Статті Верифікація та безпека
Що таке WalletConnect? Як працює WalletConnect? Переваги та безпека при використанні WalletConnect. Використання WalletConnect

WalletConnect: Революція в інтерфейсі блокчейн-гаманців

У світі криптовалют і блокчейн-технологій розвиток інфраструктури грає ключову роль у забезпеченні безпеки та зручності користувачів. Однією з інновацій, яка значно полегшила використання криптовалютних гаманців та взаємодію з додатками, є WalletConnect. У цій статті ми розглянемо, що таке WalletConnect, як він працює і які переваги він приніс у світ криптовалют.

Що таке WalletConnect?

WalletConnect – це відкритий протокол зв’язку між додатками й гаманцями, який дозволяє користувачам безпечно взаємодіяти з додатками, використовуючи їхні криптовалютні гаманці. Цей протокол був створений з метою полегшити спільну роботу гаманців та додатків, щоб забезпечити безпеку та контроль користувачів над їхніми активами.

Як працює WalletConnect?

Основна ідея WalletConnect полягає в тому, що користувач може під’єднати свій гаманець до додатка, не використовуючи централізований сервер. Процес включає наступні кроки:

 1. Користувач вибирає опцію підключення до гаманця в додатку. Додаток генерує QR-код або іншу форму ідентифікатора для підключення.
 2. Користувач сканує цей ідентифікатор за допомогою свого криптовалютного гаманця. Це може бути гаманець на смартфоні (гаряче зберігання) або ж апаратний гаманець(холодне зберігання).
 3. Після сканування гаманця встановлюється пряме з’єднання між додатком і гаманцем. Це забезпечує безпеку, оскільки дані передаються безпосередньо, а не через посередника.
 4. Користувач може авторизувати певні операції в додатку, використовуючи свій гаманець. Це може бути підпис платежу, підпис повідомлення або інша дія.

Ви можете використовувати WalletConnect у таких випадках:

 1. Децентралізовані додатки (DApps): Якщо ви бажаєте взаємодіяти з децентралізованими додатками, які працюють на блокчейні, такими як децентралізовані фінансові (DeFi) сервіси, гральні платформи, ринки NFT тощо, WalletConnect дозволить вам зручно та безпечно під’єднати свій гаманець для здійснення операцій.
 2. Використання на мобільних пристроях: WalletConnect особливо зручний на мобільних пристроях, оскільки він дозволяє вам швидко з’єднати свій гаманець з додатками, які працюють на вашому смартфоні чи планшеті.
 3. Забезпечення безпеки: Використання WalletConnect дозволяє уникнути передачі вашого приватного ключа або належних вам коштів стороннім додаткам, що підвищує рівень безпеки.
 4. Здійснення транзакцій: Ви можете використовувати WalletConnect для відправлення та підтвердження транзакцій зі свого гаманця прямо в додатках, що підтримують цей протокол.

Переваги та безпека при використанні WalletConnect

 1. Безпека. Підключення між додатком і гаманцем здійснюється безпосередньо, що підвищує безпеку та дає уникнути ризику втрати активів через посередника. Перевіряйте адресу за якою перейшли, чи є правильною URL додатка, який будете використовувати.
 2. Контроль користувача. Користувач має повний контроль над своїми активами і може авторизувати або відхилити будь-яку операцію. Звіряйте адреси та читайте те, що ви підтверджуєте (підписуєте) на своїх гаманцях.
 3. Зручність. WalletConnect робить взаємодію з гаманцями та додатками більш зручною та інтуїтивно зрозумілою. Тому, головне, використовуйте лише перевірені DApp до яких ви підключаєтеся.

Висновок

WalletConnect – це інноваційний протокол, який робить використання криптовалютних гаманців більш безпечним та зручним. Ця технологія відкриває нові можливості для взаємодії з додатками та послугами, які використовують блокчейн. Зі зростанням популярності криптовалют і розширенням їхнього застосування, WalletConnect вже став  важливою частиною криптоспільноти, забезпечуючи безпеку та зручність для користувачів у всьому світі.