Що таке мультиакінг та що для цього потрібно?

МультиакінгМультиакінг - діяльність зі створення та адміністрування великої кількості акаунтів в соціальних мережах з метою збільшення шансів отримати винагороду в конкурсах, вайтліст в токен сейл проекту, вайтліст для мінту НФТ тощо. Простими словами — ви реєструєтеся в конкурсах, лотереях, розіграшах не з єдиного свого персонального акаунту, а реєструєте безліч “фейкових” акаунтів, що збільшує ваші шанси на успіх. — це у своєрідна афера, завдяки якій ми підвищуємо свої шанси на отримання винагороди від проєкту. Зазвичай це токени або вайтлістВайтліст - (перекладається як “білий список”) означає список людей, що допущені до інвестування в проект. Через великий попит та обмежену кількість місць для інвестування, проект обирають серед сотень тисяч людей певну кількість яких заносять в білий список = ПРАВО інвестувати = доступ до публічного продажу монет. до якоїсь події (токенсейлуТокенсейл - (продаж токенів) часто використовується як синонім до ICO/IDO/IEO означає первинну пропозицію токена криптовалюти для продажу до лістингу на біржі., мінту NFT і т.д.). У цій статті ми розглянемо:

Переваги та недоліки мультиакінгу

Будемо відвертими: переваг дуже багато та вони перекривають усі наявні недоліки, але все ж таки варто розглянути дві сторони медалі.

Переваги:

Недоліки:

Що потрібно для ферми мультиаків?

У кожного з нас різна мета створення ферми, але здебільшого це участь в різних тестнетах, за які у майбутньому, можливо, дадуть дроп. І тут постає питання — що для цього потрібно, якщо у кожного проєкту свої умови? Давайте по порядку::

Які антидетект браузери можна використовувати для мультиакінгу?

Антидетект браузер – це дуже важлива річ у нашій справі, фундамент, база, основа мультиакінгу. Звичайно, іноді можна обійтися і без нього, просто скориставшись проксі. Але в більшості випадків це вкрай ненадійне рішення, яке може спровокувати блокування акаунтів.

Самі антидетект браузери — це схожі на добре відомі нам Chrome, Opera або інші, але з однією важливою відмінністю: в антидетект браузерах ви можете створювати окремі акаунти для кожної вкладки. Звичайно, Chrome теж дозволяє створювати різні профілі. Але проблема в тому, що він не змінює ключі користувача, а отже ризик “спалитися” зі своєю фермою небезпечно високий. А ось антидетект браузери створюють з кожного вашого профілю унікальний акаунт, який можна використовувати для мультиакаунта.

Ще є безплатний варіант, що дозволяє самостійно створити свої антидетект браузери за допомогою профілів в Chrome та спеціального розширення. Однак даний спосіб не завжди зручний, тому вирішувати вам: використовувати готові антидетект браузери або ж зробити їх самостійно.

Проксі для мультиакінгу

Найголовнішим в мультиакінгу безперечно є проксі, завдяки яким ми й можемо виконувати нашу роботу без переживань, що нас заблокують. Всі сучасні платформи, які проводять розіграші місць в вайтліст, як-от Premint або Gleam, мають величезний спектр інструментів по боротьбі з мультиакаунтами. Найголовніший — перевірка хешу IP адреси.

І як раз для того, щоб вас не забанили за ознакою однакової IP адреси, потрібно використовувати проксі. Проксі — це буферний пристрій, який дозволяє користувачеві підключатися до серверів не напряму. Щоб було зрозуміліше краще розглянути приклад. Припустимо, ви хочете зайти на якийсь сайт, але не зі своєї IP адреси. При звичайному підключенні це просто неможливо, зате якщо ви будете підключатися через проксі, то для сервера, до якого ви підключаєтесь, ваш IP змінюється на IP проксі.

Загалом, рекомендуємо купувати ipv4 проксі, або хоча б shared ipv4. Перші — найнадійніші, тому що ви отримуєте свої персональні сервери, через які ТІЛЬКИ ви будете підключатись до сайтів.

shared ipv4 — це ті ж самі проксі, але використовувати їх будете не тільки ви, а й ще 2-3 людини, що не дуже класно. Адже кожен з них може зареєструватись на якомусь сайті або у розіграші раніше, ніж ви, та вас туди не впустить і ви втратите можливість щось отримати. 

Де купувати акаунти для мультиакінгу?

Twitter, Discord та інше

Майже в будь-якому проекті потрібна хоч одна соцмережа, це може бути Telegram, Discord, Twitter, або просто пошта. Щодо пошт, то найкраще використовувати Gmail, тому що можливо буде потрібно заповнювати Google Forms. Варто також розуміти, що є велика ймовірність бану пошти, проте її доволі швидко можна відновити. 

Перейдемо до соціальних мереж, які нам будуть дуже потрібні. Після покупки таких акаунтів вам потрібно залогінитись у них через свій антидетект браузер в окремих профілях з проксі, які ви для цього вже підготували. Якщо ви будете використовувати куплені акаунти без проксі, майже зі 100% ймовірністю їх забанять, тому будьте уважні. Після того авторизації ви можете змінити ніки, щоб в усіх мережах вони були +- однакові (можна використовувати генератор імен).

Номери телефонів

Іноді нам потрібні будуть й номери телефонів, наприклад, якщо ви захочете реєструвати пошти та інші акаунти самостійно або просто треба буде підтвердження номера телефону. Так, ви можете використати свій основний номер на 5 аккаунтів Gmail, але краще купити номери, які для цього призначені.

Швидше за все, номери  потрібні будуть дуже рідко. Купувати окремі сім-карти, звичайно, можна, але потрібно врахувати, що це вкрай незручно і займає багато часу. Набагато простіше скористатися разовою активацією за номером, тим більше це не так вже й дорого.

Якщо вам потрібно підтверджувати на якомусь певному сайті номер не один раз, а відразу багато протягом якогось часу, то спеціально для цього деякі платформи передбачають оренду номера.

Сайти SMS активатори:

Де взяти KYC для мультиаків?

Якщо ви вже зареєстрували собі акаунт на біржі, то знаєте що таке KYC. KYC (know your customer) — це обов’язкова перевірка персональних даних клієнта, зазвичай з боку фінансового інституту. В рамках процедури використовуються документи, що підтверджують особу клієнта, наприклад, паспорт, id-картка, посвідчення водія та ін.

Але є такі проєкти або роздачі, де обов’язковою умовою є пройдена верифікація. Таке зустрічається дуже рідко, але ви маєте знати, що є така ймовірність. Звичайно, можна попросити своїх знайомих та друзів, щоб вони пройшли верифікацію. Але набагато простіше її придбати на ОТС платформах.

Абуз нод

Всі знають що таке ноди, а хто не знає, можете прочитати цю статтю (Що таке ноди?). Так, їх також можна абузити та це не дуже важко. 

Для початку вам потрібно купити сервери, на які будете встановлювати саму ноду. Є дуже багато сервісів, на яких ви зможете придбати сервери різних типів та з різними характеристиками. Серед них можу виділити такі як: 

Після того, як ви придбали сервери, просто додаєте їх в putty або інший клієнт, та поступово заходите на кожен з них і встановлюєте ноду по гайду.

Завдяки цим простим діям ми підвищуємо свої шанси при виборі валідаторів до тестнету та кількість ревардів на свої гаманці. 

Як створити ферму акаунтів?

Варіантів як створити ферму дуже багато: є затратні, але якісні, та є дешеві, але не надійні.

Щоб створити дешеву ферму акаунтів нам лише потрібен браузер Firefox, проксі, та номери телефонів. А для того, щоб зробити доволі якісну ферму нам вже потрібно дещо більше грошей. Адже потрібно буде придбати антидетект браузер, проксі, та акаунти різних соціальних мереж.

Але для початку ми повинні створити таблицю, в яку у майбутньому будемо зберігати сід-фрази різних гаманців, логіни, паролі, та багато чого іншого. Також, не забувайте, що потрібно буде вести облік проєктів в яких ви брали участь.

Коли ви почнете це все створювати, будьте уважні та усе робіть один по одному. Один акаунт, пошта, та гаманець на один проксі. Якщо ви ввійдете в один акаунт з різних ip, велика ймовірність що його заблокують.

Нічого не плутайте та записуйте, який акаунт на якому проксі!

Коли ви почнете створювати гаманці, у вас буде вибір: створювати їх самому або створити за допомогою софту, що є не цілком безпечним варіантом. Так, є сайт який автоматично може створити багато гаманців за один клік, його назва — cointool.app. Але краще робити самому, щоб у майбутньому не було проблем.

Після того як ви виконали всі кроки, можете починати шукати проєкти, які вас можуть зацікавити, та можливо в яких є гарантовані нагороди. Не забувайте робити DYOR, та читати якомога більше про цей проєкт. Дивіться інвесторів, яка основна мета проєкту, чи є власний токен, розмір ком’юніті та пул виділений на нагороди. Будьте уважні та працьовиті, завдяки цьому ви знайдете саме той проєкт, який обов’язково змінить ваше життя.

Лайфхаки: Мультиакінг, eSim, Телеграм, Твіттер, Email

Як ми вже писали в попередній статті “Що необхідно мати для початку?”, ми рекомендуємо для більшого комфорту та цифрової безпеки відокремити особисте/професійне життя від криптовалютного. Для цього вам знадобиться створити окремий Телеграм акаунт, Твіттер, Пошту та тому подібне. 

Ба більше, вам стануть у пригоді ці знання, якщо ви захочете займатися мультиакінгом. МультиакінгМультиакінг - діяльність зі створення та адміністрування великої кількості акаунтів в соціальних мережах з метою збільшення шансів отримати винагороду в конкурсах, вайтліст в токен сейл проекту, вайтліст для мінту НФТ тощо. Простими словами — ви реєструєтеся в конкурсах, лотереях, розіграшах не з єдиного свого персонального акаунту, а реєструєте безліч “фейкових” акаунтів, що збільшує ваші шанси на успіх. значно підвищить ваші шанси виграти в гівевеях, АМА, інших конкурсах та отримати шанс проінвестувати в проекти на ранніх стадіях. В цій статті ми розкажемо основні моменти та дамо поради базовані на особистому досвіді.

Де купити сімку (сім-карту / окремий номер телефону)

eSim

Ми рекомендуємо придбати окремий номер телефону для подальших реєстрацій, проходження верифікацій тощо. Простим способом є купівля eSim номера через Monobank. Вам достатньо один раз сплатити абонплату і номер буде активним протягом року. Приберіть автоматичне поповнення рахунку. Якщо ви захочете подовжити термін дії номеру телефону, рекомендуємо поповнити рахунок за 1 місяць  до кінця терміну дії номера.

Фізична сім-карта будь-якого оператора

Якщо ви хочете мати доступ до номера телефону, то вам підійде купівля звичайної фізичної сім-карти. Недоліком порівняно з eSim є те, що ви можете випадково загубити фізичну сім-карту. Так само, як і з eSim, вам доведеться активувати карту, поповнити 1 раз, наступне поповнення не пізніше 12 місяців з дня активації (але все залежить від умов, перевіряйте термін дії номера телефону – вони можуть різнитися від оператора до оператора)

Сервіси віртуальних номерів для одержання СМС-верифікацій

Для одноразових операцій (верифікацій номера телефону за допомогою СМС) вам можуть стати у пригоді спеціальні сервіси, що володіють сотнями тисяч номерів та продають послуги отримання СМС повідомлень. 

ВАЖЛИВО зазначити, що подібні сервіси варто використовувати коли вам потрібно отримати СМС-верифікацію на номер телефону лише 1 раз! Адже сервіси не закріплюють за користувачем номер телефону, а дають новий номер при кожній верифікації. Подібні верифікації будуть корисними у мультиакінгу, де вам треба створити сотні телеграм акаунтів, чи твіттер акаунтів, чи пошт, і важливим аспектом є мінімізація витрат та простота.

Подібних сервісів досить багато, ціни різняться від країни оператора зв’язку, типу соціальної мережі акаунт, в якій треба верифікувати тощо. Достатньо просто загуглити [SMS activate] і гугл видасть вам безліч подібних сервісів. 

Створення електронної пошти, email

Ми впевнені, що всі ви вже створювали електронну пошту, і напевно навіть не одну. Тому технічних інструкцій тут не буде, а будуть лише поради. 

 1. Захистіть свою персональну та робочу пошти двофакторною. Важливо, щоб ці пошти не були одна з одною пов’язаними, щоб зловмисники не змогли отримати доступ до однієї пошти через іншу.
 2. Віддавайте перевагу Google Mail (Gmail). Більшість проектів у своїх конкурсах, баунті-програмах, розіграшах вайтлістів вимагають від користувачів заповнювати гугл-форми саме через авторизацію за допомогою Gmail. 
 3. Google також бореться з мультиакінгом та не дозволяє користувачу з одного пристрою/IP-адреси створювати безмежну кількість пошт. Ви можете обійти це за допомогою безлічі інструментів: VPN / Проксі / підтвердженнями за допомогою СМС-активаторів / тощо.
 4. Якщо вам важлива ваша конфіденційність — користуйтеся поштою ProtonMail. Також ProtonMail дозволяє створювати велику кількість поштових акаунтів. 

Створення Телеграм акаунтів

Створення акаунту Телеграм досить просто – необхідно лише підтвердити номер телефону через отримане СМС повідомлення. Також наполегливо радимо захистити ваш ОСОБИСТИЙ та РОБОЧИЙ акаунти двофакторною верифікацією. 

Додаток Телеграм на смартфон дозволяє одночасно мати 3 акаунти. Якщо ви хочете використовувати понад три акаунти, ви можете встановити інші додатки (аналогічні Телеграм-клієнти), що підтримують інфраструктуру Телеграм – Nicegram, BGram, Telegraph та інші.

На ПК радимо завантажувати Telegram Portable (портативна версія телеграм). Перевагою є те, що у вас немає обмежень за кількістю акаунтів. Для кожного акаунту ви встановлюєте окремий Telegram Portable.

Телеграм акаунти стануть вам у пригоді для участі в АМА сесіях. Адже, коли ви ставите питання з 10 акаунтів, а не з 1 особистого, то ваші шанси отримати виграш збільшуються у рази. Також проекти можуть вимагати від учасників баунті, розіграшів, конкурсів підписки на їх Телеграм канал чи вступ до чату. 

Важливо зазначити, що Телеграм не любить зловживання мультиакаунтами. Якщо система побачить підозрілу активність (50+ телеграм акаунтів запущені одночасно з 1 пристрою), то є ризик отримати бан на всі акаунти. Тому ми радимо не зловживати цим, або ж користуватися проксі та різними програмами, що допоможуть приховати слід кожного з акаунтів. 

Створення Твіттер акаунтів

Для реєстрації у Твіттер вам знадобиться електронна пошта та СМС-верифікація (не завжди). Процес реєстрації досить простий та інтуїтивний.

Твіттер акаунти стануть вам у пригоді для участі у конкурсах, баунті, розіграшах тощо. Часто проекти роблять обов’язковою умовою підписку на їх Твіттер, репост, лайк, коментар. 

Твіттер дуже активно бореться з мультиакінгом, а їхня техпідтримка майже ніколи не відповідає. Саме тому, краще не зловживати та створити не більше 5 акаунтів. У випадку, якщо ви хочете понад 5 акаунтів – краще як слід вивчити питання як це зробити максимально ефективно та безпечно, щоб ви не отримали бан на всі акаунти.

Також важливо створити вигляд, що ваші твіттер акаунти – не боти/мульти, а дійсно справжні люди. Для цього, дотримуйтесь наступних порад:

Загалом, в цій статті ми описали основні інструменти, що вам стануть у пригоді. Також вам можуть знадобитися Discord / Medium / Facebook акаунти. Логіка реєстрації та нюанси, на які слід звертати увагу, у всіх досить схожі. Наприкінці хочемо нагадати важливі поради: 

Тестнети і як на них заробити

Види тестнетів і як на них заробити

Будь-який новостворений проєкт потребує детального тестування та пошуку недоліків у системі. Звичайні проєкти зазвичай наймають для цього Q/A тестувальників, однак ми ж говоримо про крипту – простір, в якому розробники надзвичайно тісно співпрацюють та спілкуються з майбутніми користувачами. У Web3-проєктів підхід більш відкритий: розробники залучають усіх майбутніх юзерів до тестування, щоб створити велике навантаження та знайти всі проблеми й, як то кажуть, баги.

Коли продукт чи сервіс знаходиться у бета-версії й активно тестується користувачами, це означає, що він функціонує в режимі тестнету (від англ. testnet – тестова мережа), тобто у тестовій мережі. Після завершення цього періоду зазвичай планують вихід продукту чи сервісу на ринок в основній мережі, яка також називається мейннетом (від англ. mainnet – основна, головна мережа).

Проєктам вигідно проводити публічні тестнети, оскільки вони допомагають без великих зусиль і затрат провести фундаментальне тестування. Доволі часто після повноцінного запуску команди вирішують нагородити активних користувачів-тестувальників, аби віддячити їм за внесок у розвиток проєкту. Нагороди можуть бути різними: від звичайного мерча проєкту до кількох тисяч доларів у токенах.

Інколи проєкти одразу заявляють, що всі учасники тестнету в майбутньому отримають нагороди (це називається Incentivized Testnet – у перекладі “тестнет зі стимулом”). Часом про нагороди нічого не йдеться, а подекуди юзерам влаштовують приємні сюрпризи. Однак трапляються й випадки, коли учасники можуть зовсім нічого не отримати. 

Загалом виділяють декілька типів тестнетів:

Далі поговоримо про кожний вид тестнету окремо. 

Звичайне тестування платформи

Найчастіше до такого виду тестнету долучаються DeFi-платформи, криптогаманці, децентралізовані біржі (DEX) та інші платформи, з якими юзери взаємодіють через сайт. Яскравим прикладом такого тестнету є проєкт UMEE. Все, що потрібно було зробити, – це приєднати криптогаманець до платформи, додати ліквідність за допомогою тестових токенів і повідомляти команду про знайдені баги. В результаті таких дій юзери отримали винагороду в розмірі від $70 до $300 в токенах $UMEE залежно від кількості витраченого на тестування часу. 

Ноди

Детальніше про це розповідали в минулій статті. Ноди потрібні для функціонування будь-якої PoS-мережі. Доволі часто тестнети, в яких потрібно встановлювати ноду, проводяться для відбору майбутніх валідаторів в основній мережі. Стати таким валідатором достатньо складно, адже для цього потрібно мати поглиблені знання в програмуванні. Але нерідко проєкти нагороджують юзерів, які просто долучились до активностей. Гарним прикладом є проєкт NYM, який нагородив юзерів токенами проєкту та пріоритетним доступом до ICO за те, що вони тримали ноду протягом тестнету.

Контент-мейкінг

Деякі проєкти створюють для тестнетів конкурси та різні градації завдань. Прикладом такого тестнету є проєкт KYVE. Для юзерів був створений лідерборд та велика кількість завдань: встановлення нод, репости у твіттері, створення відеогайдів та оглядів проєкту, мемів та статей. 

Де шукати актуальні тестнети? 

На просторах інтернету є багато інфлюенсерів та команд, які часто публікують цікаві та амбіційні проєкти, до яких можна залучитися та протестувати. До прикладу, ви можете стежити за телеграм-каналами наших партнерів, або ж зайнятися самостійним пошуком за допомогою вказаних нижче ресурсів.

Google

Звичайнісінький пошуковий запит на тему тестнетів якщо й не засипле вас вигідними можливостями, то хоча б вкаже дорогу до них. Здається, ще Конфуцій казав, що той, хто вміє гуглити, в крипті точно не пропаде. Спробуйте пошукові запити типу “live testnet crypto”, “public testnet launch”, “public testnet release” та інші.

Medium та Mirror.xyz

Обидві платформи створені для публікації текстових гайдів, прес-релізів, оглядів та інших видів текстового контенту. Зазвичай криптани заводять там власні блоги, де часто розповідають про можливості заробітку, в тому числі тестнети.

До речі, для більш точкового пошуку тестнетів саме на цих двох платформах можна використати цікаву фішку вже згаданого нами Google. Для цього просто додайте до свого пошукового запиту через пробіл наступну формулу:

site:адреса сайту

Профіт! Пан Гугл покаже вам лише публікації на конкретному ресурсі за заданими ключовими словами.

Twitter

Ви ж знаєте, що Твіттер – то святиня всіх, хто так чи інакше розпочинає працювати з криптою? Так отож, у цій соцмережі публікуються найсвіжіші новини та оновлення щодо тестнетів. Ну ви вже зрозуміли, за якими ключовими словами розгрібати результати пошукової видачі.

Скільки можна заробити на тестнетах? 

Це ду-у-у-уже залежить від самого проєкту. Якщо команді вдалося зібрати не один мільйон під час раунду чи раундів фінансування, є висока ймовірність, що вони не скупитимуться на нагороди для ранніх користувачів. Є й проєкти, які максимум готові нагородити користувачів OG ролями в Discord. В цілому ж на тестнетах можна заробити й $5, й $10, й $50, й набагато більше, але необхідно розуміти: на такі вигідні тестнети подекуди доведеться чекати кілька місяців, та й конкуренція між користувачами буде високою.

Чи варто брати участь у тестнетах, якщо далеко не всі проєкти дають винагороди? 

Однозначно так! З досвідом ви зможете краще розуміти, в яких проєктах краще брати участь, щоб отримати максимальну винагороду. Також слід розуміти, що в  крипті безоплатну працю над 20 проєктами може перекрити один тестнет, нагородивши вас десятками тисяч доларів.

хто такий амбасадор?

Амбасадор — це людина, яка займається просуванням проєкту в маси та його рекламою. Він може виконувати безліч функцій — контент-мейкінг, піар проєкту, адміністрування чатів, переклади текстів і багато іншого. В цій статті ми розглянемо наступні питання: 

Навіщо потрібні амбасадори?

Постає питання — навіщо платити юзерам за піар компанію, не завжди найкращої якості, коли б на ці кошти можна було б придбати рекламу, або залучити спеціалістів у цій сфері? Відповідей на це питання декілька: 

 1. Людина влаштована так, що вона з більшою ймовірністю придбає ту чи іншу криптовалюту, якщо їй порадить його близький друг, а не рандомнаРандомно - навмання реклама в інтернеті. Оскільки стати амбассадором може кожен, інфополе в якому будуть обговорювати проєкт збільшується. 
 2. Якщо в результаті проєкт дасть винагороду амбассадорам, то це також спрацює як маркетингових хід, і почнеться ефект “сарафанного радіо”.

Які функції виконують амбасадори?

Головною задачею амбасадора є просування проєкту. Це можна робити багатьма способами: 

Які потрібно мати навички, щоби стати амбасадором? 

Загалом, щоб стати амбасадором не потрібно мати особливих навичок. Потрібно бути товариським, креативним та амбітним. Але також виділяємо декілька основних пунктів, які допоможуть вам бути топовим амбасадором:

Як стати амбасадором?

Як правило, від звичайного учасника комьюніті проєкту, до його амбасадора дуже велика відстань. Цей напрям став досить конкурентним. Потрібно справді виділятися поміж інших охочих, створювати контент, допомагати іншим учасникам в чатах та просто приносити (або намагатися) користь для проєкту. Я виділяю наступні етапи, для того, щоб стати амбасадором:

 1. Знайомство з проєктом. Проводимо аналіз, вивчаємо технологію та знаходимо всю необхідну інформацію. Перекладаємо статті, створюємо меми, пишемо власні статті та спілкуємось з іншими учасниками — тобто проявляємо активність. Це дуже важливий етап, оскільки проєкти приділяють велику увагу вашій активності. 
 2. Заповнення форми амбасадора. Під час оголошення амбасадорської програми, як правило, проєкти потребують заповнення заявки (резюме). До цього потрібно ставитись максимально відповідально та описувати всі свої вміння. До прикладу, можна представити, що ви створюєте резюме для своєї майбутньої роботи. Потрібно вказати чітко що ви вмієте робити, яку вже користь принесли проєкту, прикріпити свої найкращі роботи і т.п. 

       2.1. Якщо не попадаємо в амбасадорську програму, то повторюємо етап 1, 2 знову.  

 1. Виконання ролі амбасадора. Це, як не дивно, найпростіший етап. Потрібно просто чітко виконувати всі завдання,  поставленні проєктом, продовжувати бути активним учасником комьюніті та тому подібне.

Нагороди

Нагородами найчастіше бувають: алокаціяАлокація - найчастіше використовується як позначення допустимо можливої суми інвестицій в певний проект для однієї особи. на токенсейл, токени проєкту, NFT, привілеї, стейблкоїни. Інколи проєкт відразу заявляє, що буде винагороджувати амбасадорів стейблкоїнами, інколи про нагороди мова зовсім не йде. Наприклад, проекти Moonbeam та Goldfinch не обіцяли величезних нагород, але за результатами роздали учасникам програми по декілька тисяч доларів у токенах. Але є й інша сторона, коли проєкти майже ніяк не винагороджують амбасадорів та вся робота була нанівець. Потрібно працювати над багатьма проєктами, і ви обов’язково виграєте свій “лайфчендж”. 

Перевірені криптоспільноти, що проводять АМА сесії

Ми вирішили допомогти початківцям та створили власний список криптоспільнот, які проводять АМААМА - (Ask me anything – спитай мене що завгодно) – це інтерв’ю з членом чи членами команди крипто-проекту. АМА сесія використовується як маркетинговий хід з метою підвищення лояльності аудиторії до проекту. сесії та де можна знаходити інформацію щодо актуальних АМА. Переважна більшість спільнот є англомовними. Також є російськомовні спільноти, та варто зауважити, що їх співзасновниками є українці.

Як ми обирали ці криптоспільноти?

СПІЛЬНОТА МОВА ТЕЛЕГРАМ ЧАТ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ ТВІТТЕР
CryptoDiffer Англійська посилання посилання посилання
TOP7ICO Англійська посилання посилання посилання
CryptoDep Англійська посилання посилання посилання
Generation Crypto Англійська посилання посилання посилання
Chain Broker Англійська посилання посилання посилання
CryptoRank Англійська посилання посилання посилання
Cryptolaxy Англійська посилання посилання посилання
Incrypted Російська посилання посилання посилання
Double Top Російська посилання посилання посилання
IDO Research Російська посилання посилання
MoniTalks Російська посилання посилання посилання
BlockTalks Англійська посилання посилання посилання
GAINS Англійська посилання посилання посилання
Shin Chan Англійська посилання посилання посилання
tehMoonwalkeR Англійська посилання посилання посилання
Crypto Daku Англійська посилання посилання посилання
TokenHunter Англійська посилання посилання посилання
DeFi Raccoons Англійська посилання посилання посилання

Cподіваємося, що ця інформація буде для Вас корисною. Якщо у Вас виникли якісь зауваження чи пропозиції щодо цього списку – можете писати нам в телеграм чат чи на пошту ([email protected]).

Де шукати АМА сесії та як брати участь, щоб заробити?

Як ми знаємо з попередньої статті, АМА сесія – це інтерв’ю з членами команди крипто-проекту, в якому зазвичай кращі питання від аудиторії заохочуються нагородами в криптовалюті.  В цій статті ми розглянемо наступні питання:

Де відстежувати оголошення актуальних АМА сесій

Найпростішим способом знайти нові АМА є пошук за хештегом #AMA в твіттері. А найкращим способом є створення власної добірки крипто-каналів які анонсують АМА та регулярно їх проводять. З певним часом, ви розвинете ваш твіттер аккаунт і підпишетеся на багато крипто-проектів, бірж, інфлюенсерів. Це дасть вам можливість слідкувати за новими анонсами через власну стрічку новин. 

Ми вирішили допомогти початківцям та створили власний список корисних ресурсів, де можна знаходити інформацію щодо актуальних АМА сесій. Спираючись на власний досвід ми брали лише ті ресурси, що вважаємо дійсно вартими довіри. Також з вашою допомогою ми хочемо покращувати і доповняти цей список. Саме тому, якщо ви вважаєте що якогось ресурсу не вистачає, чи маєте зауваження до якогось зі списку – напишіть про це нам в чатіhttps://t.me/tsecrypto_chat

Як обирати в яких АМАх брати участь

Ми б рекомендували вам почати з вже перевірених ресурсів, що проводять АМА сесії з нашого списку. Для початку, щоб зрозуміти процес, варто обирати АМА сесії з виграшем у стейблкоїнах. Після того як ви отримаєте досвід, ви почнете розуміти хто саме якісно проводять АМА та чесно обирають переможців – сформуєте власний перелік ресурсів. 

Під час вибору АМА варто звертати увагу, щоб ресурс, що її проводить дійсно трастовий, не має накручених учасників, має реальну активність у чаті та позитивні відгуки щодо попередніх АМА (все це можна перевірити гортаючи історію чату). Не варто брати участь в АМА, де чітко не зазначаються нагороди. Також не рекомендуємо брати участь у АМА, в яких обіцяють шалені нагороди, але не в грошовому еквіваленті, а в невідомих токенах – наприклад, $10 000 в $KEK. З часом, ви почнете знаходити хайпові проекти, які роздають нагороди в токенах, що ще не торгуються, але скоріш за все матимуть гарний потенціал – в таких АМАх варто брати участь.

Що необхідно для участі у АМА сесії

 1. Для участі в АМА, перш за все, необхідно мати аккаунт у соціальній мережі, де АМА буде проходити: Телеграм, Твітер, Діскорд чи Редіт аккаунт. А ще краще – мати декілька акаунтів, щоб збільшити свої шанси. 
 2. Необхідно прочитати правила АМА сесії. Можуть бути умови реєстрації, чи вимога підписки на соціальні мережі проекту, чи тематика питань, чи максимально допустима кількість питань яку ви можете поставити. 
 3. Ознайомитися з проектом з яким буде проводитися АМА сесія. Переглянути його вебсайт, почитати декілька статей про проект.
 4. Заздалегідь підготувати кілька питань до членів команди проекту.

Лайфхаки як правильно ставити запитання під час АМА сесії

Зазвичай в АМА сесії бере участь понад сотню людей які ставлять ще більшу кількість питань. Саме тому необхідно навчитися певним лайфхакам, які закцентують увагу членів проекту саме на ваших питаннях. 

 1. Ваше питання має містити коротке привітання до члена чи членів проекту з яким проводиться АМА сесія та обов’язкове зазначте їх нікнейми через “@nickname1, @nickname2 …”. 
 2. Напишіть кілька підбадьорливих слів команді проекту та/чи чим саме вам сподобався проект, чи його ідея тощо – 1 коротке речення максимум. 
 3. Поставте унікальне питання, що буде стосуватися проекту та потребуватиме від членів команди розгорнутої відповіді. Питання може бути розгорнуте та складатися з не більш ніж трьох речень. 
 4. Наостанок не забудьте подякувати членам команди за їх час та побажайте успіху з їх проектом.
 5. ВАЖЛИВО: не копіюйте питання з інших АМА сесій – питання мають бути унікальними. Не використовуйте банальні питання на які можна знайти відповідь на сайті проекту, чи в їх соціальних мережах по типу: “коли буде токен сейл?”, “який консенсус ви використовуєте?”, “які у вас переваги серед конкурентів?” тощо. 

Що робити після участі в АМА

Може пройти кілька днів перш ніж оголосять переможців АМА, але трапляється, що оголошують одразу. Варто зазначити, що не треба надокучати адміністраторам чату з питанням “а коли анонсують переможців? / скільки ще чекати? / і тому подібне”. Зазвичай адміністратори роблять усе можливе від них, щоб якнайшвидше анонсувати переможців, але це може залежати і від команди проекту, з яким була АМА.

Необхідно слідкувати за чатом, де проходила АМА тому, що ніхто не буде вам особисто писати і повідомляти переможців. Якщо ви побачили себе в списку, значить, що вам необхідно слідувати подальшим рекомендаціям від адміністратора чату. Зазвичай, вони просять скинути їм в особисті повідомлення ваш гаманець для нарахування нагород. Також треба уважно прочитати який саме гаманець вимагається і для якої мережі. 

Сподіваємося, що ця стаття буде вам корисною і допоможе заробляти криптовалюту. Ми вітаємо будь-які питання чи побажання стосовно даної теми, ви можете поділитися ними у чаті ЦеКрипто в телеграм – https://t.me/tsecrypto_chat

Що таке АМА сесії та як на них заробити

АМА сесія (Ask me anything – спитай мене що завгодно) – це інтерв’ю з членом чи членами команди крипто-проекту. АМА сесія використовується як маркетинговий хід з метою підвищення лояльності аудиторії до проекту. 

В більшості випадків АМА сесії проводяться в ріал-тайм режимі, коли будь-хто може поставити питання та отримати на нього відповідь від членів команди проекту. Майданчиками для проведення АМА сесій виступають телеграм чати проекту, інфлюенсерів та ком’юніті, відеостріми тощо. Буває, що питання до АМА збираються заздалегідь через гугл форму.

Дуже часто, для стимулювання участі в АМА сесії, проекти роздають нагороди найбільш активним учасникам чи за найкращі питання. Нагородами може слугувати певна кількість токенів проекту, нагорода в стейблкоїнах, NFT чи мерч проекту. Загалом, АМА сесія є легким способом отримати криптовалюту безплатно і з мінімальними зусиллями. 

Приклад проведення АМА

На прикладі можемо розглянути формат проведення АМА сесії в телеграм чаті CryptoDiffer. Розберемо АМА з проектом Holoride. Публікується анонс проведення АМА з проектом з детальною інформацією:

Також варто зазначити, що канал CryptoDiffer ведеться англійською мовою, а це означає, що комунікувати та ставити питання в чаті треба англійською.

Спочатку, команда, що проводить АМА, знайомиться із запрошеним членом команди проекту. Зазвичай, це займає 10 хв. Після цього, адміністратори відкривають чат, щоб ком’юніті могли ставити свої питання. Потім чат знову закривається і запрошений гість відповідає на питання, які йому до вподоби. Може бути декілька раундів питань (відкривань-закривань чату). Зазвичай, така АМА сесія триває від 1-2 години, але не обов’язково бути присутнім весь час. Треба лише встигнути поставити свої питання. Після завершення АМА може пройти декілька днів перед тим, як будуть анонсовані переможці за найкращі питання. 

До CryptoDiffer регулярно звертаються проекти, щоб провести АМА з їх ком’юніті. Лише у січні 2022 року CryptoDiffer провів 20 АМА сесій, в середньому з нагородами $100-$200 доларів. CryptoDiffer роздають своєму ком’юніті (спільноті) близько $2000-$4000 доларів на місяць за активність та участь в АМА. Зазвичай, обирається 5, інколи 10 найкращих питань – $20-$40 за найкраще питання. 

Це був лише один приклад. Крипто-медіа, крипто-блогери та власне крипто-проекти проводять десятки АМА сесій кожного дня. Сума виграшу за найкраще питання може варіюватися від $10 до $100. Тому можна з упевненістю сказати, що успішна участь в АМА сесіях може допомогти вам створити початковий крипто-капітал без жодних витрат, крім вашого часу.

Варто також навчитися правильно обирати АМА для участі, адже бувають недобросовісні організатори, що забирають кошти собі. Або бувають скам-проекти, що роздають нагороди в своїх токенах, які нічого потім не будуть коштувати. 

Нюансів досить багато. В наступній статі ми розберемо як вибрати АМА сесії для участі та як ставити питання, щоб воно було виграшним.