів та продають послуги отримання СМС повідомлень. 

ВАЖЛИВО зазначити, що подібні сервіси варто використовувати коли вам потрібно отримати СМС-верифікацію на номер телефону лише 1 раз! Адже сервіси не закріплюють за користувачем номер телефону, а дають новий номер при кожній верифікації. Подібні верифікації будуть корисними у мультиакінгу, де вам треба створити сотні телеграм акаунтів, чи твіттер акаунтів, чи пошт, і важливим аспектом є мінімізація витрат та простота.

Подібних сервісів досить багато, ціни різняться від країни оператора зв’язку, типу соціальної мережі акаунт, в якій треба верифікувати тощо. Достатньо просто загуглити [SMS activate] і гугл видасть вам безліч подібних сервісів. 

Створення електронної пошти, email

Ми впевнені, що всі ви вже створювали електронну пошту, і напевно навіть не одну. Тому технічних інструкцій тут не буде, а будуть лише поради. 

  1. Захистіть свою персональну та робочу пошти двофакторною. Важливо, щоб ці пошти не були одна з одною пов’язаними, щоб зловмисники не змогли отримати доступ до однієї пошти через іншу.
  2. Віддавайте перевагу Google Mail (Gmail). Більшість проектів у своїх конкурсах, баунті-програмах, розіграшах вайтлістів вимагають від користувачів заповнювати гугл-форми саме через авторизацію за допомогою Gmail. 
  3. Google також бореться з мультиакінгом та не дозволяє користувачу з одного пристрою/IP-адреси створювати безмежну кількість пошт. Ви можете обійти це за допомогою безлічі інструментів: VPN / Проксі / підтвердженнями за допомогою СМС-активаторів / тощо.
  4. Якщо вам важлива ваша конфіденційність — користуйтеся поштою ProtonMail. Також ProtonMail дозволяє створювати велику кількість поштових акаунтів. 

Створення Телеграм акаунтів

Створення акаунту Телеграм досить просто – необхідно лише підтвердити номер телефону через отримане СМС повідомлення. Також наполегливо радимо захистити ваш ОСОБИСТИЙ та РОБОЧИЙ акаунти двофакторною верифікацією. 

Додаток Телеграм на смартфон дозволяє одночасно мати 3 акаунти. Якщо ви хочете використовувати понад три акаунти, ви можете встановити інші додатки (аналогічні Телеграм-клієнти), що підтримують інфраструктуру Телеграм – Nicegram, BGram, Telegraph та інші.

На ПК радимо завантажувати Telegram Portable (портативна версія телеграм). Перевагою є те, що у вас немає обмежень за кількістю акаунтів. Для кожного акаунту ви встановлюєте окремий Telegram Portable.

Телеграм акаунти стануть вам у пригоді для участі в АМА сесіях. Адже, коли ви ставите питання з 10 акаунтів, а не з 1 особистого, то ваші шанси отримати виграш збільшуються у рази. Також проекти можуть вимагати від учасників баунті, розіграшів, конкурсів підписки на їх Телеграм канал чи вступ до чату. 

Важливо зазначити, що Телеграм не любить зловживання мультиакаунтами. Якщо система побачить підозрілу активність (50+ телеграм акаунтів запущені одночасно з 1 пристрою), то є ризик отримати бан на всі акаунти. Тому ми радимо не зловживати цим, або ж користуватися проксі та різними програмами, що допоможуть приховати слід кожного з акаунтів. 

Створення Твіттер акаунтів

Для реєстрації у Твіттер вам знадобиться електронна пошта та СМС-верифікація (не завжди). Процес реєстрації досить простий та інтуїтивний.

Твіттер акаунти стануть вам у пригоді для участі у конкурсах, баунті, розіграшах тощо. Часто проекти роблять обов’язковою умовою підписку на їх Твіттер, репост, лайк, коментар. 

Твіттер дуже активно бореться з мультиакінгом, а їхня техпідтримка майже ніколи не відповідає. Саме тому, краще не зловживати та створити не більше 5 акаунтів. У випадку, якщо ви хочете понад 5 акаунтів – краще як слід вивчити питання як це зробити максимально ефективно та безпечно, щоб ви не отримали бан на всі акаунти.

Також важливо створити вигляд, що ваші твіттер акаунти – не боти/мульти, а дійсно справжні люди. Для цього, дотримуйтесь наступних порад:

Загалом, в цій статті ми описали основні інструменти, що вам стануть у пригоді. Також вам можуть знадобитися Discord / Medium / Facebook акаунти. Логіка реєстрації та нюанси, на які слід звертати увагу, у всіх досить схожі. Наприкінці хочемо нагадати важливі поради: 

Що таке крипто-аірдроп (ейрдроп)?

Аірдроп в криптовалютному бізнесі — це маркетинговий хід, який передбачає надсилання монет або токенів поточним або потенційним користувачам, щоб підвищити обізнаність про нову віртуальну валюту. Іноді треба виконати якісь дії, після виконання яких ви зможете отримати винагороду, наприклад, підписатися на акаунти проекту в соціальній мережі та поділитися їх публікаціями.

Оскільки, кількість нових монет постійно зростає, інвесторам і трейдерам складно відстежувати нові проекти. Таким чином, деякі криптопроекти пропонують аірдропи, щоб підвищити обізнаність. Всім подобається «халява», тому шахраї цим часто користуються. Ви завжди повинні проводити власне дослідження DYORDYOR - (Do Your Own Research – Проведіть власне дослідження) – дуже розповсюджена фраза у світі криптовалют, яка нагадує, що ніколи не можна сліпо довіряти будь-якій інформації або інвестиційним порадам. Кожна особа має приймати власні рішення, попередньо зваживши всю інформацію та усвідомивши всі ризики. перед реєстрацією в будь-якому аірдропі, особливо коли вам потрібно підключити свій гаманець до вебсайту.

Існують різні типи аірдропів, але зазвичай вони складаються з невеликої кількості криптовалюти, що розподіляється на декілька гаманців  (зазвичай, на блокчейнах Ethereum або BNB Chain). Існують також проекти, які роздають NFT замість звичайної крипти, але ця практика є менш поширеною.

Деякі проекти розподіляють монети без специфічних умов, в той час, як інші проекти закликають користувачів виконати певні завдання, перш ніж отримати нагороду. Ці завдання часто включають підписку на акаунти в соціальних мережах, розсилку новин або зберігання мінімальної кількості монет у вашому гаманці. Проте, отримання токенів з аірдропу не є гарантованим. 

Крім стандартного аірдропу, який просто переказує криптовалюту на декілька гаманців, є кілька інших типів:

Аірдропи дозволяють проектам привернути увагу публіки та набрати обертів. Для інвесторів це хороший спосіб для розширення свого портфеля шляхом отримання перспективних безкоштовних монет. Однак шахрайських аірдропів, можливо, навіть більше, ніж справжніх, тому будьте обережні та обов’язково проводьте власне дослідження, перш ніж брати у них участь.

10 найактуальніших способів заробітку в сфері криптовалют

У зв’язку з великим темпом розвитку крипто-індустрії та зростанням кількості її секторів, ми вирішили зробити добірку найактуальніших можливостей заробітку у крипті. Загалом існує безліч способів заробітку у криптосфері та постійно з’являються нові. Їх можна умовно поділити на ті, які не потребують початкового капіталу та ті, що потребують.

5 способів заробітку в криптосфері, які не потребують початкових фінансових вкладень

1. Знайти роботу в крипто-індустрії

Сфера криптовалют налічує безліч компаній, проектів та стартапів, які знаходяться в постійному пошуку співробітників різних кваліфікацій по всьому світу. Очевидними перевагами є те, що в більшості випадків заробітна плата перевищує заробітну плату з реального сектору; оплата відбувається напряму в криптовалюті; а також, у деяких випадках ви зможете мати унікальний доступ до токенів потенційно перспективних проектів.

2. Giveaways: ейрдропи, баунті та ами

Криптопроекти піклуються про створення власного ком’юніті (спільноти) та його подальшу лояльність до проекту. Саме тому розповсюдженою практикою є проведення різного роду конкурсів, баунті, ейрдропів та АМА сесій. Це все вимагає від комьюніті простих дій: репости, лайки, написання відгуків, комунікація у чаті, реєстрації тощо. Натомість, проект заохочує учасників виграшем у власній криптовалюті чи стейблкоїнах. Але варто вміти відбирати дійсно прибуткові конкурси, щоб не згаяти даремно час. Саме тому ми підготували інструкції про те, де знаходити та як брати участь в АМА та гівевейях.

3. Play to earn (P2E) – грай щоб заробити

Play-to-Earn (P2E) – це новий спосіб заробітку у відеоіграх, в яких геймери можуть заробляти криптовалюти та NFT-токени. Деякі P2E ігри вимагають від гравців купівлі їх криптовалюти, щоб мати змогу грати. Але тут треба звернути увагу на ті проекти, що потребують лише вашого часу та бажання грати, а також на ті проекти, що не мають токена. Більшість блокчейн-ігор дарують своїм раннім користувачам криптовалюту безплатно коли вони виходять на ринок. 

4. Амбасадорські програми

Амбасадорські програми також націлені на розширення спільноти проекту. У разі амбасадорства, ви стаєте «ніби представником» проекту. Ви взаємодієте з аудиторією та дієте з метою зростання популярності проекту, в якому ви є амбасадором. Ви можете перекладати контент, займатися креативністю, організовувати оффлайн зустрічі, слідкувати за чатом проекту тощо. Цей спосіб заробітку є своєрідним міксом між повноцінною роботою та участю в баунті програмах. 

5. Продаж аккаунтів, реєстрацій та whitelists (білі списки)

Цей спосіб стосується токен сейлів проектів, про які ми поговоримо трохи нижче у цій статті. Навколо найкращих проектів, що збираються скоро запустити свій токен, зазвичай наростає хайп. Проект має на меті публічно продати певну кількість токенів, але охочих купити в десятки, а то й сотні разів більше, ніж виділених алокаційАлокація - найчастіше використовується як позначення допустимо можливої суми інвестицій в певний проект для однієї особи.. Саме тому проекти вирішують розігрувати ці алокації чи проводити сейл на платформі з лотерейною (чи кваліфікаційною системою), щоб відібрати інвесторів. Якщо ви виграли таку можливість інвестувати, але не маєте коштів – ви можете продати «саму лише можливість» іншій людині. Як знаходити хайпові проекти та реєструватися в їх токен сейли ми розкажемо в окремій статті. 

5 способів заробітку в криптосфері, які потребують початкових фінансових вкладень

6. Ноди та тестнети

Перед тим, як випустити криптостартап у великий світ, розробники перевіряють його працездатність через запуск тестнету (тестової мережі), що дозволяє без втрат виявити та усунути можливі недоліки. Після успішного проходження тестнету проект запускає мейнет (основну мережу) та власний токен. В найкращому випадку проект нагороджує своїми токенами тих, хто тримав ноди та підтримував тестнет. Для того, щоб підняти ноду необхідні мінімальні технічні навички та певний бюджет для оренди хмарних сховищ (серверів). В окремій статті ми розберемо ази підняття нод.

7. Токен сейли – ICO/IEO/IDO

Ні для кого не секрет, що найкращі інвестиції — це інвестиції у проекти на ранніх стадіях, по суті це венчурне інвестування. Крім закритих приватних раундів для фондів, проекти проводять токен сейли (крауд-сейли/публічні продажі ‒ ICO/IEO/IDO) з вигідними умовами. Робиться це з метою залучення коштів, але також нарощується ком’юніті та зростає популярність проекту. Після лістингу на біржі, якщо ринок переоцінив ціну проекту, а отже вона суттєво вища за ціну вашої покупки – можна фіксувати профіт). Але, знову ж таки, не все так просто, треба розбиратися як аналізувати проекти та на яких платформах дійсно безпечно брати участь у токен сейлах. Про це – тут.

8. Трейдинг

Простими словами, трейдинг ‒ це купити актив дешевше і продати його дорожче. Зазвичай, торгують на основі багатьох показників: ліквідність, потенціал проекту, новини та апдейти проекту, технічний аналіз тощо. Не рекомендується бездумно торгувати «бо все росте» («або все падає») та категорично забороняється ставитися до трейдингу як до гри. Трейдер ‒ це професія, яку здобувають роками досвіду. Про трейдинг ми будемо більш детально говорити разом з нашими партнерами в окремому розділі.

9. Інвестування

Загалом, інвестування, так само як і трейдинг, передбачає купівлю та продаж активу. Але інвестування відрізняється горизонтом планування стратегії, зазвичай, це роки.  Під час інвестування застосовується ряд стратегій з метою хеджування ризиків, усереднення ціни купівлі актива (стратегія DCA). Під час інвестування ви не просто купуєте актив і очікуєте поки він виросте, ви також можете його використовувати для отримання пасивних прибутків ‒ стейкінг, депозитування, нарахування дивідендів тощо. До інвестування необхідно підходити ще ретельніше та відповідальніше, ніж до трейдингу.

10. Депозити та стейкінг

Більшість криптовалют можна класти на депозит централізованих бірж (таких, як Binance) під певний річний відсоток. Так само як у традиційному банку є плаваючі та фіксовані депозити. Наприклад, на Binance можна покласти стейблкоїни BUSD чи USDT (аналоги американського долара) під 10% річних, а BNB (біржовий токен Binance) під 0.35%. Також можна стейкати криптовалюту, як на біржі, так і поза її межами. Стейкінг в більшості випадків допомагає підтримувати роботу Proof-of-Stake в проекті, а на заміну проект виділяє емісійні токени в якості нагороди своїм стейкерам. Що депозити, що стейкінг є пасивними засобами заробляти у криптосфері, але необхідно ретельно обрати біржу та проект якому ви довіряєте.

У статті ми поверхнево розглянули основні способи заробітку в криптосфері, якими може займатися кожен. Більш детально кожен спосіб буде розглянуто окремо. Насправді, існує набагато більше способів заробітку в крипті, але всі вони будуть вимагати кращої компетенції ‒ майнінг, фармінг, лендінг, складні операції та спекуляції, алго-трейдинг тощо. На завершення хочемо нагадати, що багато способів заробітку в крипті ‒ це високоризикові операції, саме тому завжди необхідно ретельно зважувати кожен крок.